reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

ja też się dołączam do gratulacji,bardzo dobre wieści:tak:
traschka u nas ,żeby dostać np rodzinne,to właśnie nie może przekroczyć 504 zł na osobę i ja np nie mam rodzinnego.
u nas nie ma takich opłat jak u ciebie,bo mała mieścina ok 50 tyś mieszkańców i za czynsz płacisz od 250-ok 450 zł zależy ile masz osób zameldowanych.
średnia krajowa to pensja jaką dostaje większość mieszkańców.ja teraz nawet nie dostane na urlopie wychowawczym nic,bo mam 910 zł na osobę za 2009r a za ten będe miała o niebo więcej bo pracowałam cały rok.
 
reklama
Dziewczyny ja też jeszcze nie mam karty ciąży. W 9 tyg. byłam na wizycie, dostałam listę badań, ale ginka powiedziała, że kartę założy dopiero przy następnej wizycie. Z synkiem miałam założoną w 9 tyg.

Dzastina, gratuluję siusiaka ;)
 
Sylwia byłam ostatnio na Usg w 9 tyg i lekarz nie stwierdził ciązy a tydzień wcześniej ( u innego lekarza) widziałąm zarodek. Wkońcu trafiłam na normalnego, sympatycznego, lekarza ;-)

Dzastina gratuluje super wieśći !! :)

ja też miałam mieć wczoraj USG, ale niestety ponieważ ostatnio przychodzi ''za duzo kobiet '' zrobili zapisy (lekarz mówił że niema ). A więc USG dopiero w poniedziałek :-)

Oby Mikołaj przyniósł same dobre wieći ;)).

co do becikowego.. u mnie dostaje sie 2000zł.. też jakieś podwójne.
Rodzinne równiez od nie przekraczającej kwoty 504zł na osobe i koleżanka w moim wieku dostaje 100zł :)
 
ja rodzinnego mam 65zl (dopiero od miesiaca) a za marcelka dostalam 1tys becikowego...
cos gdzies czytalam w wakacje ze becikowego ma nie byc? Ale chyba to tylko plotki...
 
Dzastina super wieści. Gratulacje!!!
Ja mam dzisiaj usg i już sie nie mogę doczekać :-)
U nas też drugie becikowe jest jak dochód na osobę nie przekracza 504 zł. Pewnie najwięcej na tym zyskują nie potrzebujący, a krętacze którzy np. nie wykazują przychodu z działalności gospodarczej. Zawsze tak jest. Na studiach było wiele osób, którzy jeździli super samochodami, a brali stypendium socjalne.
larvunia to chyba jednak plotka...
 
ja rodzinnego mam 65zl (dopiero od miesiaca) a za marcelka dostalam 1tys becikowego...
cos gdzies czytalam w wakacje ze becikowego ma nie byc? Ale chyba to tylko plotki...
ja miałam 68zł rodzinnego i też słyszałam,że rząd szukając oszczędności ma je zlikwidować,na co PiS się strasznie wypowiadało,że to oni je wprowadzili i bla bla.mam nadzieję,że tego nie zniosą.cos też mi się obiło o uszy o likwidacji ulgi na dziecko,z czego też można wyciągnąć ponad 1000 zł,a takie pieniądze też drogą nie chodzą:-:)wściekła/y:
 
Kurcze, mi też obiło o uszy z tym becikowym. Jeśli panstwo bedzie nadal tak "wspierać" matki i dzieci to niebawem bedą w naszym kraju sami emeryci. I tak mnie nie stać na to pierwsze dziecko, wychodzę z założenia, że "jakoś sobie poradzimy"...
 
Dzastina - gratuluję syneczka ;-)super naprawdę! Tez się wybieram, ale w przyszłym tygodniu w końcu do 13 tyg + 6 dni mam czas, a nie wybrałam jeszcze kliniki bo z NFZ to żal!! :szok:
Koniecznie powstawiaj foteczki :tak:

co do karty ciąży to mam ją od 10 tygodnia dopiero, ze względu na wcześniejsze poronienia nawykowe :-( - obecna ciąża (odpukać!) rozwija się bardzo dobrze :rofl2::-p lekarz na zwykłym usg zauważył już cosik miedzy nóżkami ale to pewne jak pogoda hehehe, zobaczymy co powiedzą na USG genetycznym :-D

w Wawie becikowe tylko 1.000 pln, ale zawsze coś doliczając kolejne 1.500 pln z ubezpieczenia grupowego w pracy (za poród) to już się robi jakaś kwota na niezbędniki dla pierwszego wyczekanego wytęsknionego bobaska !!!!!!!! :-p:-)
 
reklama
ja też licze na te dodatkowe pieniążki z ubezpieczenia bo te 1000 zł niby dużo, ale jak zliczyć te wszystkie wydatki, to kropla w morzu potrzeb
 
Do góry