reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

ja juz po wizycie

ciąza prawidłowa wszystko z bobaskiem ok nastepna wizyta za 2 tygodnie wtedy zrobimy plan porodu kazała mi sie zastanowic czy nie chce rodzic w domu:-D bo mówi ze ciąża ksiązkowa wiec przeciwskazan nie ma ale ja jakos sama nie wiem musze sie zastanowic..............


ale jedno mnie męczy tzn jestem 34 tygodniu macica tez ma 34 cm czy to tak powinno byc????? nie powinna sie juz obniżac???? niby połozn mówi ze to ok ale ja pamietam ze jak z Wiki w ciazy byłam to nie wiem czy akurta w tym tygodniu ale macica juz miała 2 cm mniej czyli np 32 cm........... ale wtedy tez połozna mówiła ze jest ok wiec juz sama nie wiem ............


moze któras z was cos wie na ten temat???
 
reklama
a mi nawet dlugosci szyjki w karcie lekarka niewpisuje :/ pewnie ciezko jej na "dlugosc palca" wybadac...
heh przynaj,mniej mamy jedna rzecz do martwienia mniej ;-)

dobrze ze bobasek ok ;-) pewnie jakby bylo cos niepokojacego z wielkoscia macicy to by powiedzieli
 
Pinka, a to nie od 36tygodnia mniej wiecej macica sie obniza?
Mi molozna mowila, ze np 33 centymetrowa macica to 33 tydzien ciazy :)

Tak swoja droga, to ciekawe ktora pierwsza z nas urodzi, bo termin mamy ten sam ;)
 
Pinka, a to nie od 36tygodnia mniej wiecej macica sie obniza?
Mi molozna mowila, ze np 33 centymetrowa macica to 33 tydzien ciazy :)

Tak swoja droga, to ciekawe ktora pierwsza z nas urodzi, bo termin mamy ten sam ;)

no własnie szperałam w necie i tak powinno byc ze ile tygodni ciazy tyle macica powinna miec dopiero od 40 tygodnia sie powinna oobnizyc czyli teraz jest wszystko ok;-))

ale mam kolejny dowód ze przy córci zle mi obliczyli termin porodu ehhhhhhhhhhhhhh dlatego pewnie mielismy z nia takie problemy bo normanie jeszcze powinnam chodzic w ciazy a oni mi juz wywołali poród...........

wkleje jak by któras miał taki dylemat jak ja;-)
  • w końcu 16 tygodnia - 1-2 palce nad spojeniem łonowym
  • w końcu 20 tygodnia – 2-3 palce poniżej pępka
  • w końcu 24 tygodnia – na wysokości pępka
  • w końcu 28 tygodnia – 2-3 palce powyżej pępka
  • w końcu 32 tygodnia – w połowie między pępkiem a wyrostkiem mieczykowanym (to dolny brzeg mostka)
  • w 36 tygodniu – przylega do łuków żebrowych (to najwyższe połozenie dna macicy)
  • w 40 tygodniu – 1-2 palce poniżej wyrostka mieczykowatego (obniżenie dna macicy, odczuwa sie lżejsze oddychanie)
Jezeli wysokość dna macicy jest niezgodna z tym wzorem bierze sie pod uwagę złe ustalenie terminu zapłodnienia i porodu, zahamowanie rozwoju płodu, inne niż podłużne położenie płodu w macicy.
 
Pinka to dalas mi do myslenia bo ja z hania tez mialam wywoływany w 42tyg ale nie pamietam ile mialam cm, a ksiazeczke zabrali mi w szpitalu, moze tez mialam źle wyliczony termin....ah było minęło:-p

A teraz mam 33cm w 33tyg:tak:
 
Pinka to dalas mi do myslenia bo ja z hania tez mialam wywoływany w 42tyg ale nie pamietam ile mialam cm, a ksiazeczke zabrali mi w szpitalu, moze tez mialam źle wyliczony termin....ah było minęło:-p

A teraz mam 33cm w 33tyg:tak:

no to teraz jest ok;-)


ja z Wiki miałam kilka przesłanek do tego by twiedzic ze termin mam zle obliczony ale panie twierdziły ze dobrze nawet lekarz w polsce powiedziła ze mam racje no ale tu nikt mnie nie słuchał ja miałam pierwszy termin na 29 sierpnia potem nagle wpisały mi na 16 sierpnia a 30 mi wywołali...
 
a jak się liczy wysokość macicy samemu?
mi ginek na każdej wizycie bada i wysokość macicy i długość szyjki, ale też nie wpisuje tego nigdzie u mnie na karcie.
słyszałam, ze obniża się brzuch po 36tygodniu
 
reklama
Pinka- to dobrze ze z ciążą wszystko oki:) A z tym obniżaniem macicy to ani razu o tym zaden gin mi nawet nie mowil...dlatego nie pomoge ale chetnie poczytam. Poza tym poród w domu:)hmmmmm łał nawet bym u nas w Polsce o czymś takim nie pomyślała:)
 
Do góry