reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

witam po wczprajszej wizycie u nas wszystko OK
mały wymiarowo jak na swój tydzień waży ok 965g

i dodam dwie foteczki :) twarzą do zdjęcia a na 2d już sie zasłanial raczkami cały czas :)

DSC_0136.jpgDSC_0137.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0136.jpg
    DSC_0136.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 51
  • DSC_0137.jpg
    DSC_0137.jpg
    14,9 KB · Wyświetleń: 50
reklama
My wczoraj zaliczylismy kolejna wizyte :) Milenka wazy 1250 gram i mierzy jakies 38 cm (od glowki do stop) Serduszko bije super, widac juz jak oddycha. Ja mam dosyc mocna anemie (hemoglobina 8.8) ale poki co bez zastrzykow sprobujemy sie leczyc. Od polowy pazdziernika ide na L4 i to chyba tyle :)
 
cypryda to fajnie, ze z maleństwem ok:) jeśli chodzi o anemię to mi lekarz przepisał ampułki do picia, niewiem czy pomogły bo w środe mam wizytę i dopiero dostane skierowanie na badania czy wszystko ok, to wtedy napiszę czy się opłaca to brać:-)
 
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt ja podobno tez mam anemie i dostalam żelazo mam je brać 2razy dziennie a hemoglobinę mam prawie12 nie ukrywam ze nie chce brać tych tabletek bo jak brałam żelazo z Jula w ciąży mialam mega zatwardzenia
 
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt ja podobno tez mam anemie i dostalam żelazo mam je brać 2razy dziennie a hemoglobinę mam prawie12 nie ukrywam ze nie chce brać tych tabletek bo jak brałam żelazo z Jula w ciąży mialam mega zatwardzenia

Nie wiem jakie normy uznaje twój lekarz, ale mój na ostatniej wizycie wyjaśnił mi, że mimo że "normalna" norma jest do 12, to dla ciężarnej jest to dobry wynik.
Ja po pierwszej wizycie dostałam receptę (od gin prywatnego) na Tardyferon, na własną rękę zrezygnowałam. Kolejny wynik znów ok wyszedł sam z siebie. Później znów lekko w dół, wiec gin z NFZ kazał diety trochę postosowac i zobaczymy. Szczerze.... Nie bardzo się starałam, a wynik poszedł w górę. Na ostatnią wizytę miałam właśnie 12,1 i stwierdziłam, że właśnie dostane juz tabletki, ale lekarz wyjaśnił mi, że jest Ok. Także może skonsultuj to....
 
lonko no właśnie czytałam że anemia u cieżarnej zaczyna się jak jest poniżej 11 ja nie brałam żadnych witamin bo wyniki miałam dobre więc ja ani moja gin nie widziała powodu żebym je brała ta gin co kazała żelazo brać jest na zastępstwie bo mojej przez 1.5 miesiąca nie ma jest na szkoleniu na razie zaczęłam brać witaminy i poczekam jak tamta wróci chyba że teraz jak będe robić krew i wyjdzie gorzej to wezmę żelazo
 
lonko no właśnie czytałam że anemia u cieżarnej zaczyna się jak jest poniżej 11 ja nie brałam żadnych witamin bo wyniki miałam dobre więc ja ani moja gin nie widziała powodu żebym je brała ta gin co kazała żelazo brać jest na zastępstwie bo mojej przez 1.5 miesiąca nie ma jest na szkoleniu na razie zaczęłam brać witaminy i poczekam jak tamta wróci chyba że teraz jak będe robić krew i wyjdzie gorzej to wezmę żelazo

No i słusznie robisz. Ja bym poczekala, a w razie czego możesz coś tam "zelazowego" podjadac.
 
jak bralam w poprzedniej ciazy zelazo (bioferfolic) to mialam mega zaparcia, a w tej ciazy biorę actiferol forte i powiedzialabym ze wrecz biegam do kibelka nawet po 2 razy:D
 
reklama
Ja biorę tardyfenol od prawie 2 miesięcy, wyniki sa lepsze a z zaparciami jakoś większego problemu nie mam na szczęście. U mnie gin przepisał żelazo przy hemoglobinie poniżej 11
 
Do góry