reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

Jeny, spokojnie, nic dziecku nie zrobisz. Ja mam przegrode i moja Zosia ma tylko pol brzucha i to akurat lewa strone, a ja mam lezec na boku lewym. Gin co wizyte mnie uspokaja, ze mimo iz leze calymi dniami NIC Zosi nie zrobie, wiec Ty tym bardziej.
 
reklama
teri masz racje, zaczyna pomału sie robic gorąco:szok: ja np nastepną wizytę mam za miesiac to będzie 25kwietnia i póżniej zostają jakies 4-5 tyg :szok: boze złoty kiedy to zleciało:szok: to moje pierwsze dziecko i zaczynam panikowac:baffled::baffled:
 
Jeny, moje też pierwsze - i mimo, że w koło mnie ciągle się przewijały dzieci, to jak sobie pomyślę, że tym razem to będzie moje -> :shocked2: A fakt, że to już tylko +/- 73 dni to już w ogóle :szok::szok::szok: Ale będzie dobrze. Damy radę :happy:
 
Marcelinowa śliczna Majusia :) i jaka już duża ! na pewno na następnej wizycie wszystko już będzie ok! Skoro tak samo było u synka to nie ma innej opcji :tak:
Sa_raa Feliks akrobata,dosłownie :) Super! I też już duży chłopczyk :)
Paulunia gratuluję długiej,zamkniętej szyjki :) Najważniejsze,że z dzieciątkiem wszystko ok!
Jeny czasami jak się czyta na tym necie co wypisują to faktycznie zawału można się nabawić ale na pewno z Twoją dzidzią wszystko jest w porządku a zdąży się jeszcze ułożyć inaczej :) Mój to co wizyta inaczej siedzi.Raz główką do dołu,ostatnio dupką tak więc będzie dobrze :tak:
 
JENY - kochana nie martw się, wszystko jest w jak najlepszym porządku:tak:. Moja Lenka była mniejsza w tym samym czasie ciąży, a potem w 2 tygodnie tak nadrobiła wagowo. Ułożeniem się nie przejmuj - nie świadczy to o niczym złym. Moja w 28tyg. też leżała poprzecznie, a w 30 była już główką do dołu. Jeśli się nie przekręci to będzie wskazanie do cc, nic innego.

MARCELINOOWA - śliczna i duża Majeczka!!! :tak:
SARA - cudne wieści!!!! Feliks niezły akrobata ;-)


PAULUNIA - ale się cieszę z tak dobrych wieści!!!
 
hej pewnie mnie juz nie pamietacie, bo dawno sie nieudzielalam na tym forum, tylko jedyne co to Was czasem podczytuje.
Dzis bylam na wizycie u lekarza, no i okazalo sie , z emam nadcisnienie, jezcze tydzien temu bylo ok a teraz mam za wysokie. Jutro ide znowu do lekarza bo chca powtorzyc badanie i zrobic jeszcze pomiar cisnienia u mojego synka.
ktoras z Was ma problemy z nadcisnieniem? Pani doktor powiedziala ,ze to grozne i teraz to juz wogole jestem wystraszona:/
 
jesteście przekochane !! bardzo dziękuję
nie bedę sie juz tym martwic, zobaczymy za miesiąc..
do pełni szczęscia przydarzyła mi sie wstydliwa sprawa
:baffled: przez te zaparcia które mnie dopadły ostatnio nabawiłam sie hemoroidów, wczoraj generalnie sie zaczeło, nie powiedziałam gin bo mi wstyd było i myslałam ze to minie.. poszłam do apteki pani mi wyszukała jakas masc dla kobiet w ciązy i smaruje ale od wczoraj to mi rosnie tak ze przy chodzeniu boli:baffled:
czy któras z Was zmagałą sie moze kiedys z tym problemem ? a moze mozecie cos skutecznego polecic:baffled:?
oluniuja nie pomogę ale napewno tu dziewczyny cos Ci poradzą..


 
Olunia ja mam nadciśnienie. Owszem jest ono niebezpieczne ale jak jest nieleczone. Dostaniesz zapewne tabletki i nakaz mierzenia ciśnienia 3xdziennie.
Ja biorę dopegyt tabletkę co 8h i ciśnienie się unormowało. Mierze je 2-3 razy dziennie. Dwa razy próbowałam zejść do dawki tabletka co 12h ale wtedy ciśnienie szło do góry.
Jak masz ciśnieniomierz w domu to mierz ciśnienie i notuj je. (przed usiądź na 3-5min i dopiero mierz, nie z''biegu'')
W momencie jak przekroczy któryś z pomiarów 140/90 to mam nakaz jechania do szpitala bo za wysokie ciśnienie może spowodować przedwczesny poród, odklejenie łożyska... Ale jak bierze się tabletki i kontroluje ciśnienie to wszystko jest dobrze :) Ważne że wyłapaliście to i będziecie działać w tym kierunku :) Będzie dobrze.

jeny polecam czopki procto-glyvenol. Dziad zszedł mi całkowicie po jakimś 3-4 czopku ale różnice czułam już jakąś godzinę po 1.
 
mama wikusi w ciąży to miałaś też ? boze lece do apteki !!!! dzięki kochana !! uratowałas mój tyłek:-D jaki to jest ból to szok !
 
reklama
Mama wikusi dzieki za odpowiedz. Wlasnie wybieram sie po cisnieniomierz. Powiedz mi jakim dobie mierzysz nadgarstkowym czy naramiennym?

A masz jakies objawy w tym nadcisnieniu poza oczywiscie pomiarem, bo ja generalnie czuje sie dobrze, tyle zed zisiaj jak czekalam na wizyte w poczekalni bylo bardzo cieplo i czulam , ze robi mi sie slabo, i ostatnio tez pare razy czulam sie oslabiona ale bardziej myslalam , ze to przez zmeczenie , bo ciagle chodze do pracy.

Jeny co do pozycji to sie nie martw, bo dziecko ma jeszcze czas , zeby si obrocic do ok 34 tygodnia, moje poki co czuje , ze sie czesto obraca a jak mu za ciasno to sie rozkopuje:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry