reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Lilith, genetycy patrzą na pewno na całość, a przynajmniej dobry genetyk, tylko nie wiem, czy u Ciebie wynik testu opracowywał/interpretował genetyk, czy wyliczał program komputerowy.
Szybko w takim razie te wyniki sugerujące, nie słyszałam o czymś takim, ale sugerujące, to też nie znaczy 100% pewne, za dużo tych domniemywań chyba i jeszcze to opóźnione badanie w 14+1, może trzeba zaczekać na pełne wyniki amniopunkcji, ewentualnie po sugerujących złych zrobić jeszcze biopsję, bo tam masz pewne wyniki po 3 dniach. To nie pocieszanie, tylko wydaje mi się, że lepiej mieć 100% pewności.
Wiem, że czekając do środy można oszaleć:(
A w ogóle to ryzyko dotyczy zespołu Downa czy czegoś innego?
Nic więcej chyba nie wymyślę, nie chcę pisać pustych słów... Jestem z Tobą myślami Lilith bardzo mocno...
 
reklama
Tak, zd.
Te wyniki są juz prawie pewne. Na pewno wykazują wadę, potem tylko jak się chce to czeka się na sprecyzowanie jakie..
U mnie komp.wylicza. Genetyk patrzy.. Ale mieli pidkreslona za wysoka betę. Nie wiem jeszcze jaka powinna być pappa.
No nic..
Wiem, ze to tylko prawdopodobieństwo ale i tak szanse marne..
 
Ostatnia edycja:
Białko Pappa przy ZD jest obniżone, wolna beta i NT podwyższone, ale nie wiem dokładnie, jak ta zależność wygląda. Pewnie i tak przekopałaś już cały internet i jeśli coś jest, to to znalazłaś.
Szansa jakaś jest, że wynik fałszywie pozytywny, bo może za późno to badanie, z drugiej strony chyba lepiej przygotować się już na najgorsze, bo to niełatwe pogodzić się z tym i lepiej zostać pozytywnie zaskoczonym dobrymi wynikami amnio, niż karmić się nadzieją i później się załamać... Jednak pozwól sobie na ten cień nadziei, żeby nie zwariować... W każdym razie ja za Ciebie mam jednak nadzieję, że to pomyłka.. Jeśli chciałabyś o coś mnie zapytać na priv, nie krępuj się.
 
Lilith wspieram duchowo, jednakże wiem, że zawsze trzeba być dobrej myśli, mieć tą nadzieję bo dziecko może urodzić się zdrowe. Mam tutaj przypadki z rodziny i znajomych ale nie będę opisywać i ZAWSZE trzeba mieć tą nadzieję!
 
Lilith ojej, to teraz musisz mieć naprawdę ciężko. Trzymam mocno kciuki, żeby Twoja mała okazała się tym 1 na 10 zdrowym dzieckiem!

(swoją drogą, aż mam wyrzuty sumienia że ja tych badań nie robiłam :-/)

Napisane na D6503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lilith moja znajoma miała perfekcyjne wyniki pappa i bety, usg również i dziecko z ZD, z kolei druga w poprzedniej ciąży miała prawdopodobieństwo 1:300, Mom z pappa cos 0,345 i córcia zdrowa.
Teraz wyszło jej 1:200, MoM z pappa 0,400 i dostała wezwanie na rozmowe odnośnie kolejnych badań, ale w sumie profesor ją uspokoił, że jak usg ok to pappa już mniej ważne. Nie robi amnio.

Lilith a u Cibie ważne, że za niedługo będziesz wszystko wiedzieć czarno na białym. Trzymam kciuki, żeby było dobrze.
 
test pappa robilam 2 tyg temu : moje wyniki wyglądaja tak , nie wiem czy w czyms pomoge :
wolne beta 27,0 IU /I odpowiada 0,885 MOM
PaPP-a 3,970 IU/I odpowiada 0,882 MOM
stan
trisomia 21 ryzyko skorygowane 1:20000
trisomia 18 1:20000
trisomia 13 1:0000
poród przed 34 tyg 1:171

nie znam się na wynikach ale zawsze można porównać .
Mam 22 lata to moja pierwsza ciąża
 
Juz mam dość porównywania, które i tak nic nie wnosi.. I jak widzisz wyniki masz dobre, niska beta wysoka pappa.

Skopiowalam z amnio:
Wyniki:
Beta: 55,2 (bez jednostek) eq. 1,3 MoM.
Pappa: 1,123 eq. 1,36 MoM. ( tu mam wrażenie, że jest błąd bo 0,36 bardziej pasuje..)
CRL: 8,40cm
NT: 2,4
Badanie 14+1

Ryzyko dla trisomi 13 i 18: 1:10000
dla 21: 9:10

Scan niby daje 50% pewności tylko..
Widac, że beta za wysoka. Co do pappy się gubię bo wygląda na za niską bardziej niż na za wysoka. Normy dla tyg.sprawdzalam. Nie wiem co z tym MoM przy niej.

Joasiu dziękuję.. Troszkę to pociesza.
Tylko ten wynik dobijajacy.. Może to jakiś błąd?? Ale genetyczka wyraźnie mówiła, że 9 na 10 dzieci chorych.. 1% szansy..

Do wtorku środy niedaleko..
 
reklama
fhr 159 ud/min
crl 75,00 mm
nt 2,4
bpd 23,00 mm
więc kochana mas bardzo podobne do mnie , nie martw się , bo wszystko będzie dobrze :)
Jak odbierałam wyniki była dziewczyna młoda która również wykonywała usg genetyczne potem pappe a usg wszystko było nie widoczne , lekarz stwierdził że płód zle sie rozwija , pappa też wyszła bardzo słabo a wyniki amnio miała idealne :) więc głowa do góry !
 
Do góry