reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dolegliwości i objawy ciąży

reklama
hehe też tak dziewczyny myślę, natura się nie myli. Kobieta rodzi, bo tylko ona jest w stanie wytrzymać wszystkie dolegliwości, ból...
 
GOTECZKA dąłączam sie do Niskociśnieniowieców :-) Ja mam takie samo ciśnienie jak Ty. Juz sie przyzwyczaiłam , bo mam tak od małego. Ale takie dni jak dzis to ledwo siedze. Spac !!!!
 
ja z serduchem to się trochę stresuję - mam małą wadę serca, no i ginekolożka zaleciła mi konsultację z kardiologiem najlepiej teraz w drugim trymestrze, przy naszych kolejkach wizytę mam pod koniec maja :( śmiałam się, że dobrze że mi na sierpień nie wyznaczyli
ciśnienie na szczęście w porządku
teraz w związku z rozwarciem też jadę na no-spie forte i do tego magnez z potasem więc mam nadzieję, że na serducho to też dobrze podziała
 
ja to sie teraz boje, ze przez to ze choruje raz na miesiac doslownie, to cos dzidzi moze byc:-:)-(niby mi tu gadaja ze wszystko jest w porzadku ale i tak jakies schizy dzisiaj mam:no::no:
 
mam do Was pytanie odnośnie Waszych SERDUCH. Czy nie obserwujecie albo nie obserwowałyście w poprzednich ciążach żadnych dolegliwości ze strony serca? Mi od kilku dni zdarza się coś w rodzaju arytmii - tzn takie nierówne bicie serca na które nieco panicznie reaguję. Oczywiście w środę powiem o tym mojej lekarce ale póki co wyczytałam, że ... zdarza się na skutek ucisku przepony na serce i na skutek tego, że nasze serducha w czasie ciąży znacząco się powiększają i wykonują o wiele cięższą pracę. Czy w moich dolegliwościach jestem osamotniona?

W poprzedniej ciąży miałam takie wrażenie, jakby serce zaczynało mi wolniej bić i czułam to dość mocno + czułam się słabo. Przestraszyłam się, a ponieważ w szpitalu było dużo ludzi i nikt nie przejął się kobietą w 8 miesiącu ciąży, która źle się czuje, poczekałam do rana i pojechałam do internisty, miałam ekg, wszystko wyszło ok. Tyle, że chyba wtedy wyszło u mnie nadciśnienie i już do końca ciąży brałam Dopegyt i codziennie dwa razy mierzyłam sobie ciśnienie. Myślę, że to pewna odpowiedź organizmu na zmiany, ale nie ma co, warto się do lekarza wybrać. Myślę, że bez paniki, ale w naszych stanach warto dmuchać na zimne.

Ja bóle podbrzusza, tak poziomo, jakby na wysokości maksymalnej linii owłosienia, mam od kilku dni + zaczął mi znów twardnieć brzuch, w piątek byłam u ginki, okazało się, że są to przygotowujące skurcze, ale oprócz tego mam ujście na opuszek palca.... Jak na razie ginka jest spokojna, dała mi magnez na "rozluźnienie" i kazała odpoczywać.

 
Ostatnia edycja:

Ja bóle podbrzusza, tak poziomo, jakby na wysokości maksymalnej linii owłosienia, mam od kilku dni + zaczął mi znów twardnieć brzuch, w piątek byłam u ginki, okazało się, że są to przygotowujące skurcze, ale oprócz tego mam ujście na opuszek palca.... Jak na razie ginka jest spokojna, dała mi magnez na "rozluźnienie" i kazała odpoczywać.

mnie tez brzuch dosc nisko boli, zalecenia mam podobne a w piatek do kontroli - tylko ze i tak sie stresuje, nie doczekam chyba tego piatku :no:
ja to nie na rozluznienie tylko chyba na paranoje cos powinnam dostac ;-)
 
A ja tyle co wczoraj wieczorem rozmawiałam z M. ze siara leje mi się tylko z prawej piersi a dziś rano po przebudzeniu to jakaś ulewa była w obu cycunach.:szok::-D:-D
 
Dziewczyny mam do Was pytanie. W nocy jak zmieniam pozycje i troche za mocno napne miesnie lapie mnie straszny skurcz w lydce :-( Nie moge sie wogole poruszyc tak mnie boli. Pozatym coraz czesciej popoludniami i wieczorem zle sie czuje, mam straszne mdlosci. Na poczatku wystarczylo ze cos przekasilam i mi przechodzilo a teraz jedzenie juz mi nie pomaga. Czy ktoras ma podobnie?
 
reklama
Heidi jezeli chodzi o te skurcze to wydaje mi sie ze to brak chyba witamin. nie wiem czy nie magnezu ale niech dziewczyny sie jeszcze wypowiedza bo nie jestem pewna do konca. co do mdlosci to nie pomoge.
ale tez mam pytanie. czy tez pojawia Wam sie na bieliżnie duzo wydzieliny??? kurcze nie potrzebnie poczytalam wczoraj glupich artykulów i boje sie ze moze to wody plodowe sie sacza.
a i kiedy kopniaki naszych dzieci beda wyczuwalne przez na przyklad tatusiów. moje malenstwo wczoraj strasznie fikało, maz przylozyl reke, dzidzia nadal fikala a on stwierdzil ze czul jakby stukanie, ale prawie nic.
 
Do góry