reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga, wymiary w ciąży......i po ciąży:))

reklama
A ja się zaczynam amrtwić, ponieważ jakoś ostatnio waga przyspiezyla :( W tej chwili rozpoczął się 19 tydzień , a ja już ciut ponad 4 kg na plusie. Tyc zaczęłam dopiero od 12 tygodnia. I tak przeciętnie pol kilo na tydizeń, wiec sie cieszyłam ,ale w ostatnim tygodniu nagle wyskoczył mi brzuch i ciut ponad kolo na plusie. Od dzis eliminuje słodycze zupełnie, mimo ze i tak nie szalałam... ehhh
Aha jak zaszłam w ciążę ważyłam 55 kg przy wzroście 162 cm :)
moz-screenshot.jpg


moz-screenshot-1.jpg
 
Ostatnia edycja:
nno to i tak super 4 kg na plusie, ja prawie 19 tydzien a juz 6.5 na plusietez zaczelam od 55 kg wzrost 163 , ale to przez to ze nie mialam zadnych mdlosci tylko wilczy apetyt. Po zmianie witamin jest lepiej , ale nie przejmuje sie kilogramami oby dzidzi bylo zdrowe:)a kilogramki sie zrzuci:)
 
4 kg na plusie to waga jak najbardziej prawidłowa! Od połowy ciąży powinno nam przybywać ok pół kilo na tydzień. W ciąży trzeba trochę przytyć żeby później produkcja mleka miała z czego ciągnąć. Przecież jak będziemy karmić to trzeba będzie uważać na to co się je bardziej niż teraz, przynajmniej na początku, a taka dieta sprzyja zrzucaniu wagi, do tego dojdą nieprzespane noce, więc jak się nie przytyje to się będzie wyglądać jak wiór, a to też nie wygląda zbyt atrakcyjnie.
Ja też mam 4 na plusie i bardzo bym chciała żeby przybyło mi jeszcze 10 kg, bo generalnie jestem b. szczupła mimo że dużo jem i nigdy nie liczyłam kalorii (przed ciążą 165cm i 53 kg), po prostu mam taką przemianę materii...
 
A u mnie waga stoi, cały czas 2- 2,5kg i nic więcej, a zaczęłam troszkę więcej jeść po południu. Nie wiem, ciekawa jestem ile z tego dzidzia waży;-)
 
Tez bym tak chciala ;-) Ja od poczatku nazbieralam juz jakies 5-6 kilo :tak: jak pojde do lekarza za tydzien to bede dokladnie wiedziala ale pewnie juz dobijam do 70 :-( Jedyn pocieszenie to takie ze lekarz powiedzial ze dzidzia jest dosc duza wiec nie wszystko poszlo we mnie :-D
 
Dziewczyny dziś w TVN mówili, że kobieta w ciąży powinna przybrać na wadzę 10 kilo. Bo wyliczyli ile waży dziecko, ile wody ile łożysko.....
Dla mnie to jakaś wielka bzdura!!!!
 
Iwon
to ja mam jeszcze jakieś 2 kg zapasu tylko jak mam to zrobić skoro ostatnio moje dziecko ważyło 230gram a gdzie do co najmniej 3 kg?? chyba przekroczę te "dopuszczalne" 10 kg;-)
 
reklama
Tak jak piszę dla mnie ta ilość 10 kg. to chyba z kosmosu ktoś sobie wyjął.
Bo to raczej rzadko się zdarza żeby kobieta nie przekroczyła tej magicznej wagi.
 
Do góry