reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza.

reklama
dziewczyny
te czopki na brak kupy to na receptę są?
jak one się nazywają?
Martwię się, bo ostatnia kupa była w niedzielę po południu.
Młoda bąki puszcza, widać, że próbuje, cała czerwona się robi z wysiłku, płacze a efektów brak.
Ile kupy może nie być?
Przytkała mi się przy rozszerzaniu diety.
Poję wodą, wcisnęłam jej też śliwkę suszoną słoiczkową mimo że łyżeczki to ona nie lubi i dalej nic.
Termometr też nie pomógł, ani masaż brzuszka, ani podginanie nóżek.
Co robić???
Help!!!
 
Bez recepty. Nazywają się glicerynowe, są 1g dla dzieci i 2g dla dorosłych, jakby nie było 1g, wtedy dajesz 0,5 czopka 2g, ciętego wzdłuż.

A pręży się i płacze przy tym? Bo jak nie, to bym nie dawała. Do 7 dni może kupy nie być.

EDIT:
Eeee doczytałam, że płacze, ja dałabym czopka.
 
Pręży się i płacze jak próbuje wydusić.
Poza tymi okresami prób jest normalna, raczej pogodna.
Poczekam jeszcze do wieczora, może coś ruszy bez tych czopków.
7 dni bez kupy?
Gdzie jej się to mieści???
Przy wyłącznym cycu bym się nie martwiła, ale teraz trochę się martwię.
Wczoraj już tylko cyc, woda i te śliwki.
Dziś tylko cyc i woda będzie.
No nic, czekam.
Dzięki liliana za szybką odpowiedź.

A mam pytanie techniczne.
Sorki ale nigdy takich cudów nie stosowałam.
Ten czopek to wkładam tak tylko żeby go schować, czy to jakoś głębiej???
I ten czopek to tak na sucho się wkłada, czy czymś smarować go?
 
Czopek jest glicerynowy i jak to gliceryna jest śliski, więc jak tylko schowa się w dupkę to zaraz zniknie. Ja zawsze palce zaokrąglam tylko końcówkę, rozmasowuję ten ostry czubek, bo sama używam czopków czasem i wiem, że ta ostra końcówka to miła nie jest.

Jak zapodasz to kupę w ciągu 5 minut masz murowaną.

A powiedz mi jeszcze, bo ja Weronice jak się zapcha to to "szycie" między dupką a pizdencją :)zawstydzona/y:) ma twarde? Bo to też możesz kciukiem rozmasować i to tez ułatwia zrobienie kupy. U Weroniki rzadko stosuję czopki bo to masowanie starcza.
 
liliana jesteś kopalnią wiedzy
dzięki Ci dobra kobieto :-)
kurcze, z tym masażem to nie wiedziałam.
Sprawdzę zaraz jak tam to u Młodej wygląda.
Zaraz muszę wyjść z domu na dość długo i mam nadzieję, że ta kupa to jednak na wyjściu nam się nie zdarzy, bo spodziewam się potężnych rozmiarów katastrofy hehe :-D
 
my po szczepieniu:) nie było źle ale w nocy trochę Młoda płakała ale to może przez ząbki (?). waży 7,400 czyli przez 5,5 tygodni przybrała 400g. to chyba taki standard dla maluchów w tym wieku;)
 
reklama
awersja - a jeszcze żeby ten masaż był łatwiejszy, to na palec wazelina albo oliwka.

kasiaczek - a no teraz już będą rosły wolniej i chwała :-)

mell - brawo.
 
Do góry