reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Cat - dokładnie taka sama sytuacja - dziś byliśmy na usg - wymiary główki wskazują na 35-36 tydzień, wymiary reszty ciałka na 32-33. Doktor nie kazał się martwić, bo nie widzi zmian wewnątrzczaszkowych, powiedział, że Junior ma po prostu dużą głowę, ot i tyle. Pocieszył, że przy porodzie nie będzie problemu z barkami, bo czasem zdarza się, że są szersze niż główka;) nic się nie martw Kochana, będzie dobrze:)
 
reklama
Cat-dlatego właśnie jestem przeciwnikiem częstego robienia usg, zwłaszcza przez osoby, które nie umieją zinterpretować wyników, które różnią sie choć troszke od normy. prof Roszkowski jest bezwzględnym mistrzem w usg płodowym, więc się nie denerwuj, tylko spokojnie umów sie do niego na usg i jego słowa uznaj za wiążące. To naprawdę wielki fachowec.
 
Ja już nie umiem się nie martwić, nie jestem dla niego dobra nawet jako inkubator to jaką ja będę matką.. Źle mi, chce mi się płakać;/ Dlaczego nie mogę się cieszyć tą ciązą:-(
 
Cat-nie wolno ci tak myśleć. Twój synek ma najlepszą mamę, jaką może mieć. A usg jest metodą bardzo zawodna i niedokładną w rekach niedoświadczonego lekarza - wierz mi, bo sama wykonuję to badanie i czasem mam wgląd w to jak to co ja "widziałąm" na usg wyglana "naprawdę" i czasem bardzo się mozna zdziwić. A ta lekarka zachowała sie nieprofesjonalnie strasza cię a nieumiejąc zinterpretować badania które wykonała. Poczekaj do poniedziałku i idź do prof. Roszkowskiego, on nawet jeśli wynik nie jest prawidłowy potrafi rzeczowo i rzetelnie wyjaśnic co to oznacza, czego sie spodziewać i co można zrobic w takiej sytuacji, zarówno jeszcze w lonie matki, jak i po porodzie. Dlatego poczekaj na wyniki badania wykonan przez niego.
 
Wiem, Roszkowskiego znam, to on mi robił amniopunkcję i usg połówkowe. Dzisiejsze badanie było że tak powiem powtórką z rozrywki bo 2 tyg temu też miałam i robił je inny lekarz (wtedy tez się nie zgadzało o mies). Ciekawe czy mi się uda dostać do Roszka w poniiedziałek odrazu..
 
Cat-pomiary serca u dorosłego wykonane przez 2 różnych lekarzy w odstępie kilku minut mogą różnić sie istotnie (są na to badania naukowe). A co dopiero wyniki usg płodu który rośnie, a dziecko rzadko rośnie symetrycznie. Warto też właśnie dlatego chodzić to tego samego lekarza na usg i to doświadczonego lekarza. Twoje zdenerwowanie niczego tu nie zmieni a jedynie może sprowokować poród przedwczesny, więc proszę cię postaraj się odstresować i w poniedziałek umówić się do profesora.
 
cat i pestusia - nie martwcie się na zapas ;-)mój Wiktor w ostatnim trymestrze też miał nierówne wymiary - glowa zawsze była 'starsza' o min 2 tyg. od reszty... martwiłam się tak jak Wy, ale po urodzeniu okazało się, że po prostu ma dużą główkę tj. ja, moja siostra i tata :-p Teraz ma 3 lata i nosi czapki r. 52 to tyle samo co moja koleżanka studentka haha /ta z kolei miała zawsze małą głowę/.
 
Pastela - ja rozmawiałam z mamą, powiedziała, że nie dziwi jej to absolutnie bo cała nasza trójka miała wielkie głowy przy urodzeniu, a okazało się że i u emka solidne łepetynki w rodzinie;) także Junior obciążony genetycznie z dwóch stron jest hehe:) Nie martwię się więc bo nic dobrego z tego nie wynika, a i Cat zobaczysz, że wszystko będzie dobrze, tylko idź na to usg do fachowca, tak jak Vetka radzi. I nie waż się więcej mówić, że jesteś złą matką!!Jesteś najlepszą matką jaką Twoje dzieciątko mogło sobie wymarzyć!
 
reklama
Cat- ciężka sytuacja ale moja Droga nerwy Ci w niczym nie pomogą- wiem ze łatwo się pisze a gorzej robić ale ja mocno wierze i ty tez powinnas, ze w poniedziałek wszystkie Twoje obawy i wątpliwości rozwieje ten dr.R!! Trzymam kciuki &&& żebyś się do niego jak najszybciej dostała:);-)

Pestus- i to dobre podejście:) wazne ze dzidzia zdrowo rośnie:) reszta będzie już nie ważna:)
 
Do góry