reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki :)

ja tam nie mam nic do swojego ciala poza tym, że mam nadzieje na to, że uda mi sie w miare szybko i bezbolesnie schudnac :p

haha sama nie wierze w to co pisze ;p
 
reklama
U mnie w obwodzie ze 107 do 114 podskoczylo. Jak byliśmy na usg na kilka dni przed zrobieniem zdjęcia tego po lewej (jakos 29tc) to lekarz powiedział, ze mały waży 1,5kg, w przyszłym tygodniu idziemy na następne to się dowiemy ile przybral teraz:) a dziewczyny, czy któraś z Was juz tak miała, że właśnie przez rozwój i wielkośc dziecka termin porodu się przesunął ? ;) na samym początku planowany termin mialam na 25.01, potem na 18 a właśnie jak ostatnio byliśmy to już lekarz powiedział że na 12.01 . Jak to się ma w praktyce? Niby tydzień, ale to jednak dużo (tym bardziej, że niestety studiuje dziennie)...
 
kasia u mnie w pierwszej ciązy usg z 32 tygodnia podawało datę porodu na 23.10 ,termin z om miałam 11.11,a urodziłam 19.11 i synek był duży 3800,ale nie jakiś gigant znowu,więc to wszystko zależy od aparatu usg,ustawień,pomiarów przeprowadzonych przez lekarza ,a dziecko i tak urodzi się kiedy będzie gotowe :tak:tym bardziej,że pierwsze dzieci się na ogół nie spieszą,a chłopcy to już w ogóle ;-)

teraz też mam termin z pierwszych usg na 2-4 stycznia,a ostatnio wyszło już 24 grudnia
 
No właśnie widziałam po koleżankach, że najczęściej przy chlopakach to przenosiły ciążę dawno poza termin:) stresuję się już trochę jak to wszystko będzie, bo jesteśmy spoza Wrocławia a mąż nie kwapi się do skończenia prawa jazdy, więc bede musiała liczyć na pomoc ojca lub brata, bo są w razie czego w pobliżu:))
 
Kasia w moim środowisku chłopcy zawsze przed terminem albo w terminie nie znam prsenoszonego chłopca w moim otoczeniu albo tak nie diszukuje się w rym reguły każde dziecko rodzi się jak chce, i tu nie sądzę by płeć miska z tym vis wspólnego
 
Te terminy z usg to ściema. Rodziłam 2 razy i nigdy się nie pokryły z rzeczywistymi datami porodu. dziecko samo sobie wybiera datę :-) mam 2 córki i żadna się nie spieszyła więc płeć tu też nie gra roli. Teraz dzieci rosną w różnym tempie. Jedne bedą miałay 3 kg drugie 4 kg. To jest już genetyka i tego nie przeskoczymy. Kiedyś wyśmiałam znajomą bo wiecie co mi powiedziała jak zaszłąm w drugą ciążę: No teraz będziesz chyba mądrzejsza i nie będziesz tak się obżerać żeby nie rodzić 4 kg dziecka. No idiotka. Jakby to miało związek. Tym bardziej że ja tylko brzuch mam a tak w sobie nic, poza wodą pod koniec już.
 
Słyszałam też jak się wiąże długość ostatnich cykli z terminem porodu i od kiedy czuło się ruchy. Macie jakieś zdanie?
MOje cykle 26 dni a ruchy czuję od 14 tygodnia - urodzę wcześniej niż w 42 tygodniu??
 
reklama
ja Wam powiem,że chciałabym chociaż raz nie przekroczyć 40 tygodnia,a nawet 41 :tak: czekasz i czekasz a tu nic :-p tak choć raz przed terminem poproszę ,nie wiem kogo ale chyba mojego syna :-D
 
Do góry