reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

w szpitalu w którym rodziłam..robili tyle mleka ile w lodówce im się pomieściło..czasem stało nawet kilka dni..robili następne dopiero wtedy kiedy to im się skończyło:tak: więc skoro w szpitalu tak robili to widocznie tak można;-)
kilka dni :szok: jestem w szoku ja robie na biezaco a czasem jak zrobie a mala sobie zasnie zaczym jej podam to podgrzeje pózniej a jak cos zostaje z karmienia to zawsze wylewam
 
reklama
Wolfia:-) Czy ty podajesz wit K i wit. D3 ...bo tutaj lekarze nie dają dzieciom:no: ..ja mam to z Polski i lekarka( Polka) mi kazała podawać 1 kropelkę D3 na razie nie wiem jak długo i jedną dawkę wit. K do końca trzeciego miesiąca ...a jak jest u Ciebie?

Dziewczyny z Polski a wy dajecie witaminy maluszkom ???:-)
Witamine D3 podaje sie do ukonczenia pierwszego roku a potem tylko w sezonie jesienno zimowym
 
Wolfia:-) Czy ty podajesz wit K i wit. D3 ...bo tutaj lekarze nie dają dzieciom:no: ..ja mam to z Polski i lekarka( Polka) mi kazała podawać 1 kropelkę D3 na razie nie wiem jak długo i jedną dawkę wit. K do końca trzeciego miesiąca ...a jak jest u Ciebie?

Lajfik ja podaję tylko wit. D3. Jedną kropelkę dziennie od 3. tygodnia. Wit. K nie podawałam Victorowi i teraz Oliverowi też nie podaje, ale to z nie wiedzy:sorry2: Bo nie mam pojęcia, co i jak, i w jakiej dawce, a nie chcę zaszkodzić.
 
Ja zawsze myślałam, że mleko modyfiokowane robi się takie gorzkie jak dłużej stoi:baffled:
Pgb, 3 m-ce bez męża na co dzień były ciężkie, ale już zapomniałam o tym, chociaż czasami mu wypomnę jak marudzi, że musi dużo robić:-p Teraz bez niego nie dałabym rady, tym bardziej że nie mam nikogo z rodziny czy znajomnych chętnych do pomocy:-(
Lajfik, ja tylko witaminę D3 będę podawać, Franek nie dostawał K i teraz lekarka też mówiła, że nie ma potrzeby dawać.
 
Wolfia:-) Czy ty podajesz wit K i wit. D3 ...bo tutaj lekarze nie dają dzieciom:no: ..ja mam to z Polski i lekarka( Polka) mi kazała podawać 1 kropelkę D3 na razie nie wiem jak długo i jedną dawkę wit. K do końca trzeciego miesiąca ...a jak jest u Ciebie?

Dziewczyny z Polski a wy dajecie witaminy maluszkom ???:-)

d i k , nic więcej
 
Jeszcze mam pytanko do mam które karmią sztucznym mlekiem: czy mogę zrobić mleko i zostawić go na np. 1, 2, 3 godziny i po takim czasie dać dziecku jeść? Na opakowaniach piszą, że niby ma być świeżo zrobione.

Mi polozna powiedziala ze gotowe juz mleczko i herbatka jezeli dziecko nie mialo butelki w buzi moze stac do 4 godzin a jezeli juz z niej pilo to juz do wylania :tak:
 
ewelinka umknęło ci że szpitale używają mleka gotowego - ono już zrobione w tych buteleczkach przychodzi od producenta jak jedzenie ze słoiczków ....
golimek sprawdziłam sama - nie gorzknieje ;-)
 
Dziewczyny, tu w Polsce kupuje się VitaK, wit. K w specjalnych kapsułkach i podaje się 1 kapsułkę dziennie, podobnie jest z wit. D. Wyciskach zawatrość 1 kapsułki do buźki i się nie martwisz czy to dobra ilość:-)Może ktoś Wam może zakupić i podesłać do UK. Koszt 30 kapsułek to ok 30pln.
 
habcia a kiedy Ty śpisz? sprzątasz w domu? gotujesz? bo ja chodzę spać o 20:30, wstaję zazwyczaj koło 5-6, bo wtedy mała sie budzi, a i tak jestem niewyspana, bo wstaję w nocy 3 razy po godzinie (między 10-11, 1-2 i 4-5). W dzień z kolei jak mam przerwę, bo mała śpi, to albo sprzątam, albo gotuje obiad, albo idę na spacer, a czas dla siebie mam taki jak między kolejnymi czynnościami siadam do kompa na 10 minut.

Trzeba być dobrze zorganizowanym i tyle :-D Ja spie zawsze w nocy 7 h, wiec jestem wyspana. Chodze spac po karmieniu o 23.30. potem maly spi po ok. 2,5 h. wiec do 8 mam juz 7 h snu za soba. Potem mały juz nie chce spać, więc daję go na leżaczek i robię swoje (sprzatam), czasami ponosze jak się drze. o 12 idziemy na godzinny spacer, potem karmienie i maly spi, wiec robie obiad. Do wieczora juz mam wolny czas, wiec ogladam sobie tv lub siedze na internecie. Co 2h karmie. Koło 17 jemy z mezem obiad, potem maly ma kolki więc zajmujemy sie nim i po kapieli wlaczamy sobie film ::-D:-D
 
reklama
Habcia rozbawiłaś mnie:)))Mały ma kolki regularnie? Spróbuj może dietę ograniczyć...ja ograniczyłam i od dwóch dni jest jako tako czyli dobrze.
Jesteśmy po wizycie u pediatry: zaczszepiliśmy się 5 in 1 infanrix hexe, polecam- koszt 160 zł, powtórzenie po 6 tygodniach 100 zł, i za dwa tygodnie mamy rotarix na rotawirusa(przerażaja mnie te koszty, żal mi męża, bo to on na wszystko musi pracować a pracuje jako informatyk na zlecenie i teraz to chyba 24 h od kompa nie odejdzie) .
Moje "maleństwo" waży 5780 kg, i moja pediatra powiedziała że mam tłusty pokarm:szok:Jakby nie wiedziała że nie ma czegoś takiego jak chudy i tłusty pokarm, wogóle zmieniam ją tak szybko jak się da. Przez godzine tłumaczyłam jej że szczepienia na rota trzeba zakończyć do 6 miesiąca- masakra- ja nie wiem kto ją do pracy dopuścił, bo nam kazała przyjść na to wszczepienie ok 8 miesiąca bo wczesniej to nie ma co dziecka męczyć. Rany!!!
 
Do góry