reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

reklama
Hej

Wczoraj byłam na USG (chodzę na NFZ, póki co) i myslałam że zrobi mi połówkowe-bo tak powiedziałam moja położna ale...w dodatku powiedziała zę z duzym prawdopodobieństwem da się podglądnąc płeć. A Pan od USG nie dośc ze był bardzo nie miły to jeszcze coś pod nosem mruczał ze płód mały (ja mam z OM 20 tydz i 3dzień) że płeć nie wykształcona (!) i ustalił 19 tydzień. Zawiedziona wyszłam i zaczełam szukać w net tych parametrów. Ja mam takie:
BPD 45mm
FL 29mm
HC 174mm
AC 155mm
Wpisałam je w kalkulator obliczania wieku ciąży i wyszło żę:
Na podstawie BPD jest 19t1d
Na podstawie FL jest 18t 2d
Na podstawie HC jest 20t 4d
Na podstawie AC jest 20t 5d
Skąd te rozbierzności, czemu moje dzieciątko ma taką krótką nóżkę (FL)??? Jestem załamana bo w opisie USG wpisał że to 19tydzień i że wszystko prawidłowo, ale mi wyraźnie coś nie pasuje :(( tak sie martwie, chyba pójde w poniedz prywatnie na 3D bo sie zapłacze chyba
Ponadto jak byłam w13 tygoniu u niego to powiedziała ze wyjatkowo dużego dzidziusia mam jak na 13tydz i ze bardzo łdnie sie rozwija a wczoraj taka kicha:(
Napiszcie proszę swój tydzień ciąży z USG i z OM i podajcie parametry z USG co? Porównam sobie i może sie lepiej poczuje, moze statystyka bedzie podobna...ja całą noc nie spałam przez tego lekarza :(((
 
Moje wyniki z daty OM w 20t3d (wypisze ci jednego maluszka bo maja takie same praktycznie wymiary)
BPD-49,9 mm
HC-174,7 mm
AC- 153,1 mm
FL- 33,6 mm

Stwierdzono termin porodu na 26.02.2011 z 1.03 czyli 2 dni jest ciąża większa.

I napisze Ci co o tym myślę- mam wrażenie ze lekarz brzydko to nazywając zrobił Ci badanie na odpieprz się!!!!!!!!:wściekła/y: Dlatego faktycznie idź lepiej gdzieś indziej żeby się uspokoić psychicznie. Ja Ci podałam wyniki z tych moich badan genetycznych a jak robiłam tydz. wcześniej polówkowe u mojego gina to on stwierdził rozbieznosc miedzy dziecmi aż 4 dni a w Katowicach nie było tej roznicy!!!! To swiadczy o tym jak mierza nasze maluszki!!!! Wystarczy ze cos zle zaznacza i juz np.wyszly ci takie wtedy roznice. Ja mysle ze wszystko jest ok ;-);-);-)
 
Moje wyniki z daty OM w 20t3d (wypisze ci jednego maluszka bo maja takie same praktycznie wymiary)
BPD-49,9 mm
HC-174,7 mm
AC- 153,1 mm
FL- 33,6 mm

Stwierdzono termin porodu na 26.02.2011 z 1.03 czyli 2 dni jest ciąża większa.

I napisze Ci co o tym myślę- mam wrażenie ze lekarz brzydko to nazywając zrobił Ci badanie na odpieprz się!!!!!!!!:wściekła/y: Dlatego faktycznie idź lepiej gdzieś indziej żeby się uspokoić psychicznie. Ja Ci podałam wyniki z tych moich badan genetycznych a jak robiłam tydz. wcześniej polówkowe u mojego gina to on stwierdził rozbieznosc miedzy dziecmi aż 4 dni a w Katowicach nie było tej roznicy!!!! To swiadczy o tym jak mierza nasze maluszki!!!! Wystarczy ze cos zle zaznacza i juz np.wyszly ci takie wtedy roznice. Ja mysle ze wszystko jest ok ;-);-);-)

No rzeczywiście widać po Fl że twoje maleństwa sa starsze
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedż, W poniedziałek rzeczywiście pójdę prywatnie. Zastanawiam się tylko czy to że okazało się że mój maluch jest młodszy niż w dacie z OM ( a poprzednio obie daty sie zgadzały) jest winą mojego odżywiania, ostatnio jem mało mięsa, sporo owoców i słodyczy i wogóle nie tyje :(
Jakoś wytrzymam do pon. i dam wam znać o danych z prywatnego USG
Pozdrawiam
 
