reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Futrzakowa super wiesci ,oby tak dalej.Moze zadzwon i zapytaj doktorka o te badania,ja na watku lutowek czytałam ze nie tylko tydzien ma znaczenie ale tez chodzi o wielkosc dzidziusia.
Ja dziewczynki ide na usg i z wynikami dzis na 15.30 wiec trzymajcie kciuki,.
Ola.80 ja też dzisiaj mam wizytę tyle, że na 17:30 i będę miała USG genetyczne. A do tego złapało mnie znów ucho i po dzisiejszej wizycie u rodzinnego nic mi nie przepisał tylko dał skierowanie do laryngologa. Tak więc jutro kierunek poradnia laryngologiczna.
 
reklama
Ja mmialam badanie genetyczne na poczatku 12 tygodnia i ogolnie wyczytalam ze badanie NT- mozna zrobic tylko pomiedzy 11- 13tc6dni (tak pisze w Wikipedii)mam nadzieje ze Wasi lekarze dobrze Was poinformowali bo to ma duży związek z tym ile dzidzia ma wymiarów- bo zbyt duża to niedokładne wyniki:( trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok
 
futrzakowa, tylko tu jest wlasciwie tylko nfz ;) nie ma takiego podzialu, do prywatnych lekarzy tez musisz miec skierowanie. A jak pojde do gina z ciaza, to mi powiedza, ze chyba lepiej do psychiatry mam isc ;) bo tu nie ma zwyczaju chodzenia w ciazy do gina, totalnie inna kultura. Np z malym bylam u lekarza tylko pare razy, bo tak jak dzwonie sie umowic, to przez telefon diagnozuja, ze to przeziebienie i zostac w domu i czekac ;) no ale dobrze ze antybiotykami nie szprycuja chociaz te telefoniczne porady to oszalec mozna.

a usg na wlasne zyczenie 250 PLN plus 20PLN za wydruk zdjecia;) i nawet nie wiem czy jakas konsultacja w to wliczona czy nie.........i kurde serio nie slyszalam zeby kto robil wiecej niz jedno USG, a w pracy polowa lasek w ciazy jest. Oni niby jakos tu wiedza, jak cos jest nie tak i wtedy jest dodatkowe badanie....

odbije mi ;)
 
Futrzaku..w końcu z Nami, już zachodziłam w głowę co Cię tak długo po tej wizycie nie ma. ;-)Co do genetycznego to się nie martw , bo ja mam wizytę 5 września i to będzie 14 tydzień z groszem i lekarz mówił ,że z tym problemu nie ma, grunt aby to zrobić w tych okolicach czasowych..tak więc głowa do góry i dbaj o siebie!!:-)

ja też mam wyznaczone genetyczne usg na 2 września czyli na 14 tydzień ;)
 
Juz jestem po badaniach.Dzieki za kciuki,pomogły.
Wyniki super,usg i pomiary dzidzi sa w normie i nie mam zaleconych padan prenatalnych ani testu pappa.Maluszek fikał raczkami i nozkami tak ze ciezko go było złapac w odpowiedniej pozycji,serducho biło jak szalone.Maz był zachwycony,stwierdził ze mały kopał jak Ronaldo ;)
A i z usg wyszło ze to 10 tydzien.
 
Ja mmialam badanie genetyczne na poczatku 12 tygodnia i ogolnie wyczytalam ze badanie NT- mozna zrobic tylko pomiedzy 11- 13tc6dni (tak pisze w Wikipedii)mam nadzieje ze Wasi lekarze dobrze Was poinformowali bo to ma duży związek z tym ile dzidzia ma wymiarów- bo zbyt duża to niedokładne wyniki:( trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok

ja ufam mojemu ginkowi:-) co nie przeszkadza by przedzwonić do niego :-D...a badania genetyczne między 11 a 14 tyg... a że moje bobo wg usg ciut mniejsze jest niż by wynikało z OM więc myślę że spokojnie da radę :-)

Agata - kurcze...ja wiem że ciąża to nie choroba ale mi by chyba odbiło z takim szwedzkim luzem:-) hehe... ja w Szwecji byłam chyba z 15 razy po miesiącu - półtorej ... więc conieco wiem o ich zachowaniach ...choć przyznam nie wiedziałam że maja takie podejście do ciąż czy przeziębień dzieciaczków... zastanawiające...
 
Ostatnia edycja:
ola gratuluje


a co co podejscia do ciazy. To czy szwecja,anglia czy irlandia- podejscie podobne.
Ja ma usg i wizyty u gina tylko dlatego,ze wybralam sobie polskiego ginekologa jako gp, choc kilka lat wstecz polscy ginekolodzy jeszcze nie mieli tu takich uprawnien (przynajmniej z tego co mi wiadomo).
Pierwsze swoje badania (czyli mocz i chyba krew) bede miala dopiero 16 wrzesnia,a usg (takie ktore powinno byc jako moje 'pierwsze') pewnie cos kolo 20-24 tygodnia ciazy...
 
reklama
Dzieki dziewczyny za gratulacje.
Wspołczuje tym co musza tak długo czekac na usg,ja bym chyba nie dała rady,na te dzisiejsze czekałam w nerwach a to juz trzecie było.Trzymam kciuki za Wasza wytrwałosc.Ja nastepna wizyte mam na 13 wrzesnia,nie wiem czy bedzie wtedy usg,jesli tak to chyba bede miała wielka dziure w portfelu(usg+wizyta 220zl).
No i na zwolnieniu pozostaje do konca ciazy.
 
Do góry