reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MNIAM_MNIAM-wszystko o jedzeniu naszych szkrabów

reklama
konkretnie to chodzi mi o dania obiadkowe, bo brakuje mi pomysłów:wink:

Ja ostatnio też przeszłam na samodzielne gotowanie obiadków dla małego i eksperymentuje :)
Ewa podpowiedziała mi jak gotować dla Fifiego i jakoś daje rade.
Wczoraj zrobiłam takie coś:
- ziemniaczki
- marchewka
- pietruszka
- brokuła
- polędwica
-troszke oliwy z oliwek
To wszystko zagotowałam, zmieliłam w blenderze i wyszło zielone cudo które mój Fifi pociska az mu sie uszy trzęsą, zjada każde ilości które mu podam a wcześniej marudził- nie chciał mojego tylko same deserki by jadł:tak:
 
Kami, bardzo się cieszę, że Ci pomogłam :-):-):-)

u nas krupnik przeszedł próbę, był pycha :-) ale jako takich zup jeszcze nie podaję. Jak skończy 7 mcy, to dam jej troszkę rosołku z makaronem. Tak samo robiłam z Julką. A od 9 mca Julka jadła wszystko, to co my. NA razie je swoje jedzonko.
 
A Nina nie chce za bardzo sloiczkowych zupek i tych zrobionych dla niej i potraktowanych blenderem. Najbardziej lubi niedzielny "dorosły" rosół z makaronem nie zmiksowany i pieczywo z masełkiem.Wcina i mówi: am, mniam :):):):)
 
Też gotuje mojemu szkrabowi :-),nieco uboższe dania od waszych ponieważ mały jest alergikiem. Dziś dostanie ziemniaczek+ marczeweczka + królik :-). Ciekawe czy mu zasmakuje :-),pewnie tak bo żarłok z niego :-).
 
mam pytanie.
mój Filip jeszcze parę tyg temu zjadał na śniadanie i kolacje cała butle 180ml mleka 1. odkąd mieszam mu z 2 nie chce zbytnio jeść, na śniadanie zjada 100ml a kolacja to koszmar bo w ogóle jeść nie chce, myślałam ze może to wina smoczka, bo ma ten z dwoma dziurkami Aventu a te mleko 2 jest gęściejsze zmieniłam mu na smoczek trój-przepływowy ale nie nadąża łykać i mu z buzi wylatuje.
jak myślicie skąd ta nagła niechęć do mleczka :( ?
 
reklama
Do góry