reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
Moja córeczka pięknie wołała na nocniczek jak miała roczek ale tylko kupkę:-) więc i tak biegała w pieluchach do 2 roku życia.
Zobaczymy jak poradzi sobie synek, który jest totalnym przeciwieństwem starszej szalonej siostry!:tak:
 
nimfii :szok::szok::szok: ale ty to widziałas na własne oczy??? bo nie chce mi się wierzyć z tym siusianiem

;-):-)


widzialam na zdjeciach jak maly chodzi, jak myje zabki i jak siedzi na nocniku - wiec podejrzewam ze juz tam siusia :tak: moze nie z wlasnej woli ale jak sie go wysadza to pewnie z biegiem czasu zalapie o co chodzi
mnie sie buźka otworzyla ze zdziwienia jak to zobaczylam, ale ta kolezanka zawsze byla zawzięta i otwarta na nowosci wiec albo maly to po niej odziedziczyl albo ona wymusila na nim nauke :baffled:

Mnie mama zaczela sadzac na nocnik jak skonczylam 6 msc i szybko sie nauczylam :tak: jak tylko starczy mi cierpliwosci to tez poucze Macka dosc szybko :tak: Nie wiem od czego uwarunkowana jest nauka sikania.... Bo mam znajomych co mi powiedzieli ze kolezanka nauczyla sie korzystac z nocnika dopiero jak skonczyla 3 lata a jej brat jak mila 1,5 roku :rofl2: widac nie ma tu uwarunkowania genetycznego :tak:
 
Kurcze to naprawdę niesamowite z tymi nocnikami. Dziecko ma święte prawo robic w pieluchy do 4 roku życia. Teraz jak Zosia do roku nie nauczy sie korzystac z nocnika poczuję się zfrustowana:-D
 
Nie ma to reguly :tak: moja kuzynka co ma 4 lata jeszcze niedwano spala na noc w pieluszce :-D az mi jej zal sie robilo jakby sie o tym dowiedzialy dzieci w przedszkolu :sorry:

a im szybciej dziecko sie nauczy korzystac z toalety tym mniej sie wyda na pieluszki :-D
 
Kurcze to naprawdę niesamowite z tymi nocnikami. Dziecko ma święte prawo robic w pieluchy do 4 roku życia. Teraz jak Zosia do roku nie nauczy sie korzystac z nocnika poczuję się zfrustowana:-D

a ja się wcale stresować nie będę :-),każde dziecko ma swój własny rytm. A wiek parę miesięcy, to chyba zbyt wcześnie, żeby dziecko wiedziało i sygnalizowało, że robi siku lub kupę.
Nie pamiętam, kiedy Kuba zaczął wszystko robić nan nocnik, ale napewno nie był to pierwszy rok życia. Sadzałam go oczywiście, ale po to żeby go przyzwyczaić i w końcu wypracować jakąś kupinę.
 
Moje potomstwo wychowywane było na tetrach i też wcześnie , bo mając po 1,5 r. siusiało na nocniczek. Łatwiej dziecko nauczyć , na tetrach niż na pampersie. W tetrze czuje maluch , że ma mokro. A nocki suche były zaraz po skończeniu roczku , czy jakoś tak..
Ale to kwestia zaangażowania w to wszystko .
 
reklama
Do góry