reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

reklama
buziaczek- na str 10 w tej fioletowej karcie pewnie ci napisze jak pojdziesz na wizyte to chodzi pewnie o polozenie głowy ale czy te moje 3/5 to znaczy ze poród tuż tuż czy co???? bo ile powinno byc??? sama nie wiem
 
ja nie mam fioletowej karty bejbe u mnie maternity notes sa w czerwonej teczce... ale jeszcze poszukam poczekaj ...
a co do tych numerkow to tam pisze ze jak m im masz im wyzej np4/5 to juz dzidziusia glowka jest w polowie miednicy jakos a im nizej np 0/0 to jeszcze wogole nie schodzi a ty mowisz ze masz 3/5 wiec sie zaczelo wg mnie...tzn wg tego co tam pisze na tej stronie ;-)

o znalazlam takie cos w moich maternity notes:
ENGAGEMENT:
is how deep the presenting part -eg. the baby's head is below the prim of teh pelvis.
5/5 - free
4/5- sitting on the pelvic brim
3/5 - lower but most is still above the brim
2/5 - engaged - as most is below the brim
1/5 or 0/5 - deeply engaged

in first time mothers, engagement tends to happen in the last weeks of pregnancy , in subsequent pregnancies it may occur later, or not until labour has commenced
 
Ostatnia edycja:
dzięki z tego wynika ze jeszcze troszke przedemną hheh

ale herbatka malinowa dzis przyszła wiec od jutra zaczynam picie zobaczymy co z tego wyniknie
 
Pinka, a herbatka malinowa przyspiesza? Hmmm...

Futrzak, nie kracz, bo mi jeszcze w ramach badań okresowych w pracy dodatkowo psychiatrę dowalą i dopiero będzie biegania ;-) Nie miało mi się kiedy to dziadostwo skończyć!
 
pinka - ja ci to napisalam i szkoda:-) ze to znalazlam bo znalazlam tez te wyniki u siebie na wypisie ze szpitala jak zaczelam w tych moich notatkach grzebac i ty masz 3/5 a ja mialam 1.5 tyg temu 4/5 wiec podobnie...:szok::-)jak nie wiedzialam to sie przynajmniej nie denerwowalam:sorry2:

wiec my chiba urpdzimy w czasie lub ja jeszcze pdzed 12tym....:szok: juz wiem czemu mi tak ciezko pomiedzy nogami jak sie przekrecam na boki...:angry::baffled:

BOSA - herbatka malinowa rozluznia i przyspiesza skurcze jak cos sie zaczyna to najlepiej ja popijac lub jeszcze lepsiejsza jest w dzialaniu herbatka z lisci malin... przeczytaj na moim poscie ze szkoly rodzenia tam napisalam...czym sie przyspiesza porody itp jak sobie z nimi radzic;-)
 
Ostatnia edycja:
kurde dziewczyny ja nie miałam tego badania na posiew robionego ani razu. miałam tylko na przeciwciała ale to chyba co innego tak? Bo martwię się, wizytę mam dopiero na 20 więc już pewnie nie będę miała tego badania... A to badanie na posiew to krew czy co to za badanie?
A mnie brzuszek dość często boli jak na okres, i jakoś tak czuję, że już niedługo dołączę do marcowych szczęśliwych mamusiek... :)
 
Bosa ale z liści malin i ja takiej nie znalazłam, w aptece natomiast pani się uśmiała "a co położna kazała? my żadnej herbaty nie piłyśmy i też się rodziło" więc sobie zakupiłam zwykłą malinową i popijam, ale wiesz ile jest maliny w takiej herbacie ech.. no może chociaż trochę pomoże.. a chodzi o uelastycznienie dróg rodnych, żeby było jak najmniej szkód :)
 
reklama
Do góry