No rzeczywiście widać po Fl że twoje maleństwa sa starsze
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedż, W poniedziałek rzeczywiście pójdę prywatnie. Zastanawiam się tylko czy to że okazało się że mój maluch jest młodszy niż w dacie z OM ( a poprzednio obie daty sie zgadzały) jest winą mojego odżywiania, ostatnio jem mało mięsa, sporo owoców i słodyczy i wogóle nie tyje :(
Jakoś wytrzymam do pon. i dam wam znać o danych z prywatnego USG
Pozdrawiam
Moja droga- to nie jest Twoja wina. Ja jem tak samo jak Ty a mam dwa Szkraby i rosną zdrowo- wstyd sie przyznać ale zlałam sobie ostatnio zdrowe odżywianie- jem to na co mam ochotę a ze sa to same głupoty no cóż....:) Czasem sie zdarza że może sie okazać ze ciąża jest niższa o pare dni. Piszesz ze wcześniej było ok- kwestia jest taka że nie wiadomo jak wychodziły na prawdę wcześniejsze usg...nie chce Cie absolutnie martwic- mam tylko na myśli ze Twój lekarz mógł Ci tak po prostu mówić. Pójdziesz w poniedziałek i będziesz spokojniejsza- poproś o dokładnie usg połówkowe!!!
Aha ktos kiedyś powiedział żeby jeść w ciąży to na co ma sie ochotę bo widocznie tego dziecko chce i potrzebuje:):)hihi A jak jesz jeszcze jakies witaminki i wyniki masz ok to na pewno nie jest kwestia diety:)
 
Magnolia, nie panikuj!!! Gdyby coś było nie tak, lekarz by Cię o tym przecież poinformował podczas USG! Nie ma 2 dzieci, które rozwijają się tak samo, a ten kalkulator pozwala też tylko na szacunkowe obliczenia. Nie ma co się nakręcać!!! Pomyśl, dlaczego dzieci rodzą się tak różne, jeżeli chodzi o rozmiary i wagę? Ja byłam kurczak 50 cm i 2600 g, a mój M. 60 cm i 4500 g. Nie ma reguły!

A zobacz jakie dane mi wyszły w takim kalkulatorze:
Wiek ciążowy na podstawie BPD (wymiar dwuciemieniowy ) 18.9 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie AC (obwód brzuszka) 17.8 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie HC (obwód głowy ) 18.7 tyg.
Wiek ciążowy na podstawie FL (długość kości udowej) 17.9 tyg.

USG robione w 18 tyg. 2 dniu ciąży.
Czyli brzucho niby za małe (muszę Stellę lepiej karmić!) i nóżki też krótkie ;-) Ale USG nie oceni na 100% wszystkich wymiarów - to tylko bardzo przybliżone szacunki. I nie pomoże Ci tu USG 3D - bo ono wcale nie pozwala na lepszą ocenę tych akurat parametrów.
Ciesz się każdą chwilą ciąży i nie zatruwaj jej złymi myślami i czarnowidztwem. Jeszcze tylko 4,5 miesiąca, a będziesz trzymała w ramionach swoje cudowne, zdrowe maleństwo!
 
magnolia nie martw sie, napewno wszystko jest dobrze.Teraz kazde dziecko bedzie mialo juz swoje wlasne tempo rosniecia. Nie kazde jest takie samo. Sa dzieci ,ktore przy urodzeniu waza np. 2,5 kg a sa takie co 4,5 ,wiec w tym tygodniu pomiedzy dziecmi moga byc roznice w wadze i wzroscie.
A nozki dzieci tez maja rozne, jedne dluuuugie a drugie krotsze ;)
A,ze lekarz mowi na poczatku,ze dziecko duze- wiekszosc lekarzy tak mowi swoim pacjetka ;-)
Moj synus wazyl 3 450 ( tak posrodku :) )wiec podejrzewam,ze drugie bedzie gdzies mniej wiecej kolo tego.
 
reklama
Magnolia nie martw sie na pewno jest wszystko dobrze,moja ciaza tez zawsze wychodzi o tydzien młodsza według usg,teraz na połowkowym to z mezem sie smialismy ze bedzie miała dzidzia wielka głowe i krotkie nozki;) bo głowa wyszła na ten sam tydz co z OM a nozki na dwa tyg młodsze;)
wymiary z mojego usg (według OM 19tyg2d)
FL 2,44cm -17tyg3d
BPD 4,43 - 19tyg3d
AC 13,34 - 18tyg6d
 
Do góry