reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

slonko jesli masz ułożenie miednicowe to październik niestety jest zbyt wcześnie by określi jak rozwiążą ciąże. takie coś się określa najwcześniej w 35tc przy takim ułożeniu.
misia ale wielekoludek hihihi,super że zdrowo rośnie:tak:

Hm.... Może masz rację. Chociaż po rozmowie z ginem na ten temat zrozumiałam coś na zasadzie: "Zobaczymy co wyjdzie na kolejnym USG"
Strasznie boje się, że jeśli będzie mniejsza niż Jula, to będą mi kazali rodzic posladkowo SN :(
 
reklama
slonko moja te jest ułożona od dłuższego czasu miednicowi moja gin mi powiedziała że ma czas się przekręcić do 36tyg i jak sie nie przekręci to nie jest wtedy cc oni mogą nam kazać rodzić naturalnie???
 
slonko moja te jest ułożona od dłuższego czasu miednicowi moja gin mi powiedziała że ma czas się przekręcić do 36tyg i jak sie nie przekręci to nie jest wtedy cc oni mogą nam kazać rodzić naturalnie???

Ja zapytałam, jak jest konkretnie w tym moim szpitalu. Na co lekarz odparł, że nie tylko tu tak jest, to jest ogólna zasada przy porodach. Jak dziecko waży do 3,5kg i jest to drugi poród, to rodzi się SN. Także ja jestem lekko podłamana. Jula tez się kręciła, ale w 31 juz była do produ, głowa w dół.
 
Za dwa dni ze względu na to że w mojej przychodni nie robią usg i musiałam jechać do innej, a u lekarza mojego prowadzącego będę za dwa dni. Bo z ten co robił usg może podać wagę i wielkości Ale jako dalsze zalecenia może dac tylko mój lekarz po obejrzeniu wyników
 
slonko moja te jest ułożona od dłuższego czasu miednicowi moja gin mi powiedziała że ma czas się przekręcić do 36tyg i jak sie nie przekręci to nie jest wtedy cc oni mogą nam kazać rodzić naturalnie???

mogą kazać rodzić naturalnie jeśli to pierwsze dziecko ,jeśli drugie to robią cc. Ale zazwyczaj nie ryzykują i jest decyzja o cięciu. Ja też mam olunie teraz miednicowo i mi pow ze 35 tc można podejmować dopiero jakąkolwiek decyzję. A i tak zdarza się ,że kobieta przychodzi na umówiony termin cc z powodu złego położenia a okazuję się maluszek zrobił niespodziankę i np. godz przed porodem ustawił się prawidłowo hahah dobre co?? ja bym się chyba załamała jakbym nastawiła sie na cc a tu taki zonk :szok:
 
No mi tak powiedział lekarz, że jeśli to twój drugi poród SN, a dziecko jest miednicowo to mogą kazać rodzić naturalnie.
Jeśli natomiast pierwszy poród, to nie ryzykują i robią w takim wypadku CC.

Dziwne, że dwie różne opinie. Przy okazji lekko wkurzające, bo nie wiadomo komu wierzyć :-/
 
u mnie jest tak: jesli pierwszy porod byl cc a drugi ułozony miednicowo to nie ryzykuja i robią cesarkę. a przy pierwszym porodzie i polozeniu miednicowym to nie wiem jak jest.
 
Anncka on jest ułożony główką w dół.
Cholera źle spojrzałam i mam lekarza dopiero 6.10..
Lekarz mi powiedział że dzieci układają się główką w dół 2 tygodnie przed porodem więc coś mi tu kręci... Dlatego jakiś niepokój czuje bo każdy co innego mowi..
 
reklama
Misia - dzieci już dużo wcześniej zajmują pozycję wyjściową :-) choć mają na to jeszcze czas.
Mój Maciek też już ułożony główkowo jest.
Spokojnie poczekaj do wizyty 6.10 :-)
Mi gin 23.10 powie co robimy ale nie wspominał nic o cc mimo rozmiarów małego, jedynie o szybszej próbie porodu w 38tc, co ja zrozumiałam jako wywoływanie. Wszystkiego dowiesz się od gina prowadzącego
 
Do góry