reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
Ja już próbowałam małej zakładać rękawiczki na łapki, ale ona tak kocha palucha, że zdejmie je i tak będzie go ssała:-(

W ogóle dziesiaj jest koszmarny dzień. Helka miała złą noc, teraz po 20 min wycia mi zasnęła, ciągle robi jakieś cyrki przy jedzeniu, szarpie ręką moja pierś i za bardzo nie chce ssać:baffled:

Larkaa, chyba butelka to nie jest aż taka tragedia, ważne chyba żeby dziecko w porę oduczyć. Ja też bym chciała żeby mała nie znała butli, ale od października zaczynam studia więć na pewno bez butli się nie obędzie:-(
 
golimek ja myśle że to te pogody tak wpływają na nasze dzieci

A u mnie tym razem też bez butli się nie obędzie bo we wrześniu do pracy a od października do szkoły więc butla pójdzie w ruch ale nie rozpaczam jakos z tego powodu.
 
Ja tez uwielbiam karmic:) Będę to robic tak długo jak mam tam choc kroplę, i dopóki Zosia będzie reflektowała na cyca.
Tak wogóle to jestem trochę przerażona. Zosia jak pisałam strasznie się rwie do siadania. Jak się ją chwyci za rączki potrafi sama się podciągnąc z leżenia. I zwykle sama się kładła z powrotem, a dziasiaj siedziała z 15 sekund, nawet ja puściłam i tak się spinała że siedziała. Oczywiście wiem że to dużo za wczesnie, że kręgosłup nie gotowy jeszcze i jej nie sadzam na siłę, ale co zrobic z egzemplarzem który niedługo będzie sam siedział? To dziwne, nie obraca się jeszcze na brzuszek ani na plecki, tylko na boczki umie.
 
antar nie wiem czy to tak wcześnie?? Zosia troszkę dłużej jest na tym świecie niż inne dzieci lutowe. Ma już 4 miesiące i jeden tydzień. Jeśli sama daje radę to kiedyś przeczytałam, że dziecko jest gotowe. A wystarczy żeby przewracała się na bok i już będzie powoli siadać. Mój kuzyn był takim leniem że wcale się nie przewracał, pisałam już kiedyś, jak późno zaczął siedzieć i chodzić. Każde dziecko samo wyznacza sobie rytm. A jak patrzę na Juranda co wyprawia, to czasem mam wrażenie, że jego mięśnie wkoło kręgosłupa są lepiej wyrobine niż moje:-):-):-)
 
antar w książkach jest napisane, że dziecko samo ustala sobie tryb i jeśli chce coś robić to trzeba mu na to pozwolić. I jak bym tak zrobiła :)
 
kurcze u nas nocka straszna młoda prawie nie spała i cały czas marudziła bo kolejny ząb nam wylazł więc mamy już dwa:szok::szok: ja padam ze zmęczenia ale trzeba w domu coś porobić niestety:-:)-( MAM JUŻ DOŚĆ ZĘBÓW
 
reklama
Mateusz tez sie niesamowicie rwie do siadania!!! Robi przy tym taka minę jakby chcial a nie mógl:):-D Mocno się spina i jak sie mu poda rece to sie podciąga i juz siedzi!!! Oczywiscie to za wczesnie i maly jeszcze sie troche "kiwa", ale z każdym dniem jest coraz silniejszy!! a miesnie brzucha od tych "brzuszków" ma juz twarde jak skala:):-D:-)
 
Do góry