reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

To teraz ja sie pochwale maluszkiem :-)
Zobacz załącznik 337204

sliczne malenstwo !! :)

dla zaspokojenia własnej ciekawości że z dzieckiem ok i wydaniem pieniędzy...!!!
skoro wsio ok z dziekciem....

moja kuzynka tez miała ten pappa bo jej lekarz zalecił....wiadomo,że zrobiła bo skoro lekarz mowi,że "wypada" to każda pójdzie zrobić

co innego wskazania do tego i co innego jak się samej chce...

no wlasnie ja nie kumam , bo w Pl raczej nie daja skierowania kaademu na te testy
skoro na USG wychodzi wszystko dobrze
ale moze Kingolinka ma cos w wywiadzie rodzinnym i lekarz zdecydowal sie jeszcze zrobic te testy ??
 
reklama
Hej dziewczęta mój lekarz Głowny prowadzący odradzil robienie tego testu... No masakra teraz to jestem dopeiro w kropce.. Twierdzi, że nie zawsze jest on prawdziwy, że miała przypadek, że 90% szans bylo na to, że dziecko będzie chore, a urodzilo się zdrowe!!! Sama nie wiem co robić, nie miałam w rodzinie żadnych przypadków chorbób genetycznych, mój Miś tak samo....
 
to nie rob! ja tez slyszalam ze u plodow u ktorych stwierdzono zespol downa, tylko 10 % dzieci faktycznie go posiada
 
Hej, dziewczeta! Ja zadnych testow genetycznych bym nie robila. Chyba ze z wyraznego zalecenia lekarza i to nie wiem czy bym sie zdecydowala. Tak jak dziewczyny pisaly one nie sa 100%. A gdyby wyszlo, ze moje dzieciatko jest chore a potem urodzilo sie zdrowe, to wyobrazcie sobie ta meczarnie i stres przez cala ciaze! Ani to dobre dla nas a juz na pewno nie dla rozwoju maluszka. Poza tym czy naprawde potrzebny jes mi dylemat typu "usunac czy pozwolic naturze zajac sie tym"? Ja wiem, ze nie usunela bym nigdy, bo zawsze jes ta malenka nadzieja, ze wszystko bedzie dobrze! Dlatego tez testy genetyczne omijam z daleka i mam nadzieje i wierze w to gleboko, ze maluszek bedzie w 100% zdrowy. I wam tego z calego serca zycze!!!
 
ja sie własnie chyba nie zdecyduje na ten test... potem stres przez całą ciąże, że dziecko być może chore... tragedia..
Nie mniej jednak za poltora tygodnia mam znowu jechac na usg takie 3D do Kielc żeby zobaczyć czy aby napewno wszytsko ok... Moja mama jest intrumentariuszka w spzitalu i chyba traktują mnie wszyscy jak jajko:)
 
Hej dziewczęta mój lekarz Głowny prowadzący odradzil robienie tego testu... No masakra teraz to jestem dopeiro w kropce.. Twierdzi, że nie zawsze jest on prawdziwy, że miała przypadek, że 90% szans bylo na to, że dziecko będzie chore, a urodzilo się zdrowe!!! Sama nie wiem co robić, nie miałam w rodzinie żadnych przypadków chorbób genetycznych, mój Miś tak samo....

a bylas na USG genetycznym ?? ja uwazam , ze to w zupelnosci wystraczy
co innego jakbys miala ponad 35 lat , albo powazne wady genetyczne kogos w rodzinie
ale skoro nie , to masz szanse jak kazda z nas na zdrowe dziecko i nie ma co przesadzac z badaniami !!
dobrze ci lekarz powiedzial , ze badanie moze wyjsc bledne :( i wtedy ogromny stres przez cala ciaze ...
zrobisz jak zechcesz , ale skoro jest ok i bylo ok to dziwie sie , ze lekarz wogole ci kazal na nie isc ?? po co ?? nie kumam , moze dla kasy ??
 
reklama
Kingolinka - ja też mam na razie ( i mam nadzieje, że wystarczy) USG Genetyczne wykonywane przez specjalistę do tych spraw, jeśli wyjdzie coś nie tak będę robić inne testy, jeśli będzie OK a tak miałam przy pierwszej ciąży nie będę świrować z badaniami.
 
Do góry