reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moja dzidzia juz ma - chwalimy sie co już mamy lub co kupiliśmy

nimfii dzięki za rady w sprawie biustonoszy i koszul do karmienia
wczoraj byłam w H@M była fajna oferta do wczoraj polegała na tym że jak zakupisz 3 rzeczy z wysprzedaży to 3 najtańszą rzecz dostajesz za darmo w sumie zakupy wyszły mnie wczoraj 30zł a kupiłam body z długim rękawem, sukienkę na lato i 2 bluzeczki w zestawie z krótkim rękawkiem kupiłabym na pewno więcej ale byłam z mężem i już pomału tracił cierpliwość :wściekła/y:
ale jutro jak już pisałam na głównym jadę do lumpka poszaleje sama:tak:
 
reklama
ponko ja mysle ze te wielorazowe pieluszki maja taka sama skutecznosc jak jednorazowe dobrej jakosci - jesli chodzi o odparzenia. Tak naprawde kazda pieluszka cos po sobie zostawi, a jak maluch ma biegunke to juz zadna pielucha nie da rady ;)
Tak jak pisze margana wielorazowe wyjda taniej jak sie podsumuje calokształt, ale tez trzeba na nie sporo kasy wydac na sam poczatek do wyprawki.

Oj no to ma swoje plusy i minusy - jak wszystko jesli chodzi o dzieci :p
 
mój mąż tez chciał tetrę, trochę go odwiodłam od tego pomysłu, nie żeby było to coś złego.ale de facto ileż to prania (co za tym koszty wody, proszku itp.), jak sobie pomyśle ile to zachodu z prasowaniem, bo przecież trzeba to wyprasować a co i jaki czas też wygotować, bo to zarazki.a sama jakoś tych pieluch tetrowych z tym co było kiedyś, to niebo a zmienia.
 
Zpieluchami biore wszysko pod uwage jednorazowe byłyby dla mnie super pracuje w firmie ktora produkuje pampersy czesc dostaje za darmo a reswzte za połowe ceny.nie mowie ze nie bede ich wcale stosowac...połozna radziła aby chłopvy ze wzgledu na temp jader nie uzywali cały czas pampersow(u mnie chłopak) do tego doszly moje rozwazania na temat ton smieci(w postaci pieluch) strasznie jestem rozbita:-Da i z tetra podobno szybko dzieci uciekaja na nocnik wiadomo dlaczego nie jest tak komfortowo jak w pampersie..moze ktoras mama tez bedzie pieluchowac wielorazowo prosze o rade co kupic na poczatek,
 
Odnosnie zarazkow to sa zabijane w temp.60 stopni a prasowanie czy gotowanie to i tak juz nic nie daje kiedys tak babcie robiły to fakt.
 
Ja pieluch tetrowych mialam ze 30 szt a uzywalam ich tylko podczas karmienia zeby Mackowi buzie wytrzec i swoje piersi, a takze na przewijak kladalam i do wanienki wkladalam podczas kapieli.
A i tak ciagle te 30 szt bylo w uzyciu ;) Wiec nie wyobrazam sobie nawet ile trzebaby miec tej tetry w przypadku pieluchowania - ale pewnie z 50 szt.

No i gdzies czytalam ze do tetrowych pieluszek dobrze jest stosować poza kremem puder do pupy (czego sie nie robi przy jednorazowych), no bo jednak tetra bardziej odparza jak mokra przylgnie do pupy. Te wielorazowe pieluszki (z wyzej podanego linku) to co innego bo ich wklad jes chlonny jak pieluszki jednorazowe.
Także dziecko tetre zabrudzona szybko odczuwa - plus taki ze szybciej wsiadzie na nocnik, a minus taki ze moze czesciej sie budzic na zmiane pieluszki.

Zeby mnie ktos zle nie zrozumial, ja nie krytukuje pieluch tetrowych, a jednak podziwiam mamy ktore decyduja sie na ten krok. Ja powiedzmy szlam na te łatwizne z pieluszkami jednorazowymi, a i tak mialam pełne rece roboty w domu -pranie, prasowanie, gotowanie, zabawianie dziecka. No i choc przed porodem Macka mialam inne zdanie na ten temat, to teraz produkty ułatwiajace życie mamom wydaja mi sie niezastapione. Tak samo pieluszki jednorazowe, jak i jedzenie w sloiczkach, czy kaszki w proszku.
 
Ja pamietam jak moja siostra urodzila i wiem ze uzywala zwyklych tetrowych pieluch no i miala ich 80szt. :tak: duzo bo duzo no ale czasem sie wypralo ale nie bylo czasu na wyprasowanie wiec zawsze byly inne w zanadrzu:tak: oj pamietam jak sie mala niunia jej opiekowalam i te pieluchy trzebalo prac ehhh no ale wiadomo pampersy uzywala sporadycznie tylko na noc,na spacery,wyjazdy itd a tetrowe tylko w domu :tak::-) Ale nie wiem czy bym sie i Ja teraz na to zdecydowala,na pewno zakupie takie pieluchy :tak:
Mysmy zakupili lozeczko na ebay,jestem zadowolona bo udalo sie nam zakupic nowiutkie lozeczko z materacem od razu i to za bardzo niska cene :tak: teraz czekam na dostawe niby ma przyjsc za 2-3 dni :-D A teraz mam na oku odciagacz nowiutki z TT elektryczny i jednym slowem jesli go wygram to tak jakbym go dostala za darmo no ale licytacja konczy sie za tydzien w poniedzialek wiec teraz tylko czekam i obserwuje:tak:
 
jakbym miała używać wielorazówek to na pewno nie tetry a właśnie tych z linka ewentualnie z innymi wkładami bo jest tego sporo , ale jak pomyślę że to trzeba wyprać , a co gorsze jeszcze gdzieś po praniu powiesić żeby wyschło to niestety wolę sobie odpuścić , pewnie z ciekawości zakupię ze 2 takie pieluszki żeby spróbować
a pieluchy tetrowe tak jak nimfii pisała idealnie się sprawdzają przy karmieniu maluszka ,bo jak się daje do odbicia to nieraz może mu się ulać i mama musi się przebierać a jak ma pieluszkę już na ramieniu to problem z głowy ;)
 
reklama
Nimfii fajne linki powklejałaś, ja chyba jednak jestem zdecydowana na jednorazówki, głównie ze wzgledu na to, że nie mam gdzie suszyć prania, już teraz przy 4 dorosłych w domu nie nadążam z suszeniem szmat, zwłaszcza jak są jakies deszczowe wilgotne dni to już jest totalna masakra. Przy dwójce poprzednich dzieciaków używałam tetry i wiem "czym to pachnie", oczywiście, że da się jakos z nimi żyć, ale jest troche więcej roboty, dzieciak tez może się wybudzać częściej ze snu jak ma mokro, bo to czuje. Ja przy pierwszym dziecku to ksiązkowo wszystko prasowałam, przy drugim niestety czasu nie wystarczało na wiele rzeczy, więc pieluchy tetrowe po praniu składałam już w taka forme jak się wkładało między nóżki i prasowałam tylko ten prostokącik który do pupci przylegał, o wiele szybciej szło :)
Pamiętam jednak, ze ważne było u maluchów, żeby nóżki były szeroko rozstawione, w przypadku jednorazówek te nóżki takie rozstawione nie będą....czy lekarze cos zalecają z tego powodu??
 
Do góry