reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

My dzis bylismy u pediatry. Mialo byc szczepienie, ale zle sobie policzylam i jest za tydzien ;/ Maks wazy 8760. :D 64 cm. Mam mu zaczac dawac zupki i kaszke raz dziennie :) Wszystko w jak najlepszym porzadeczku. ciemiączko 2x2 cm. zmniejszylo sie. Jedyne co mnie zastanawia to ze obwod klatki piersiowej jest taki sam jak glowy ;/ Wczesniej tak nie bylo. Pediatra nic nie mowila, wiec mam nadzieje ze wszystko w porzadku :) oba wymiary to 43 cm.
Moja zosia tez ma obód główki i klatki piersiowej :) a główka od urodzenia urosła jej az 9cm. Ale ona sie malutka urodziła wiec teraz nadrabia. :-)
 
reklama
dajecie dzieciaczkom juz zupki? Maks dzis zjadl zupkę z mrchewki i ziemniaka. Zasuwal az mu sie uszy trzesly :D

A na kolacje dalam mu mleczko z kleikiem i tez ladnie zjadl, a wszystko dzieki smoczkowi trojprzplywowemu. Do tej pory nie chcial jesc, bo wlsdnorecznie zrobilam mu dziurke w smoczku i byla za duza.
Moja Zosia ma wstred do wszystkiego co nie smakuje jak mleko i jest podawane z łyzeczki.:baffled: Chciałam juz jej podawac zupki, ale ona poprostu ich nie chce. Ale provblem chyba tkwi w tym ze ona nie znosi łyzeczki.
 
Habcia jak u Maksia katarek?
Gabrys juz 2 tydzien sie meczy nie ma zadnych innych objawow z nosa mu nie leci tylko slysze ze co tam chrapie chyba jutro zadzwonie do pediatry .
Doswiadczone mamusie powiedzcie ile moze trwac taki katarek?
 
Habcia jak u Maksia katarek?
Gabrys juz 2 tydzien sie meczy nie ma zadnych innych objawow z nosa mu nie leci tylko slysze ze co tam chrapie chyba jutro zadzwonie do pediatry .
Doswiadczone mamusie powiedzcie ile moze trwac taki katarek?
my juz mamy trzy katarki za soba i trwaly do tygodnia. stosowalam sterimar no i jak czasam,i slyszalam ze nosek sie zapchal w nocy to pare kropelek olbasu na poduszeczke aby lepiej sie oddychalo.w dzien jakos jej nic nie lecialo i nie miala zapchanego noska.
 
a ja się wcale stresować nie będę :-),każde dziecko ma swój własny rytm. A wiek parę miesięcy, to chyba zbyt wcześnie, żeby dziecko wiedziało i sygnalizowało, że robi siku lub kupę.
Nie pamiętam, kiedy Kuba zaczął wszystko robić nan nocnik, ale napewno nie był to pierwszy rok życia. Sadzałam go oczywiście, ale po to żeby go przyzwyczaić i w końcu wypracować jakąś kupinę.

zgadzam sie z tym Elwisku. ja Zuzie zaczelam takze sadzac przed skonczeniem roczku na nocnik - na poczatku ladnie sikala a nawet robila kupke do niego a potem po paru miesiacach czar prysl i wszystko sie jakos odwrocilo-nie chciala w ogole usiasc na nocnik.odczekalam troche i Zuzia jak skonczyla 2 latka przestalam zakladac jej pieluszke w dzien i tak sie nauczyla. a nocy to mi zaczela saa pieluche zdejmowac tez od razu.
wiec teraz tez bede sadzala Maje na nocniczek ale nie do przesady bo wiem ze moze to tylko sie potem przedluzyc ta nauka.kazde dziecko ma swoj rytm nabywania umiejetnosci
 
Oj jakie tematy..nasze dzieci jeszcze nie siedzą a Wy o nocnikach gadacie...hehehe
Ale jak już będziecie chciały uczyć na nocnik to kupcie taka książeczkę Jak nauczyć dziecko korzystaćz nocniczka w 7 dni, my właśnie starszą latorośl uczyliśmy z jej poradami i jest super..żadna zciema, po 7 dniach sam siadał :-)
A co do katarku: Sterimar + frida albo katarek + książki pod materac u wezgłowia
 
Ostatnia edycja:
tam ta ra ram ram

Pulmunolożka stwierdziła, że w miarę się goi i za półtora tygodnia możemy szczepić!!! hurra! Nie ma żadnej gruźlicy ani nic, będzie tylko brzydka blizna :)
 
reklama
Do góry