reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

icarium - tylko kosmówka (zewnętrzna błona płodowa) to nie to samo co łożysko, natomiast rozpoznanie łożyska przodującego to potencjalnie bardzo groźna sytuacja dla matki i płodu i ciąża bezwzględnie rozwiązywana jest przez CC. Więc na razie się nie stresuj tylko pogadaj z ginem.
 
reklama
Lozysko na przedniej scianie macicy jest zupelnie normalne. Ja mialam tak z ella i zero problemow. Natomiast lozysko przodujace polozone jest u ujscia macicy czyli w okolicach szyjki i czesciowo lub zupelnie ja zakrywa lub moze tez po prostu byc nardzo blisko szyjki. Wszystkie te wypadki sa dosc niebezpieczne i moze dochodzic do krwawienia w 2 i 3 trymestrze. Wszystkie ciaze z lozyskiem przodujacym rozwiazuje sie przez cc.
Takze Icarium, nie masz co sie martwic, bo lozysko na przedniej scianie nie ma nic wspolnego z lozyskiem przodujacym!
 
Dzięki Emcia, bardzo ładnie to wytłumaczyłaś :happy2: Ja się tylko martwię, czy łożysko może się wytworzyć w miejscu, gdzie mam bliznę po cc :confused: Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo na 'chłopski rozum' to by chyba nie było dobre.
 
Tez powrociłam własnie od lekarza;)wyniki mam super(krew mocz) macica rosnie i jest miekka, jedynie usg bylo dziwne, bo moja dzidzi tak sie odwrocila ze bylo widac tylko główke i machajace raczki, za nic nie szlo pomiarów dokonać ani przez powloki brzuszne ani dopochwowo, ale wazne ze urosła i serduszko pięknie biło... a ja niestety mam przodozgięcie i to też bardzo utrudniło badanie... nastepne usg 6.04.. martwi mnie to ze tak czesto mi je robi;/ wiadomo fajnie popatrzec ale zbyt zdrowe to nie jest..
pozdrawiam

Super, że z dzidzią wszystko dobrze...

Hej Dziewczyny! Ja juz po wczorajszych badaniach. Moja dzidzi ma 5 cm i tez Machal raczkami i nozkami, lekarz tez watrobe mi pokazal, kregoslup i dwie polkule mozgowe i przeplywy krwi. Po za tym serducho waliło jak nie wiem:) Nie mniej jednak za 2 tyg mam zrobic testy genetyczne PAPPA bodajze. Wiecie cos na ten temat??
Gratuluję...niech dzidzia dalej się tak dobrze rozwija...

To teraz ja sie pochwale maluszkiem :-)
Zobacz załącznik 337204

Śliczna dzidzia...

Cześć dziewczyny :) Dawno mnie nie było, ale byłam taka chora, że nie byłam w stanie zająć się moim pierworodnym :( Pojechałam do teściowej, żeby mnie odciążyła i przez 2 tyg praktycznie leżałam plackiem...

Jestem po drugiej i nawet po trzeciej wizycie u gina (trzecia z powodu grzybicy po antybiotyku:/ ). Z dzidzią wszystko ok, teraz wychodzi, że jest o tydzień starsza niż wychodzi z OM. Spadła mi morfologia, więc dostałam buraka w tabletkach. Wyniki pozostałych badań dobre, więc jestem w miarę spokojna, bo czekam jeszcze na wynik różyczki.

Dzisiaj byłam na usg prenatalnym - uważam, że trzeba robić. W I ciąży było złe, miałam amniopunkcję i wyszła dobrze, także od połowy ciąży byłam całkowicie spokojna :)
Dzisiaj wszystko wyszło ok:

FHR +, ruchy +
Kość nosowa +
NT (przezierność karkowa) 1,5mm
Narządy ok.
Niepokoi mnie tylko 'kosmówka na ścianie przedniej'. Jestem po cesarce i chyba łożysko na ścianie przedniej to nic dobrego?

Mój gin wysłał mnie do specjalisty na to badanie, kosztowało 180zł.

Uff, ale się napisałam ;)

Gratuluję super wyników badań...zazdroszę Ci, że Ty już po...
 
Również miałam łożysko na przedniej ścianie, na początku było ryzyko że będzie ono łożyskiem przodującym ale wraz ze wzrostem brzucha i bobaska łożysko szło do góry;) i wszystko skonczyło się dobrze... jedynie co wiazalo sie z tym ze łożysko jest na przedniej ścianie to to że bardzo słabo czułam ruchy i non stop panikowalam i latalam do szpitala na ktg... ale moze akurat u każdej to inaczej wygląda, dzieciaczki też mają różne temperamenty;)
 
dziewczynki ja juz po badaniach. dzidzia zdrowiutka, ma 5,36 cm i trzymała sobie rączki za główką. serducho wali, dzidzia się wierci. baaaaaaaaaardzo jestem szczęsliwa :-)

IMG_5091.jpg
 
reklama
Aleee super:)Kurcze takie maleństwo a widać jakby to bobas był konkretny :) Ja jutro zobaczę swe dziecię mam nadzieje że wszystko jest oki
 
Do góry