reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki :)

Jezyk ja czyyalam swego czasu o tym i dla nas wazne ze prawie caly rok mozna byc z bobasem bo i tak ja biore calosc ;-) wiec nie pamietam dokladnie jak to jest rozbijane. Wiem tylko ze ł ma rok na to by wykorzystac 2tygodnie tego ojcowskiego
 
reklama
Agulqa moj tez ma dzialalnosc i z tego co wiem to przysluguje mu te 2tyg ojcowskiego jesli przynajmniej od 3mies oplaca dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.. i koniecznie musi byc to zaksiegowane w terminie, czyli do 10tego kazdego mies bo inaczej traktuja to jakby nie placil:eek:
Tylko tez chodzi o to, ze malo tego zasilku jest, ale tez w danym mies obnizaja skl.spol., ale moj bedzie szedl tak czy inaczej...
Lipa troche z tym tylko, ze to ja jestem jego ksiegowa i bede musiala zajmowac sie tym po porodzie:eek:
 
Aob ale moj pracuje i na etacie i ma dzialalnosc
I mi chodzi np o to czy jak pojdzie na ojcowski lub bedzie na opiece na mnie po porodzke ok 2tyg to moze wtedy cokolwiek dzialac w dziallnosci czy nie moze w tym czasie spisac zadnem umowy itp
 
Jezyk widzisz a u mnie jest tylko i wyłącznie urlop Tacierzynskim, który tatuś musi wykorzystać jest go dwa tygodnie, ale nie ma czegoś takiego jak ojcowski czy opieka. A z kolei urlop macierzynski trwa u mnie 52tyg, można na niego iść najwcześniej 11tygodni przed planowana data porodu, oczywiście można iść na L4, ale jeśli jest ono długie to i tak ostatnie 4tyg zwolnienia jest juz zaliczane jako urlop macierzynski. Ja skończyłam pracować hm....w 31tc. Ale każdy kraj się rządzi swoimi prawami, dla mnie głupota są tu nie które procedury związane z ciążą itp. Aa i nie ma urlopu wychowawczego.
 
No właśnie jestem ciekawa jak to będzie z tym l4 krótko przed porodem?
Bo teraz mam do 18.12 i jeśli miałabym znowu dostać na miesiąc to do 15.01 a termin mam 8.01... Myślicie, że da mi takie zwolnienie czy krótsze jakieś czy już zacznę macierzyński? (oby nie!)
 
Emilchen ja z Tymkiem miałam zwolnienie w przód o kilka dni wypisane i po prostu po urodzeniu jak dostarczyłam im dokumenty to przysłali mi pismo o.odmowie wypłaty świadczenia za te dni po porodzie więc spokojnie możesz mieć L4 w przód tym bardziej, że przy SN nie wiadomo kiedy się urodzi
 
reklama
Emilchen tak. Po prostu jak urodzisz np 11 to Ci za te 4 dni nie wypłaca albo będą kazali zwrócić kwotę za nie jeśli już wcześniej Ci wypłaca
 
Do góry