reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciążowe brzuszki oraz waga :-)

Kobietki a słyszałyscie o takim programie: Aktywne 9 miesiecy.?
U mnie w fitness parku np sa takie zajecie i jak lekarz nie bedzie widział przeciwskazan to moze bym sie zapisała. Jeszcze nie wiem, bo jestem spłukana przeokrutnie z kasy. :(
Wiecej inf: www.aktywne9miesiecy.pl
 
reklama
widzę, że malutkich kobietek tu nie brakuje:-) pocieszające, bo jak ktoś już wie, że jestem w bliźniaczej ciąży, t0 strasznie się dziwi, gdzie ja te maluszki mieszczę. mam 163 cm wzrostu, moja stała waga to 45 kg, w 7 tyg ważyłam prawie 49 kg, po czym nastąpiła fala wymiotów i waga spadła do 47. Aktualnie zaś ważę 48,5. i bardzo mnie to cieszy, bo chciałabym tyć i tyć, żeby zakończyć falę komentarzy w stylu "jak Ty urodzisz te dzieci?".
 
darucha a nastawiasz sie na cesarke czy poród naturalny?

ja wykluczyłam poród naturalny w chwili, kiedy dowiedziałam się, że to dwojaczki:-) nie biorę innej opcji pod uwagę, jak to, iż będzie cesarka. jak się pojawią jakieś wzmianki o naturalnym porodzie ze strony lekarzy, to biegnę do psychiatry i każę mu wypisać zaświadczenie o psychicznych wskazaniach do cesarki, ze względu na paniczny lęk przed porodem naturalnym, hehhee;-)
a Ty masz jakieś oczekiwania? lub wskazania?
 
ja mam jeden poród naturalny za soba..mega szybko poszło 3 godzinki i koniec..w miedzyczasie gadałam przez telefon..nie wiem co mnie poniosło:p
jezeli dzieciaczki beda ułozone dobrze, to chyba spróbuje poród naturalny..mam jeszcze czas, zobaczymy co powie lekarz..ale narazie jestem za porodem naturalnym:) a czemu tak si e boisz rodzic naturalnie?
 
Darucha nie przejmuj sie:) Moja mam miala kolezanke malutka chudziutka 153, ktora urodzila zdrowe blizniaczki, ktore potem wyrosly na kobiety po 170 cm wzrostu. Dwojaczki rodza sie mniejsze, ale szybko nadrabiaja swoja wage. Takze spokojnie, na pewno bedziesz ladnie wygladac w zaawansowanej ciazy i na pewno beda zdrowe maluchy. Ja tez sie juz nasluchalam co to za dziecko bedzie jak ja jestem taka chuda i jak ja bede chodzic w ciazy. Dziecko rosnie w normie i jestem zadowolona. Male jest slodkie i urocze:D
 
alexis to ja też jestem dziwakiem bo colę to tylko przy jelitówce piję :-D a ludzie czasami takie brednie gadają że aż uszy więdną od słuchania:wściekła/y: a mi przybyło 1 kg czyli teraz mam 69;-)
 
Magda 85- przepraszam, że wczoraj nie odp na twoje pyt skąd te obawy o naturalny poród, ale wczoraj zmotywowana swoimi 26 urodzinami postanowiłam zrobić sałatkę, ogarnąć troszkę mieszkanko no i czekałam na gości:-) ale dziś ci odp:-) jak dowiedziałam się, że jestem w podwójnej ciąży to od razu rzuciłam się w wir książek o bliźniakach, i tam wyczytałam, że zdarza się, iż nawet jak 2 dzieci jest położnych główkowo( jest to wskazanie do porodu pochwowego) to w trakcie akcji porodowej jeden może się odwrócić i wówczas następuje scena jak z koszmaru czyli jedno przychodzi na świat drogami natury a drugie przez cesarkę, ta wizja przeraża mnie niesamowicie:-) nie wspominając już, że stanowi to duże ryzyko dla zdrowia drugiego dziecka. a nawet jak oboje mają szansę się urodzić naturalnie, to ważny jest ten odstęp między porodami, umarłabym ze strachu jakby to za długo trwało, bo wiedziałabym, że to zagraża życiu drugiego maluszka. w sumie z pragnienia do wiedzy nabawiłam się strachu i teraz nie czytam już żadnych podręczników o bliźniakach:-)

Alexis i Ziewaczka - dziękuję za wsparcie psychiczne :-)
 
darucha moja kuzynka urodziła bliźniaki siłami natury i było wszystko ok ale to był jej 3 poród więc "szlak miały już przetarty";-)
 
reklama
Hej dziewczyny!!!
zaczynam dopiero udzielać się na tym forum, mam teraz trochę więcej czasu :-D
ja zaczynała od 48kg przy wzroście 163cm
teraz już jest dwa kio więcej i 12cm więcej w brzuszku, choć i tak jeszcze go bardzo nie widać
a jestem w 14 tyg ciąży


 
Do góry