reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty,badania i USG :)

Miałam robione przy okazji jak leżałam, plus sprawdzali czy innych infekcji nie ma. Jutro mam wizytę to się dowiem czy powtarzamy. Nie wiem w jaki sposób można się zarazić tą bakterią, muszę dopytać, jedyne co mi do głowy przychodzi to że podczas wizyty w gabinecie gdyby dr nie zachowała odpowiedniej higieny ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.
 
reklama
aniabuu ja to wogóle muszę poprosić zeby mi zrobili wymaz. 4 tygodnie temu zrobili mi ten group B strep test bo mam zaznaczone w maternity notes, ale oni to chyba z krwi wzięli bo wymazu nie mialam. wynik ujemny. za tydzień poproszę położne o badanie.
i tak, masz rację - tutaj nie robią tego obowiązkowo.
 
no właśnie dziewczyny, powiedzcie mi - można to badanie na tego paciorkowca z krwi zrobić albo z moczu? czy musi być wymaz?
 
Milka Ciekawe czy położna ci zrobi ten wymaz, bo moja mi powiedziała że mi nie zrobi jak mam planowana cc. Ale na rządowej stronie jest napisane że przy cc pownni podać antybiotyk, bo cc nie chroni dziecka przed Gbs. Ja z tabletem pójdę na tą operacje. Bo niby dziś ta lekarka mi mówiła że dostanę antybiotyk, a jak czytam fora angielskie to różnie to bywa w zależności od hrabstwa
 
Ostatnia edycja:
Ja mam planowane cc i wymaz lekarka robila mi w 34 tygodniu. Mówiła, ze gdyby wyszło pozytywnie to lek w aptece wykupić i wziąć. Nie mówiła co później przy porodzie. Cale szczęście u mnie nic się nie wyhodowało. Milka, super wieści!
Justa trzymaj się, to juz naprawde końcówka
 
Ja po wizycie. Musialam jechac po zwolnienie i 100 nie moja. A tydzien temu tez bylam. Ech na kazdym kroku zdzieraja. Ustalilam ze gbs w 36tyg i kontrola blizny. Pytal czy chce sprobowac rodzic naturalnie a jak sie nue uda to cc. Tylko mowil ze nam szczerze mowic co mysle. Wiec powiedziakam ze nie chce, ze nawet tego nie rozwazalam itd i ze sie boje porodu i wielkiego krateru miedzy nogami;) to sie tylko smial i powiedzhal ze rzeczywiscie jesli takie mam obawy to od razu mozemy sie umowic na ciecie i tyle. Takze wstepnie od 20kwietnia mam sobie wybrac date kiedy chce. I potwierdzil ze w zwiazku z tym ze mam przeciwciala tarczycowe to maly musi miec zbadana krew ale dopiero na 4 dobe po porodzie wiec jak mnie przyjma np w pn bo on chce bym miala konsultacje z anastezjologiem, urodze we wtorek to w sobote pobiora krew i wtedy mozemy wyjsc. To najwczesniej. Ech. Rezonans mam miec w polowie maja. Kolejna wizyta na koniec marca z usg i pobraniem gbs wiec cos czuje ze mnie pociagnie po kieszeni na koniec jeszcze
 
reklama
Do góry