reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

masala dwa razy to mało, ale u mnie w mieście jak się chodzi na kasę chorych do gina to poodbno tylko 3 usg są, ale nie jestem pewna. Mi co miesiąc na każdej wizycie gin robi.
 
reklama
Hej Marcóweczki.
Wróciliśmy własnie z usg i echo. Serce w porządku, wymiary dziecka niestety znowu się nie zgadzają z jego wiekiem ciążowym. Dziś już mamy powiedziane że coś jest nie tak. Główka wskazuje na 37 tc! , reszta na około 35. Mój lekarz prowadzący jest dalej w niedyspozycji nie mam do kogo zadzwonić i skonsultować się;( Szacunkowa masa pow 2600, odwrócił się główką do dołu. Ja chcę już urodzić, mam dosyć dlaczego nigdy nie może być ok zawsze qrrr coś ja już nie mam siły ;(((
 
A ja chodzę na NFZ, miałam już 4 USG i to wczle nie koniec. Jakoś zupelnie mi ta liczba badań wystarczy - skoro nic się nie dzieje... Ostatnio tylko na każdej wizycie gin podsłu****e jak tam serducho działa i tyle. Ale myślę, że gdyby było trzeba to robiłby częściej. Na razie tylko gnębi mnie ciągłymi badaniami moczu mimo, iż wyniki mam dobre :))
 
Cat, ale co jest nie tak? Chodzi o to, że jest duży? Wiesz jak to jest z USG, skoro lekarze potrafią się pomylić z wagą nawet o 1kg... Tylko niepotrzebnie stresują ciężarne :( 3mam kciuki, żeby wszystko jednak było w porządku. Może dzidzia jest starsza, a może większa, ważne żeby była zdrowa i tego ci życzę z całego serca!
 
Dziękuję. Jeszcze 2 tyg temu był poprostu "przerośnięty" o miesiąc ale że tak powiem symetryczny. Dziś się okazuje że główka dużo większa w stosunku do reszty. Przekracza ogólnie górną granicę norm (tak powiedziała lekarka) Może taka jego uroda a może coś jednak na rzeczy jest, tego pani dr juz nie wie, to kto ma wiedzieć ja??;/ Wizyte u nowej lekarki mam 11 ciekawa jestem co mi powie. Ta twierdzi że trzeba zacząć dokładnie monitorować i że muszę być pod "specjalną" opeką.
 
11 juz niedlugo, mam nadzieje, ze wszystko sie wyjasni, a ta lekarka po prostu zle zmierzyla glowke i przestaniesz sie denerwowac. Oby z dzidzia bylo wszystko w porzadku. musi byc!
 
Jeśli cię to pocieszy, to u mnie w rodzinie od strony ojca wszyscy mieli duże głowy w dzieciństwie i z mojego taty i ze mnie się dzieciaki nabijały:-D teraz się to wyrównało, ale widać - taka nasza uroda. Mój mały też ma największą główkę, która mu podnosi statystyki.
Wiem, że łatwo się mówi, ale postaraj się nie stresować. Każde dziecko jest inne, wymiary zawsze wychodzą różne (większa główka, mniejsza nóżka). A niektórzy lekarze nie powinni się brać za robienie USG i tyle :baffled:
 
A szlag by trafił tę "zgodność statystyczną". Skoro nie potrafią powiedzieć co jest nie tak to powinni trzymać gęby na kłódkę zamiast straszyć nie wiadomo po co. Nie jesteśmy cholernymi robotami, które wyskakują z formy i zawsze wszystkie są takie same. A jeszcze dzieci? Przecież to ich natura, że niesymetrycznie rosną.... To co, mają zaczekać z tym aż się urodzą żeby lekarzy nie stresować?
 
Cat- nie denerwuj sie tak kochana masz mozliwosc isc do innego gina na konsultacje??????? zeby to potwierdził bo to nie mozliwe zeby w ciagu kilku tygodni głowa tak szybko urosła a reszta ciała nie????? jezeli miał by wodogłwie ( odpukac) to by juz to dawno stwierdzili tak mysle trzymaj sie;-);-)
 
reklama
Skonsultowałam się z prof Czajkowskim z Karowej. Kazał mi powtórzyć usg u Roszkowskiego lub na Agatowej i dopiero bedziemy myśleć co dalej. Czyli do poniedziałku muszę czekać z samym zapisem ;/
 
Do góry