reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

MNIAM_MNIAM-wszystko o jedzeniu naszych szkrabów

A zagęszczacie mleczko kleikiem lub kaszką?
Ja daję mleko tylko 2 razy, rano i popołudniu i niezagęszczam, a na noc poprostu mleczno ryżową kaszkę robię tylko gęstą

Ewunia, spróbuję z ryżem i manną :), a jutro dodam groszek mrożony i zrobię mu krem groszkowy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Monika mój Piotrek też wymiotował po gotowany,. Ale zaczęłam na przemian podawać gotowane ze słoiczkami i się przyzwyczaił :-)

Ja mialam tak przy wiktori wcinala tylko jedzenie sloiczkowe ale tylko z polskiego sklepu pozniej zaczelam gotowac a ona za chiny nie chciala jesc wiadomo inny smak itd. no i mieszalam pol na pol i jakos szlo,no i w koncu przestawila siwe calkiem na moje.

Teraz nie mam dostepu do polskiego sklepu ktory by mial obiadki a widze ze kan. Gabi nie smakuja moje tym bardziej,ale probuje...w koncu zalapie:happy2:
 
U nas ze smakiem nie było problemów, Piter uwielbia jeść wszystko w dużych ilościach. Tylko wymiotował po gotowanym
 
A co sądzicie o kaszkach? bo gdzieś spotkłam się z opinią , że rozpychają dzieciom brzuszki . Co wy na to? Moja Majunia lubi kaszki , daję jej z Bobovity
 
Moj oskarek codziennie je kaszke na 2 śniadanko tak kolo 10 , zjada różne najbardziej mu smakują jabłko + gruszka , owoce leśne , maliny i truskawki , przeważnie kupuje z nestle.
a i sama mu już gotuje - coprawda od wczoraj ;-) ale to też sie liczy :-D
 
ulubiona zupka Oskarka ,

gotuje gołąbka z marchewka+ ciut soli , osobno ryż , potem miksuje razem +łyżeczka masełka , jak zagęste dolewam gotowanej wody i tyle :-D
 
reklama
A ja Pitrowi zalewam wodą z żywca trochę mięska (indyka, kurczaka, schab lub cieleęcinę), kroję w plasterki marchewkę selera, pietruszk, ziemniaka lub ryż i gotuję ok godziny:
1. wersje miksuję i podaję
2. dodaję zielonego mrożonego groszku gotuję 15 min miksuję i daję
3 wersja daję żółtko ugotowane na twardo
4. wersja dodaję masło lub oliwy z oliwek
5. wrzucam tez kalafiora ( tej jeszcze nie wypróbowałam, bo nie mogę się zebrać żeby kalafiora kupić :-D:-D
 
Do góry