reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

MatkaEwa tak jak napisała marcelinoowa a to po dyżurze nocnym a to coś innego, i w zasadzie co wizyta inny lekarz :dry:
marcelinnowa do 17/06 wypisał mi zwolnienie lek, i powiedział że na ten termin się zapisać...

niby wszystko ok, ale właśnie dziwi mnie, że dopiero za miesiąc wizyta i do tego żadnego usg.... skąd mam wiedzieć czy mała ma odpowiednią wagę? czy prawidłowo tam wszystko się rozwinęło? ehh...
 
reklama
Hej dziewczyny
Dzisiaj byłam na KTG , zrobiłam Usg na ilość wód. No i odebrałam wyniki no i mam niestety tego nieszczesnego paciorkowca:wściekła/y::wściekła/y:wiec podadza mi antybiotyk:-(a tak to mam brac probiotyki dowcipne:tak:
Kolejne badania za tydzeń
 
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt - mimo, że nie do końca przebiegły po Waszej myśli.

Marys następna wizyta za miesiąc? Ja od tej pory będę chodziła co tydzień.
 
A ja kurka, nawet nie wiem, czy mam czy nie:baffled: Kolejna wizyta 8 czerwca, a jak urodze wcześniej?
Ostatnia morfologię miałam robioną w marcu, a mocz to nawet nei pamiętam:wściekła/y:
A chodze do tej samej przychodni co w obu wczesniejszych ciążach- wtedy co miesiąc miałąm robione badania podstawowe, a teraz kurka oszczędzają chyba w NFZ.
 
Mikoto niestety ale tak, wizytę mam prawie na tydzień przed terminem porodu :baffled:... a jak zacznie się dziać coś wcześniej? ostatnie usg miałam robione chyba w 20 czy 21 tyg, a teraz nie dostałam żadnego skierowania oprócz badań ogólnych... nie wiem co mam o tym myśleć.. myślałam, że jeżeli mam skróconą szyjkę to jakoś częściej będą kontrolować czy wszystko jest ok.. odniosłam dzisiaj takie wrażenie, że "nie jesteś moją pacjentką więc co mnie to obchodzi".. :baffled:
Dmuchawcu mnie "ominął" jeden miesiąc bez ogólnych badań.
 
Marys a Ty chodzisz prywatnie czy na fundusz? Ja chodze prywatnie - mój lekarz zawsze informuje mnie kiedy jest obowiązkowe USG, ale i tak na każdej wizycie chcę mieć, tyle, że za nie płacę 40 zł.

Dmuchawcu
rzadko te badania masz. Ja mocz i morfologię robię praktycznie co 4-5 tygodni, dzisiaj robiłam i mocz, morfologię, toksoplazmozę Igm Ige, HBS antygen, Hcv przeciwciała - sporo tego. Ja nbadania płacę, bo mój lekarz nie ma podpisanej umowy z laboratorium.
 
Dmuchawiec,Marys Ja od 36 tc już muszę co tydz robić USG na ilość wód, KTG i zrobione wszystkie badania w tym morfo, mocz, toxo, kiła,posiew na paciorka.
Wcześniej co miesiac mialam badanie szyjki i usg na ilość wód, mocz a co drugi miesiac morfo.
Jeszcze muszę zrobić anty HCV i nowe morfo. Wszystko prywatnie:-(Kasa idzie jak woda:-(
 
Marys nic się nie martw, na pewno wszystko jest dobrze!!! Szkoda, że następna wizyta dopiero za miesiąc... Może dla spokoju spróbuj umówić się wcześniej?

Agacia niestety w ciąży bardzo przyciągamy te wszystkie bakterie i co chwilę trzeba coś leczyć:/
 
reklama
Mikoto ja chodzę państwowo, ale zaczynam tego żałować :-(
Agacia ja dostałam skierowanie na badanie moczu, morfologia, HBs antygen, HCV przeciwciała, HIV Ag/Ab (Combo/0), toksoplazmoza IgM, VDRL.
Smile będę musiała iść po receptę, więc zapytam się przy okazji czy mógłby dać mi skierowanie na usg.. mam taką nadzieję, że będzie wszystko dobrze :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry