reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Ruda...cieszę się ,że wszystko u Ciebie w porządku i trzymam kciuki aby tak zostało do końca!!;-)

Wredniak ...co do płytek krwi to też mam zaniżone bo 129 ale lekarz nic na to nie mówił także spokojnie ;-) będzie dobrze!!!!

Dove...dbaj o siebie i maleństwo a będzie oki!! ;-)
 
reklama
witam Was wszystkie weekendowo. Kolejna noc nieprzespana, wszystko boli i totalna depresja. Wczoraj odebrałam wynik na paciorkowca... i załamałam się, jest dodatni. Zadzwoniłam zaraz do ginki i ona powiedziała że muszę zabrać wynik do porodu, bo dziecku trzeba podać antyboityk i musi być dobrze, powiedziała że to dotyczy bardzo wielu kobiet w ciąży, dobrze że zrobiłam wynik, bo moja koleżanka wcześniej miała problem przy porodzie, bo nie miała tego wyniku. troszkę się uspokoiłam, ale jak poczytałam na necie o konsekwencjach dla dziecka, przeraziłam się i boję sie o moje maleństwo.
Może któraś z Was wie coś więcej, proszę napiszcie, bo wariuję:(
 
Zuzia, ja wczoraj akurat robiłam posiew na paciorkowca, wyników jeszcze nie mam, ale od razu mi gin wytłumaczył co i jak, zresztą położne na szkole rodzenia też tłumaczyły: jak dodatni, to nie panikować, leczyć się mamę będzie później, a dziecku też nic specjalnie nie grozi, a jedynie poda się antybiotyk i już. I że to całkiem częste.

A ja wczoraj zaliczyłam najdłuższą wizytę u lekarza jak dotąd, bo i posiew, i omówienie najnowszych wyników badań i mojej diety (pomaga!!! cukier już nie wariuje!!!) i niespodzianka - po obmacaniu brzucha lekarz oznajmił, że Stellka się przekręciła głową do dołu! A że wierzyć mi się nie chciało, bo na okrągło jej łepek czuję pod żebrami, to jeszcze USG było. No i rację miałam, położenie miednicowe nadal. Więc trzeba było omówić strategię dalszych działań w związku z cc i latania po lekarzach mam teraz sporo :eek:. W niedzielę USG, które mam gratis w Medicoverze, w czwartek USG u mojego gina, żeby mieć wyniki od "znanego" lekarza na konsultacji u ordynatora, a w Walentynki konsultacja i kwalifikacja do cc u ordynatora położnictwa w wybranym przez nas szpitalu. W międzyczasie muszę przedłużyć badania okresowe w pracy, więc czekają mnie 2 wizyty u neurologa i okulisty, a do kompletu umówione już dość dawno badanie nerwów wzrokowych. Zwariuję :szok::baffled:!!!
 
oj to sobie pobiegasz troszke ale powiem ci ze to i dobrze bo przynajmniej bedziesz na swierzo ze wszystkimi badaniami i bedziesz spokojniejsza bo pod ciaglym okiem lekarza(-y):tak:
 
Bosonóżka dzięki na info, moja lekarka powiedziała mi to samo, ale jakaś niespokojna jestem.....
 
Bosonóżka dzięki na info, moja lekarka powiedziała mi to samo, ale jakaś niespokojna jestem.....
Zuza, własnie po to sie robi ten posiew, żeby nie było zagrożenia dla maleństwa. Gronkowiec daje infekcje u ok 10% dzieci matek-nosiciele jesli sie nie zabezpieczy dziecka antybiotykiem. Czyli newej jesli matka jest nosicielka i o tym nie wie (a ty wiesz) to zakazeniu ulega co 10 dziecko, a tylko jedno na 1000 ciężkiemu zakażeniu. Więc sie nie nakręcaj bo to bardziej zaszkodzi twojej dzidzi niż ten twój dodatni posiew
 
zuza - bez paniki:-) moge potwierdzić to co Bosa napisała:-) dobrze że teraz robimy takie badania bo wtedy podawany jest antybiotyk i wsio dobrze:-)

bosa - łomatko! więcej wizyt do lekarzy nie dało się ustalić? :-D
 
Ja mialam robiony wymaz.
Pewnie szukali tego paciorkowca ( bo mialam go w pierwszej ciazy) ale wychodzi na to ze go jak narazie nie mam.

Choc napisane jest tak:
Microscopy:
Small numbers of Plus cells seen
No Yeasts seen
No Clue cells seen
No Trichomonas vaginalis seen
Culture
Small numbers of Yeast isolated
No pathogenic bacteria isolated

Ogolnie chyba wychodzi ze jest spoko. Sa drozdze ale ich nie ma? ciekawe.
 
reklama
wszytskim tym które sa po badaniach wizytach gratuluje dobrych wyników:tak::tak:


ja tez w czwartek zaliczyłam polozną i macica obniżyłami sie o 1 cm mały juz jest głową w kanale na stałe ze tak powiem bo ja byłam 2 tygodnie temu to glowa była jeszcze ruchoma teraz juz nie............. brzuch boli mi strasznie ledwo co chodzę ale ogolnie wsio ok.......


i do dziewczyn z uk na 10 str tak gdzie polozna wypisuje wizyty w tabeli relation to brim napisała mi 3/5hs co to znaczy???????????
 
Do góry