reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kilogramy w ciąży.

Ja też nie patrzę na wskazania domowej wagi tylko tej u ginekologa (na mojej zawsze pokazuje więcej :-) ) Mąż się śmieje że jak wrócimy z urlopu to mnie dopiero przybędzie.
 
reklama
A ja patrze na swoja bo jest bardzo dokladna i waze sie zawsze z rana na czczo i nago. U poloznej nigdy wynik nie jest miarodajny, bo wazy w calym ubraniu i w butach, a wiadomo ze raz rzeczy sa lzejsze a raz ciezsze.. Do tego czasem jetem juz po obiedzie a czasem przed...
 
U mnie waga idzie do przodu mam wrażenie ze z dnia na dzień...troche to dziwne, bo przez tyle czasu stała prawie w miejscu, wiecej chyba nie jem, a na wadze juz 54 kg No nic pewnie Niunia rosnie...tak to sobie tłumacze:) no i niestety zaparcia powróciły...
 
ja mam dopiero 54 kg, czyli 3 na plusie, teraz dopiero zaczęłam przybierać ok 1 kg miesięcznie, podobno najwięcej się tyje właśnie w 6,7,8 miesiącu, także mi chyba więcej na liczniku niż 10 kg nie przybędzie... ale z drugiej strony się cieszę, bo wrócę szybko do mojej starej sylwetki :D

paluszek ja też niestety dostałam zaparcia... ratuję się kiwi i śliwkami, jakoś jeszcze daję radę, ale jak o nich zapomnę to jest masakra...
 
No ja licząc od wagi z przed ciąży mam tak troche ponad 3 kg bo ważyłam w okolicach 50-51 kg tylko na początku troche waga spadła- nie wiem czy to uwzględniać:) No trzeba się zacząć oswajać z tymi kilogramami...
A nie słyszałam ze kiwi jest dobre na zaparcia dziś kupie na pewno;)
 
a ile kg najmniej ale takie minimum trzeba przytyc zeby było zdrowo??? mam na mysli ze kobitka nie przybierze niczego ale dzidzia, dodatkowa krew, łożysko, wody plodowe itd.
Moim zdaniem 8-9 kg to sama ciąża a reszta to woda która sie zatrzymuje w organizmie no i te zbedne kilogramy.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam własnie 9 kg kilka dni po porodzie ważyłam już o te 9 mniej.Synek urodził się zdrowy o wadze 3550 czyli książkowo.
 
reklama
Ja czytałam że od 11 do 16 kg taka przeciętna kobietka o wadze około 50/60 kg. Szczupła więcej, a z nadwagą mniej. Ale to zależy od kazdej z nas indywidualnie tak myśle.
Ja to boję na wagę stanąc. Ja należe raczej do tych grubczych kobietek i do tego mam skłonnosci do tycia. Przed ciążą schudłam ponad 20 kg z masą wyrzeczec, a teraz to wróci jak bumerang. No ale dzidzia najważniejsza :-)
 
Do góry