reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Mama czworki' ja biore pregbe plus bo ma w swoim skladzie jod o dha nic nie mowil ale bratowa mojego meza bral i pregne plus i dha. Ja nie uwazam zeby byla to jakas "umowa". Chociaz zarowno ja jak i ona karte ciazy mamy z pregny
 
reklama
Mama czworki super ze udana wizyta, mój też leży poprzecznie i ginka nie potwierdziła płci z pierwszego genetycznego. Pozostaje nam czekać do Połowkowe go.
Ja mam też kartę ciąży z pregny i taka teczkę jakby na badania. Od dwóch lekarzy dostałam to samo i zalecenie brania pregny. Denerwuje mnie to strasznie. W ciąży Z niko miałam nie brać jodu przez hasimoto a 5 lat później wciskaja mi preparat z jodem. ..
 
Jesteśmy po wizycie. Maluch ładnie rośnie. Crl- 12 cm, waga ok. 170gr. Wszystko wygląda prawidłowo. Płci zgodnie z przypuszczeniami nadal nie poznałam. Nawet gdyby lekarz się starał to i tak na dzień dzisiejszy nic by z tego nie było, bo dzidziolek nadal jest w pozycji poprzecznej- tyłem.
Gin jednak mnie zbadał, ale bardzo delikatnie i ostrożnie- z szyjką jest ok. Rozmawiałam z nim o nisko położonym łożysku, mówił , że jeszcze może się podnieść, ale to na dwoje babka wróżyła. Nie jest przy samym ujściu więc o tyle dobrze. Dupka mam pomału odstawiać, nadal antybiotyki, witaminy i magnez.
Pytanko mam w związku z witaminami. Biorę Pregnę ale oprócz tego gin. jeszcze zaleca Pregnę Dha i zastanawiam się na ile jest to faktycznie potrzeba, a na ile jakaś niepisana umowa z firmą farmaceutyczną produkującą te witaminy. Bierzecie dodatkowo jakieś preparaty z Dha?

Co do porodu, to ja cały czas boję się wcześniactwa w związku z toxo... Jeżeli jednak uda się donosić to termin mam na 21.11, gin. robi cc zawsze 2 tyg. wcześniej więc wychodzi 07.11.- dzień urodzin Szymonka. :happy:
Gdybym rodziła naturalnie to pewnie byłby koniec 42 tyg., jak w przypadku pierwszej dwójki.

Linka- o której masz połówkowe?
Ja biorè omegamed optima, właściwie od poczàtku. Ma w składzie dobrze przyswajalne dha- z alg, jod-wazny dla tarczycy, kwas foliowy, żelazo i witaminè d. Wyniki krwi były w porządku, nawet moja doktor pochwaliła hemoglobinę :)

Biorę jeszcze euthyrox. To wszystko.
 
Mama czworki super ze udana wizyta, mój też leży poprzecznie i ginka nie potwierdziła płci z pierwszego genetycznego. Pozostaje nam czekać do Połowkowe go.
Ja mam też kartę ciąży z pregny i taka teczkę jakby na badania. Od dwóch lekarzy dostałam to samo i zalecenie brania pregny. Denerwuje mnie to strasznie. W ciąży Z niko miałam nie brać jodu przez hasimoto a 5 lat później wciskaja mi preparat z jodem. ..
Powaznie przez hashimoto miałas nie brać jodu? Jestem zaskoczona. Ja miałam , mam niedoczynność sporą i hashimoto , moja endokrynolog zaleciła mi branie jodu ( i euthyrox oczywiscie). Wyniki się poprawiły. Teraz mam wizytę 17go. Zobaczymy.
 
Katerineczka-mi podibnie jak lenam endo zalecila branie suplementu ktory zawiera jod.

Netta-kciuuki trzymam! Znajdz chwile na zdanie relacji! ;-)

Mamo czworki-super ze wszystko ok jak na ten etap! Bedzie dobrze ;-* moze to cora tak sie ukrywa hihihi :-)
 
Mamcia dobrze ze wszystko ok co do witamin nie pomogę bo nie biorę jak dla mnie sztuczne napedzanie
Lenam ja też mam brać jod w ciąży i podczas karmienia tak samo było przy pierwszym



Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Netta super :)

Takie były zalecenia przy pierwszej ciąży ze bez jodu przy moim hashi. Miałam specjalne witaminy bez jodu. Elevit.

Dlatego moje wielkie zdziwienie ze ginekolodzy zalecają wszystkim jak leci te pragnę.
Po konsultacji z endo mogę trochę wziąć ale nie za dużo. Ogólnie miałam wrażenie ze dla świętego spokoju tak mówi zeby nie podważać opinii innego lekarza. Ja mieszkam nad morzem i wydaje mi się że przyswajam w sam raz. Niko urodził się bez problemów tarczycy wiec trzymam się tamtych zalecen. Z resztą witaminy sztuczne i tak biorę w kratkę nawet ten elevit. Dobrze się odzywam zwracam uwagę na to co jem i liczę na to ze to wystarczy. Kiedyś czytałam ze sztuczne witaminy zwiększają masę u przyszłej mamy, ale nie wiem cxy to prawda.
 
mi też babka sprawdzała jakie witaminy biorę, bo kazała przyjmować 100-150jodu dziennie (tyle ile jest w witaminach np femibion własnie, więc dodatkowo nie biorę)
 
reklama
Do góry