reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dolegliwości i objawy ciąży

reklama
heidi dla madzi
[*]
stopi super ze czujesz juz ruchy.
muminku mnie tez ostatnio kregoslup dokucza. szczególnie jak za duzo pochodze. dzis niestety tez mnie dopadl...
 
wlasnie dziewczyny mam do was takie pytanie co do skracania szyjki macicy i skurczy, poniewaz to moja pierwsza ciaza to im wiecej czytam i sie dowiaduje tym bardziej jestem przerazona. Wiec jesli chodzi o skurcze to jezeli ktoras z Was je ma lub miala to czy sa one w 5 mies az tak odczuwalne? i czy są bolesne? a jezeli chodzi o skracanie szyjki macicy to skad moge wiedziec kiedy sie to dzieje? wniosek nasuwa mi sie jeden mniej czytac bo kazda jedna dolegliwosc daje mi do myslenia:)
 
tak narzekalam ze od srody nic ze teraz Maluda daje mi do wiwatu a ja musze siedziec na wykladach i nie moge narzekac ;-) Moze tez juz sie czegos nauczy i jak sie urodzi to mnie zaskoczy :-p:-D
 
Dziekuje Wam slicznie za gratulacje :-) HEIDI86- a widzisz dało Ci popalic hehe :-) To chyba tak jest na poczatku ,ze raz sie czuje, potem znów cisza i potem znow sie dzidzia przypomina....
 
nikolleczka skurczy chyba nie powinnaś czuć, jak czujesz to do lekarza
ja skurczy nie poznałam, coś mnie kłuje od czasu do czasu w okolicach jajników i nie wiem czy to skurcze czy nie, a na ostatniej wizycie okazało się że mam rozwarcie
chyba lepiej dmuchać na zimne i upewnić się u lekarza czy wszystko w porządku. ale też nie panikować
rozmawiałam ze znajomymi, które już rodziły i co druga miała rozwarcie i/lub skurcze - jedna z nich w 27 tc wylądowała w szpitalu, a po opanowaiu sytuacji przez lekarzy jeszcze przenosiła ciążę
 
Mnie też czasami, chociaz teraz juz nie tak często, kłuje z boku, mniej więcej na wysokości gdzie przed ciążą były jajniki. Pytałam o to 2 czy 3 lekarzy i każdy powiedział że po prostu widocznie z tej strony wiązadła podtrzymujące macicę mam słabsze albo mniej elastyczne i jak wszystko się tam rozciąga to może mnie tak pobolewać i żeby absolutnie się tym nie przejmować. Z moją szyjką wszystko jest jak najbardziej Ok, nic się nie skraca i nie rozwiera.
Oczywiście jak pojawiają się skurcze to na pewno lepiej skonsultować to z lekarzem
 
reklama
Mnie taki ból w okolicach jajników dopadał jakiś czas temu i to dość intensywnie. Zazwyczaj przy jakiś niekontrolowanych szybkich ruchach. Ale odpukać póki co cisza.
Lekarka przestrzegała tylko żebym starała się nie denerwować... Bo w moim przypadku nie wpływa to pozytywnie na dzidziusia.
 
Do góry