reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Ziemniaczek! Tak tak czytałam . Pisałam ze zaraz męża poproszę o zakup w Polsce bo tu nie ma. Ale tymczasem znalazłam Urosal i kusi zeby wziąć . Ale poczekam do środy. Tymczasem przyszły wyniki cukru i sa ok. I właściwie wszystko dosyć dobrze tylko ten mocz :-((


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Mila tantum rosa albo borasol do wizyty i płucz sie, ewa poszłabym na IP , mnie zanim poszłam na wizytę az fak nje bolało ...

Ewa nie pomogę ;(



2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Emka dziękuję ale nie mam ani jedno ani drugiego a dopiero przeczytałam, auto niesprawne a do najbliższej apteki 8km.
Mam pimafucin, dostałam od ginki na początku ciąży bo miałam delikatne pieczenie wysmarowalam sie wczoraj i dzis jest o niebo lepiej, jak jestem w domu to zrezygnowałam z wkładek co wizyta w wc to podmywanie i mogę w końcu usiąść na tylku. Wizyta w piątek więc zapytam co i jak ale jutro zakupie tantum rosa żeby było w razie w.

Ziemniaczek ja miała usuwana nadżerkę - wypalanka i podobno mam paskudna Blizne więc teraz jak mnie tak krocze boli to już mam czarne myśli apropo szyjki.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Karosznurek, a mój gin by Ci nie polecił ani tego ani tego.

Milagros takie ekstremalne problemy z szyjką jak ma np.ziemniaczek to aż tak często nie występują. Statystyki dużo zależą od tego czy lekarz to sprawdza i jakie ma podejście do danej długości. Mój 3mm temu nie kazał mi nic robić - sama się położyłam. Za to po ostatniej wizycie już inaczej "śpiewał".
Natomiast mojej znajomej gin całkiem nie kazał się przejmować i też tak zrobiła. Tylko kazał jej jeść magnez. Urodziła niecały tydzień przed terminem, ale na prawdę robiła wszystko żeby się jak najszybciej zaczęło. Jak jej powiedziałam o długości mojej szyjki to była w szoku, że jej gin tak lajtowo do tego podszedł.
A za czasów naszych mam tym sie nikt nie przejmował, ale można spojrzeć na wagi urodzeniowe. Może pojęcie "wcześniak" nie było tak powszechne, ale ja ważąc ok.2,5kg na pewno nie urodziłam się w terminie, podobnie jak mój brat, gdzie termin był na koniec maja a urodził się 3 tygodnie wcześniej.
Wg mnie ostatecznie to jest totolotek, która szyjka jak szybko polegnie, lecz chyba większość to po prostu dmuchanie na zimne.

Jestem w 28 tygodniu ciąży
 
W sumie Joasia jest tak jak mówisz, dużo zależy też od lekarza, jeden będzie reagował szybciej a drugi nie uzna skracajacej się szyjki za aż tak duża patologie.

Co do wagi urodzeniowej u mnie wszystkie dzieci w rodzinie raczej takiej standardowej wagi bądź duże :) ja bylam najmniejsza 3350 dokładnie :) myślałam że 3100,ale mama mnie z błędu wyprowadziła :) za to ona 4200 :)

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Joasia
Masz rację. Z naszymi szyjkami to jak z totolotkiem. W mi lekarz powiedział że moja szyjka jest krótka ale za to mocna.
Mam rozwarcie wewnętrzne ale nie zewnętrzne.
Nie miałam jeszcze skurczy.
MILAGROS
Nie martw się twoja szyjka nie musi być jak moja może być dużo lepsza. U mnie dopóki leżę jest wszystko ok. Nic mnie nie boli czuje się dobrze. Mogłabym wstać i chodzić iść na spacer i może nic się nie zdarzyć ale po co mam ryzykować.
Zostało mi jeszcze 2.5 miesiąca. Jakoś wytrzymam.
 
Ziemniaczek, pewnie że tak już końcówka więc dasz radę :)

Ja myślę że moja szyjka się nie skróci że tylko jest brzydka :)
Skontrolować muszę miednicę ale to już u ortopedy ;)

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
MILAGROS
Moja szyjka była zawsze ładna bo lekarz mi mówił ale teraz to będzie istne sito po tym szwie będzie okropna i porozrywana
Mam nadzieję że dojdzie do siebie ale wątpię
 
reklama
Do góry