reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

aga ja tez dokarmiam Małą..w szpitalu robili mleko i wkładali je do lodówki..a jak pytałam czy może stać w warunkach pokojowych to powiedzieli, że do 6 godzin może stać i nic mu nie będzie:tak: ja staram się robic na bieżąco, ale jak zrobię więcej a Mała akurat ma średnia ochotę na jedzenie to za dwie czy trzy godzinki podaje jej to samo i nic jej nie jest..na opakowaniach producenci pisza różne głupoty:tak: trzeba czytać z przymrużeniem oka trochę;-)
 
reklama
aga współczuję z całego serducha :-:)happy: trzymaj się i nie poddawaj, poprzytulaj do męża, popłacz, wsadź małego w chustę lub nosidełko - może pomoże. Golimek maż rację - każda matka, nawet tzw. aniołeczka ma sprzeczne uczucia wobec własnego dziecka. Ja miałam mega doła w weekend kiedy wszystkie kobitki były na spacerkach z mężami, a ja musiałam sama pchać ten wózek. Czułam się jak samotna matka.... Tak samo źle było mi na tym USG bioderek, bo wszyscy byli w parach, a ja sama ... :-( Golimek jak ty z tym Frankiem wytrzymałaś bez męża aż 3 miesiące??
Dziewczyny jak to jest u was z tym ulewaniem - Zuzia po każdym jedzeniu aż pluje tym mlekiem, możliwe, że ją przeakrmiam? Jak uleje to z powrotem szuka jedzenia, jak jej nnie dam to krzyczy przeraźliwie, smoczka nie chce ...
habcia dołączam się do pytania larki ... Też nie mam czasu na nic a jestem i zorganizowana, i moje dziecko nie jest aż tak zajmujące jak kraf czy agi ... a jak ostatnio próbowałam film obejrzec to zasnęłam po 15min ...
 
Jeszcze mam pytanko do mam które karmią sztucznym mlekiem: czy mogę zrobić mleko i zostawić go na np. 1, 2, 3 godziny i po takim czasie dać dziecku jeść? Na opakowaniach piszą, że niby ma być świeżo zrobione.
mozesz zrobic wczesnej wystudzic i trzymac w lodówce max 2 godz i podgrzac do karmienia w kapieli wodnej a jak cos zostanie z karmienia zawsze wylej.
 
habcia a kiedy Ty śpisz? sprzątasz w domu? gotujesz? bo ja chodzę spać o 20:30, wstaję zazwyczaj koło 5-6, bo wtedy mała sie budzi, a i tak jestem niewyspana, bo wstaję w nocy 3 razy po godzinie (między 10-11, 1-2 i 4-5). W dzień z kolei jak mam przerwę, bo mała śpi, to albo sprzątam, albo gotuje obiad, albo idę na spacer, a czas dla siebie mam taki jak między kolejnymi czynnościami siadam do kompa na 10 minut.
no własnie ???:errr:
A co ja matka trojga dzieciów mam powiedzieć???:oo::oo::oo:
Czasami to nie wiem w co ręce włożyć...
... a i tak zawsze znajdę chwilkę na bb:-p

Ewelinka ja tam po karmi nic takiego nie zaobserwowałam.Może dlatego, że wypiłam na noc a w nocy tak czy siak zawsze mam nawał pokarmu.:oo: Wręcz przeciwnie, mała zaczęła mi bardziej płakać. Może dlatego, że to troszkę gazowane...:dry:

Aga u mnie bekanie działa gdy małą przekrecę na lewy boczek.( w nocy przeważnie , gdy mi sie wstawać nie chce:zawstydzona/y:).Na prawym za nic nie odbeknie.Czy to moze ma związek z umiejscowieniem narządów?Co do mleczka , nie pomogę.:no:

Piszecie o kupkach raz dziennie...
A moja Amelia w nocy sra.:rofl2:I to ze 2, 3 razy. W dzien też. Nie za dużo?:oo:
 
mozesz zrobic wczesnej wystudzic i trzymac w lodówce max 2 godz i podgrzac do karmienia w kapieli wodnej a jak cos zostanie z karmienia zawsze wylej.
w szpitalu w którym rodziłam..robili tyle mleka ile w lodówce im się pomieściło..czasem stało nawet kilka dni..robili następne dopiero wtedy kiedy to im się skończyło:tak: więc skoro w szpitalu tak robili to widocznie tak można;-)
 
A ja ma obecnie, przy dwójce mam więcej czasu niż przy Franku jak był niemowlakiem.
Aga, a byłam u lekarzy i zawsze mnie wyśmiewali, mówiąć że Franek to okaz zdrowia, tym bardziej, że gagatek zawsze wśród obcych umiał czarować, był grzeczny i uśmiechnięty od ucha do ucha. Kochana, może Jurand jest już tak przemęczony, że ryczy ze zmęczenia i nie może usnąć. U Franka sprawdziło się spanie na spacerach, tylko broń boże nie można było się zatrzymać, nawet na światłach, potem zaczął spać na brzuszku i wtedy też było lepiej i jak zasypiał musiałam go klepać po pupie. Chyba musisz wszystkiego próbować aż w końcu znajdziesz jakiś sposób, albo maluch po prostu wyrośnie z tego.
 
Wolfia:-) Czy ty podajesz wit K i wit. D3 ...bo tutaj lekarze nie dają dzieciom:no: ..ja mam to z Polski i lekarka( Polka) mi kazała podawać 1 kropelkę D3 na razie nie wiem jak długo i jedną dawkę wit. K do końca trzeciego miesiąca ...a jak jest u Ciebie?

Dziewczyny z Polski a wy dajecie witaminy maluszkom ???:-)
 
wiem, wiem, tylko jak mam znów Juranda nosić bo go brzuch zacznie boleć to wolę zapytać czy któraś z was tak robi:-):-):-)
ja się zcwaniłam co do tego sztucznego karmienia bo przeżywałam koszmar ze sterylizacją i gotowaniem wody - robię tak i zdaje egzamin:
1. mam 7 butelek samosterylizujących się w mikrofali i 2 do herbatki ale już zwykłe
2. codzienie rano myję je wszystkie, sterylizuję i zamykam w plastikowym wyparzonym pojemniku
3. gotuję wodę przegotowaną i zawsze trzymam w butelce na cały dzień, albo mineralki używam
4. przeważnie przygotowuję w trzech butelkach porcję mleka za jednym zamachem i od razu do lodówki chowam - ważne jest żeby je schłodzić od razu, żeby się bakterie nie mnożyły. Szczelnie zamkniym nic się nie stanie - potem jak mała chce jeść podgrzewam w mikrofali i podaję. Z tym przygotowaniem to producent nie może inaczej napisać, bo taki jest przepis (wiem bo jestem specem w tej dziedzinie;-)) A co do podgrzewania w mikrofali to tyle że strukrura białka się zmienia normalnie po ugotowaniu mleka, a w mikro nieco szybciej ale jak tak dla dziecka podgrzewasz to się nic nie dzieje.
Mam nadzieje że pomogłam :tak: powodzenia
 
reklama
Do góry