reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

ja też dostałam od razu kartę ciąży i pilnowałam tego,bo u nas w opiece jest zastrzeżenie,żeby dostać becikowe trzeba być pod opieką lekarza przynajmniej od 10 tyg,ale w tej przychodni,do której chodzę państwowo do lekarza(bo mam dwóch) nie chcieli mi dać wyników badań,powiedzieli,że mi ksero zrobią i mam ksero,ale wywojuje je,bo to są moje badania,a jak oni się boją kontroli NFZ to sobie sami niech ksero zostawią:angry:
 
reklama
dostałam od razu kartę ciąży i pilnowałam tego,bo u nas w opiece jest zastrzeżenie,żeby dostać becikowe trzeba być pod opieką lekarza przynajmniej od 10 tyg
Ja również miałam problem z otrzymaniem książeczki.

Chyba jako dowód bycia pod opieką lekarza wystarczy wydruk USG np z 8 tygodnia ciąży??
 
Ja również miałam problem z otrzymaniem książeczki.

Chyba jako dowód bycia pod opieką lekarza wystarczy wydruk USG np z 8 tygodnia ciąży??
niedawno się dowiedziałam,że jeszcze potrzeba po porodzie jakieś zaświadczenie od lekarza prowadzącego,że w ogóle do niego chodziłaś,bo jak czekałam na wizytę,to jakiś pan pytał czy może wejść bez kolejki,bo tylko po zaświadczenie chce wejść.
 
eh, tyle się płaci za te wizyty chodząc prywatnie, że to becikowe zwróci może 1/3 tego wszystkiego. Ale z drugiej strony ktoś może zawsze powiedzieć żeby nie narzekać tylko chodzić na nfz. To ja w tym wypadku wolę narzekać na wysokie koszty niż chamstwo i niekompetencję lekarza.
 
w krakowie jest podwojne becikowe :) ponoc krakow sie starzeje i tak miasto chce zachecic do rodzenia dzieci ze oporcz panstwowego dostaje sie jeszcze jedno z urzedu miasta :) miło :)

my właśnie zjedliśmy placki po węgiersku z gulaszem wołowym, surówka z pekińskiej i jabłkiem, plus buraczki :)

ale się ożarłam :) zaraz jedziemy na mini zakupy a potem idę spać a mąż do pracy ):
 
Luisiana ja karte ciazy dostalam za drugim razem, czyli tak gdzies w 7 tygodniu bo szybko mi jakos kazala drugi raz przyjsc z badaniami... ale jak zmienilam lekarza to od razu dostałam nową...dziwne czemu ci nie dali od razu papier oszczędzają??
 
w krakowie jest podwojne becikowe :) ponoc krakow sie starzeje i tak miasto chce zachecic do rodzenia dzieci ze oporcz panstwowego dostaje sie jeszcze jedno z urzedu miasta :) miło :)
to u nas też tak jest,ale to drugie należy się np samotnym matkom,albo ale nie jestem pewna jak ci nie przekroczy u nas 504 zł na os,ale co do tego ostatniego nie jestem pewna
 
Justynka to o czym piszesz to chyba jakaś pomoc socjalna, to powinno być w każdym mieście. Na coś takiego naprawdę ciężko się załapać bo jeśli próg na osobę to 500zł to ja nie wyobrażam sobie jak trzyosobowa rodzina miałaby przeżyć za 1500zł. Wiem, że jest trochę takich przypadków, ale ja za samo mieszkanie mam 900 zł opłat. Więc na jedzenie już by nie starczyło.
 
No jestem jestem!!!:tak::tak:

Boże jaka jestem szczęśliwa!!! Tak z dzieckiem wszystko wpożądku! Kość nosowa obecna... przezierność karkowa 1mm ;-);-);-) i co najważniejsze!!! Między nogami siurek!!!! He he he Czarek bedzie miał braciszka...ale póki co to tak na 20 %... :-D:-D bo wszystko może się zmienić...ale ten lekarz jest na prawde dobry:-):-):-):-):-) padam ze zmęczenia. Mam całą płytę zdjęć jutro wam powstawiam bo padam... marzę o łóżku:tak::tak: mam nawet zdjęcie maleńkich 4mm stópek maluszka:-D:-D
 
reklama
Do góry