reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

antar a tak się bałaś o swoje mleczko, no widzisz wszystko jest ok.:tak::-)

A u mnie właśnie zawitała doktorka na chatę. Dobrze, że wcześniej zadzwoniła. Miałam 10 min na usprzatnięcie całego sajgonu... ufff.. zdąrzyłam.

Odnośnie wit.K to mają ją brać maluszki tylko karmione piersią.

Może dlatego , że w modyfikowanym juz jest...
 
reklama
od 3 dni zawsze o tej samej porze sie zaczyna kolka i tak samo konczy. Jem to samo od dawnA, nic nowego nie wprowadzalam a mAly ma kolki. wydaje mi sie, ze to po prostu z niedojrzalego ukladu pokarmowego. nie jem nic wzdymajacego. esputicon daje mu od 2 tyg. profilaktycznie, a teraz dostal kolek. w czw. idziemy do pediatry, zobaczymy co powie.
 
habcia fajny masz plan dnia ;-)

z tego co zauwazylam to wiekszosc dziewczyn chodzi wczesnie spac - tak samo ja... o 22 najpozniej jestem juz w lozku... a wstajemy przewaznie okolo 6... na szczescie maly spi w nocy od 22 do 2lub 3 a po godzinnej przerwie z karmieniem znow zasypia i budzi sie rano... Zazwyczaj tylko raz do niego wstaje ale i tak to za malo snu jak dla mnie :baffled: no ale nic z tym nie zrobie... w dzien za duzo spraw na glowie jest zeby odsypiac...

Czas dla siebie albo dla meza mam przewaznie wtedy gdy synem zajmuje sie moja mama :tak:
 
Habcia rozbawiłaś mnie:)))Mały ma kolki regularnie? Spróbuj może dietę ograniczyć...ja ograniczyłam i od dwóch dni jest jako tako czyli dobrze.
Jesteśmy po wizycie u pediatry: zaczszepiliśmy się 5 in 1 infanrix hexe, polecam- koszt 160 zł, powtórzenie po 6 tygodniach 100 zł, i za dwa tygodnie mamy rotarix na rotawirusa(przerażaja mnie te koszty, żal mi męża, bo to on na wszystko musi pracować a pracuje jako informatyk na zlecenie i teraz to chyba 24 h od kompa nie odejdzie) .
Moje "maleństwo" waży 5780 kg, i moja pediatra powiedziała że mam tłusty pokarm:szok:Jakby nie wiedziała że nie ma czegoś takiego jak chudy i tłusty pokarm, wogóle zmieniam ją tak szybko jak się da. Przez godzine tłumaczyłam jej że szczepienia na rota trzeba zakończyć do 6 miesiąca- masakra- ja nie wiem kto ją do pracy dopuścił, bo nam kazała przyjść na to wszczepienie ok 8 miesiąca bo wczesniej to nie ma co dziecka męczyć. Rany!!!

Duuza dziewczynka:tak:
Moja tydzień temu a więc jak skończyła miesiąc ważyła 4700. Jutro idziemy na chwilę do przychodni żeby wziąć receptę na szczepionkę to też sprawdzę wagę:-D

Ja też "lubię" te stwierdzenia chudy albo tłusty pokarm.. słów nie ma na tych "fachowców".. a co do tego kiedy na rota trzeba szczepić i komentarz pani doktor po prostu:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
My na rota nie szczepimy pediatra nie pochwalała tego szczepienie a ufam tej mojej pani doktor, za to szczepimy 5w1 i na pneumokoki bo Kacperek chodzi do przedszkola więc wypadałoby dwóch zaszczepić.

szczęśliwa
ja też mam odstawić nabiał. Cyprianek dostał właśnie takich "pryszczyków" na twarzy i miał problemy z robieniem kupki i od wczoraj nie jem nabiału i jest lepiej, a tak przez dwa dni i dwie noce prawi mi nie spał. a powiedz po jakim czasie od odstawienie nabiału zaczną znikac z buzi te kropeczki??

My też dajemy wit.D w kapsułkach ale już nam się kończy i jutro kupuję Vigantol i będe go podawać. no i witaminę K do końca 3 miesiąca..
 
A my dzisiaj pierwsza nieprzespana noc mamy zaliczona ewidentnie bolacy brzuszek dopiero rano podalam infacol wydaje sie ze pomogl od reki .

Moj Gabrys tez ladnie trzyma glowke i ja obraca , na brzuchu za to nie chce lezec wcale po minucie krzyk no i jeszcze sie swiadomie nie usmiechnal niestety :tak:, nic poczekamy na pewno warto .

Gabrys tez nie chce odbijac wszytkie 3 pozycje wyciwiczone i zaliczane co karmienie na brzuszku na kolanach , pionowo na ramieniu i tak na siedzaco czesto nic a potem jak go poloze hlust i sie tak ulewa ze boje sie czy to normalne ale to chyba to powietrze wychodzi a z nim mleczko

Jeszcze jedni dziewczyny czy wy tez macie taki poblem z przewijaniem waszych maluchow bo u mnie to krzyk wrzask zaciskanie nozek jednym slowem wielka draka a potem ja w pospiechu cos nie tak zaloze to czesto spioszki obsiurkane caly do przebrania a wtedy znow przewijaczek i znow awantura :no:
 
My nie szczepimy na rotawirusy, uważamy z mężem, że jest to zbyteczne, nie posyłamy małej do żłobka.
Myślimy jedynie nad Pneumokokami, ale to też jeszcze to obgadania.
Zdecydowaliśmy się póki co na zintegrowane szczepionki 5w1 albo 6w1.
My podobnie jak larka. 5w1 szczepimy Nad rota sie zastanawiałam ale doszłam do wniosku iz rota wirusy bardzo szybku ulegaja mutacja podobnie jak wirusy grypy wiec dziecko i tak moze zachorowac:tak:a jesli chodzi o pneumokoki to ta szczepionka jest dosc nowa i szczerze mówiąc jeszcze dobrze nie przebadana wiec obawiam sie jej troche. Wim ze lekarza zachecaja ale oni maja za to profity od firm farmaceutycznych.A na szczepienie idziemy jutro:-)
 
aga mlek lepiej nie robic wczesniej. Ja gotuje sobie za to wode i wstawiam goraca w butelce do termoopakowania. Jak sie mała obudzi to woda jest akurat ciepła wsupje mleczko i jedzonko gotowe. Druga butelke przestudzonej wody wstawiam do lodowki i jak mała sie obudzi to podgrzewam tylko:)
 
ewelinka umknęło ci że szpitale używają mleka gotowego - ono już zrobione w tych buteleczkach przychodzi od producenta jak jedzenie ze słoiczków ....
a tu Cie zaskoczę..na własne oczy widziałam jak połozna robiła mleczko do słoiczków i to gdzie?? w dyżurce pielegniarek:sorry2: myślałam, że skoro oni tyle trzymaja to tak mozna:tak: jak dobrze, że jest BB..od dzis robię tyle mleczka żeby Małej starczyło na raz;-) dzięki dziewczynki:tak:
 
reklama
ja mojej małej na rotawirusy szczepila nie bede chociaz polozna strasznie namawiala robimy tylko te zintegerowane 6 w1. na szczepienia idziemy 8.04. a kiedy wyszlyscie na pierwszy spacer ja mala weranduje, a deszcz pada teraz u nas i nie bardzo chce wychodzic na ta chlape
 
Do góry