reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

reklama
Lilith do mnie jak dzwonił lekarz ze jest wysokie prawdopodobieństwo wg pappa urodzenia chorego dziecka to mowil tylko o prawdopodobieństwie - szczerze nawet nie wiem jakie mam wskaźniki mom/ musze pojechać po te wyniki by z ciekawości sprawdzić ? Juz jesteś po amnio ?


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Tak, wczoraj miałam.
Lekarze dali nam małe szanse na zdrowego malucha..takiego wyniku nigdzie nie znalazłam..
Ale tknelo mnie i na spokojnie poczytałam i porownywalam wyniki i w sumie nie wiem skąd aż taki wynik.. Wydaje mi się, że moje ujda..
Dodatkowo miałam już dwa scany z dwoma specjalistami od genetyki. Nawet długość stop mierzyli, no dosłownie wszystko co można i nic ale to nic nie odbiega od normy.. Łącznie z sercem, mózgiem, przeplywami, skóra i tak bym mogła wymieniać..
Nie chce sobie robić zludnych nadziei bo pierwsze dni to był dramat ale nie wiem skąd ta podstawa, do takiego wyniku..
 
Lilith, nie znam się wprawdzie na tych wskaźnikach, ale mi lekarze mówili, ze test Pappa sam w sobie jest wiarygodny jedynie w ok. 70-80%. Usg i pomiary są bardzo ważne, na ogół jeśli coś jest nie tak, to nie w samych wynikach z krwi, ale właśnie też na usg. Amnio da Ci pewność, tylko to chyba 2 tyg. oczekiwania, póki wyhodują komórki, tak?
Dobrze, że się uspokoiłaś, bo stres nie służy ani Tobie ani malutkiej. Zaciskam mocno mocno kciuki!
A fizycznie jak się czujesz po amnio?
 
Lili jak dobrze ze jesteś .. mi pappa porównywali bardzo z obrazem z tego usg genetycznego ... ja się na tym nie znam , siostra mi to oglądała bo ona to po małej specjalistka prawie w tych sprawach ale mówiła mi ze te testy to o tylek rozbić tak jak i nifty i tylko można amino wieżyc a i to nie dało obrazu choroby małej tylko miała jeszcze jakieś specjalne badanie w kierunku zespolu di gorgea . Jak chcesz mogę ci zrobić dziecię mojego wyniku z pappa
 
Lilith- kochana coesz sie ze na usg jest wszystko ok! Kiedys trafilam na jakies forum gdzie dziewczynie Pappa wyszlo zle a usg ok i urodzila zdrowiutkie dziecko. Byly tez laski u ktorych na usg bylo cos nie tak a na Pappie ok i dzieci rodzily sie z wadami.
Trzymam kciuki kochana za Twoja zlota rybke :-*
 
Dziewczyny ja się już tyle naczytalam.. I po pl i po ang. Lekarze tez nam mówili o różnych przypadkach..
Mamy ryzyko 9:10. Wiec to nie jest jakieś 1:4 czy 1:20 czy 1:200. To jest 9:10. Wiec pocieszenia na mnie nie działają..
Psychicznie jest o niebo lepiej niż wtorek czy środa.. Fizycznie juz w miarę Oki. Wkurza mnie leżenie.
Wyniki wtorek środa..
Doczytalam, że tych MoM i tak samych nie mam co sprawdzać.. Beta nie przekracza 2 a pappa nie jest mniejsze niż 0,5 a wynik zabójczy.. Nie wiem co jest ze mną nie tak.
Wiem, ze to prawdopodobieństwo ale pozostałe szanse niskie..
I nie mówcie, że będzie Oki.. Bo to niestety nie pomaga..
 
Lilith, przepraszam, jeśli moje pytanie jest głupie, bo ostatnią rzeczą, którą chcę, jest denerwowanie Ciebie jeszcze bardziej, ale jesteś pewna, że 9:10 to ryzyko urodzenia chorego dziecka? Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam, żeby wynik nie był przedstawiony jako 1: do iluś tam... 9:10 to może określenie prawdopodobieństwo czułości testu, bo niby dla ogólnej populacji,w połączeniu z usg to 90%, czyli wykrywa 9 na 10 chorych dzieci.

Jak tak szybko wyniki, to chyba miałaś biopsję trofoblastu?
 
Doczytalam, mam zjebane wyniki. MoM może być, nie wiem czemu taki a nie gorszy.. Beta podwójnie przekroczona a pappa jeszcze nie doczytalam jak się ma do medialnej..

Milia właśnie dlategk taki szok.. I rozpacz.. Widziałam wpis.. 9:10. Przy reszcie było 1:10000. Szukałam na ten temat czegoś i nikgdzie nie znalazłam..
Powiedzieli, że 9 dzieci na 10 z moimi wynikami rodzi się chore..
Mam uwzględnione w badaniu NT, głowę, rasę, wiek i wagę plus krew. I z tego taki wynik.. Krew Kijowa ale bez przesady..
Druga sprawa to Ci genetycy patrzą tylko na ryzyko i stosunek a nie wynik?
U mnie problem jest też, że badanie 14+1.
Ciezej porównać. Niby MoM uchodzi ale w połączeniu juz chyba nie..

Co do amnio to pobierany sam plyn był. Pierwsze wyniki są po 3 dniach. One już są sugerujące. Nie rozdrabniali się mówiąc co i jak a i ja nerwowa i chciałam to mieć za sobą..
 
reklama
Lilith ja jak podpisywałam papiery, zgodę na badania to drukowanymi było że to wynik tylko prawdopodobieństwa i nic nie stwierdza na 100%
Ale też słyszałam że ważniejsze jest USG i pomiary

Mocno trzymam kciuki żeby to była pomyłka mimo że to głupio brzmi..

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry