reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Wiem o lekach Linkach. Ja odstawilam antybiotyki chyba na dwa trzy tyg.przed badaniem. Miałam trzy kursy. Dupka brałam i lutke, to może betę podnieść. Plus clotrimazolum. Leki na 'leb' odstawiane juz początkiem marca wiec nie sądzę by miały wpływ.
 
reklama
Lilth nie wiem ile kosztuje test potrójny dla mnie to toralna nowość abstrakcja, nigdy sie tym nie interesowałam, nie miałam styczności z chorymi dziećmi w rodzinie, u mojej bratowej nawet lekarz przeziernosci jej nie podawał. Wszytsko zapytam za 2 tygodnie.
Pamiętam tylko że mój chrzesniak który ma poważna wadę serca miał przeziernośc w 13 tyg kilka ponad 1 więc nic nie wskazywało a urodził się z wadą.
 
Lili czytam właśnie ze dupek plus żeńska płeć dziecka zaburza bardzo wynik papaa i wszystkie miały właśnie ze zd ... wiec mam nadzieje ze to tylko to kochana, nie mam pojęcia ile utrzymują się w organizmie leki i jak zaburzają ale oby to było tylko to
 
Dziękuję dziewczyny.. Tez zaczynam się chytac każdych drobnych nadzieji. I ogólnie nie byłoby tak źle psychicznie, gdyby nie to ryzyko z kosmosu.. Bo ono jednak w zasadzie szansy nie daje.

Koalka to ja już nie wiem czy Ty sid martwisz czy oco chodzi.. Bo czekać tyle czasu, żeby lekarz z kwitkiem odesłał to dziwne.. A to jak pappa nie zawsze jest refundowane. Poczytaj, może idź zrób sama w następnych dniach. Od 15 do 20 tc się robi. Alee jak chciałabyś po tym mieć amnio to juz możesz nie zdarzyć. W uk robią do 20tc. A w Pl jeszcze długo czekasz na jej wyni,i..
Może zadaj sobie takie pytanie: co jak będą źle wyniki? Chce robić amnio? Ono jest ryzykowne.. Po co chce je robić? By mieć 100% pewności i po prostu wiedzieć, czy by rozważyć tez terminacje jak wynik wyjdzie zły.
Wszystko ma jakiś cel a stres i tak pozostanie.. Do każdej z tych odpowiedzi dolicz sobie czas..
 
Lilth chodzi mi o to żeby lekarz mi powiedział wprost dlaczego nie stwierdził żadnego ryzyka, dla niego to NT było wporzadku a mialam identyczne jak ty. Ciebie ktoś kierował bo widział ryzyko czy sama wiercilas dziure w brzuchu dla lekarza aby dał skierowanie na testy?
I tak już jest za późno żeby iść gdzie indziej zobaczyć przeziernosc u kogo innego, więc zostaje test potrójny. Masz racje testy tylko do 20 tygodnia można więc jutro zadzwonie i przełoże wizyte na ten tydzień.jestem w 16 tyg .zdążę. Chce wiedzieć czy jest ryzyko bo psychicznie trzeba sie do tego przygotować.
 
Kochana.. Robilam pappe bo w uk to standard. Prawdę powiedziawsze scan się dla mnie liczył a resztę robilam bo trzeba do scanu. Pappa to tylko prawdopodobieństwo do tego i często wpedza niepotrzebnie kobiety w stany nerwowe.. Potrójny, to jak sama pamiętasz po moim feralnym pierwszym prenatalnym dają tylko 60% prawdopodobieństwa. Co byś nie zrobiła to może to wywołać kolejny niepokój.. Bo one Ci nie dadzą wyniku. Dziewczyny tu znają się na nifty i harmony ale to droga impreza.

Choć tak myślę..ja od początku miałam jakieś chore myśli, pierw ze Prenatalne późno, potem mala źle się ułożyła, walka o kolejne i ta sama szopka plus strach o NT. Potem coś czułam, że wyników nie ma..z synem były po tygodniu..

By się nastawiać na chore dziecko musisz mieć pewność po amnio. Odetchnij trochę, maluchowi to nie służy kochana.

NT teraz się trochę inaczej nazywa, nie jest już takie miarodajne oczywiście. My w 16+3 mieliśmy 4. Norma jest do 5 lub 6 do chyba 19-20 tc nie pamiętam już..
 
Koalka spokojnie, nie denerwuj się bo to nie służy maluszkowi. Odpowiedz sobie co gdyby wynik był zły, bo jeśli nic to może szkoda nerwów? Myślę że to NT jest jak najbardziej w normie i że nie ma się czym martwić.
 
Lilth z kasą u mnie krucho wiec drogie badania odpadają. U ciebie to fakt nerwy od samego początku czułaś, że coś się dzieje.

Kejtii jasne że już z tym faktem nic nie zrobie ale czasami lepiej wiedzieć szybciej i sie jakoś realnie przygotować.
Najgorsze że ja o rodzinie ojca dziecka mało wiem, zostawił mnie zaraz po 2 krechach i nie wiem czy ktoś tam maw rodzinie ZD lub jakies inne wady genetyczne. Kontakt mam z nim raczej służbowy wiec nic sie nie dowiem.
 
reklama
Koalka nie panikuj niepotrzebnie bo sobie bijesz pianę gdzie to niepotrzebne wyniki nt to wyniki nt a pappa to pappa. Nt przeliczane jesu dla każdej kobiety indywidualne !
Lilith kirde myśle ze to jakoś dziwny wynik bo bardziej przypuszczałabym ze dadzą 1:1 czy 1:0,5 niz 9:10 bo w tym wypadku mogliby dać równie dobrze 90:100 w zależności od skali- ale to tak jak mówisz tylko prawdopodobieństwo .

Linka o widzisz jakie dajesz dobre info:)

Lilith 1 procent szans to duze szanse! A jeszxzE jak linka pisze sa przesłanki ktore mogą mowic ze w połączeniu z lekami mogą zaburzać wyniki to juz w ogole .

A co do Nifty w tej ciazy sie nie decydujemy , mino ze ryzyko zd poniżej 300 i namawia
Mnie lekarz , ale to znow rylko prawdopodobieństwo wiec gdyby był
Wynik 1:9 to i tak by mnie nie przygotowało w żaden sposób jedynie mogłoby uspokoić ale prawda jest taka ze
Bez względu na wynik chcemy urodzić wiec po co zawracać sobie głowę.





2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Do góry