reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

hej, ciężko mi się wdrożyć w to wszystko, ponad 2tysiące stron do nadrobienia ;-) jak będę miała wolniejszą chwilkę, to poczytam pare postów wstecz, żeby ogarnąć mniej więcej wszystko :-) póki co się trochę pochwalę, kurier dostarczył nam wózeczek- jest rewelacyjny! jeżeli któraś z Was nie ma jeszcze czegoś na oku, to polecam Roan model Marita :-) my kupiliśmy używany na allegro za 300zł, nowy kosztuje 1400zł, a ja między naszym a nowym nie widzę różnicy, jest w stanie idealnym :-) już mogę rodzić hehe. właśnie mam takie małe pytanko- jak poznać skurcze brzucha? to takie twardnienie można już nazwać skurczem?:-)
 
reklama
Witam ;-) dziewczyny od wczoraj mnie brzuch boli :eek: jakos taki dziwny ból a czasem wogole nic nie boli.... brzuch twardy :eek: i wogole.... czy to znaczy ze cos sie zaczyna dziac ??matko kochanaa jak ja sie boje !!:hmm:
 
Hej dziewczynki:* Ale dzisiaj pisałyscie dużo. U mnie wszytsko ok, jestem przeszczesliwa bo moja kruszynka coraz czesciej kopie. Wczoraj kiedy sie kompalam buszowała po moim brzuszku bardzo, i kiedy juz lezalam. Cudowne uczucie :) Wogole jutro ostatni dzien szkoły, ale sie ciesze :) Bo w następnym tygodniu są egzaminy zawodowe i mamy wolne :)

Artystka- ja też uważam że powinnas poczekać. Janek sie poprostu boi, ze nie podoło takiemu wyzwaniu jak dziecko. Jest młody. I tezma problem bo z jednej strony chce byc z Toba z drugiej ma obawy. A nie chce podejmowac tej decyzji pochopnie aby Cię później nie zranić. Zresztą Michaś tez sie do niego by napewno przyzwyczail wiec mysle ze pomimo młodego wieku zdaje sobie z konsekwencji i dlatego woli narazie by to bylaprzyjaźń. A co do wesela to moim zdaniempowinnas go wziasc wkoncu to przyjaciel tak? Więc życze miłej zabawy :)

Ixi- gratuluje ślubu, i czekam z niecierpliwościa na foteczki :) Buziale :*
 
Witam z rana! :D

A
Mam jeszcze pytanko, nie wiecie czy kobieta w ciązy w 2 trymestrze może latać samolotem? w lipcu przyjaciel mojego D. bierze ślub w Hiszpanii na plaży:D:eek: i musimy lecieć.. Nawet mi sie nie chce do takeigo gorąca:crazy:


Generalnie ciężarówki mogą latać samolotem do 34 tygodnia ciąży. Po 28 tygodniu lepiej najpierw uzyskać poradę lekarską przed podróżą samolotem. A w ogóle to najlepiej przeczytać na stronie danej linii lotniczej, ale w większości jest to 34 tydzień.
 
confunded tak jak juz pisałam witamy:-) co do twardnienia to pojecia zielonego nie mam jak wyglądają skurcze:-)
Natalia 22 a czego ty sie boisz przeciez maluszka masz juz donoszonego:-)
Violett moj z a to jak sie kapałam to sie wcale nie ruszał:-p zawsze sie bałam że sie ugotował bo ja sie w goracej wodzie kapie:-p
 
Ja uwielbiam gorace kapiele, ale teraz wiadomo ze nie wolno sie kapac w bardzo goracej i jak ide sie kapac to P zawsze sprawdza wode i jak by co to dolewa zimnej:p Tak z nim mam, wogole to sie obchodzi ze mna jak z jajkiej nic mi nie wolno normalnie :p

A co do latania samolotem to jezeli ciaza nie jest zagrozona, lozyszko nie ma cech odklejenia to mozna. Ale lepiej skonsultowac to z lekarzem. No i cale szczescie do Hiszpanni sie leci tylko 4 godziny przynajmiej z Warszawy to nie jest taka dlugo podroz.
Chociaz ja jak lecialam na wakacje to nie dosc ze pierwszy raz samolotem to jeszcze w trakcie lotu okazalo sie ze mamy rozszczelnienie kabiny i padala jeszcze elektryka i ladowalismy z Zurichu, gdzie spedzilam dobe wiec ja w ciazy bym jednak sie nie zdecydowala na taka podroz:) Zreszta nie wiadomo jak sie bedziesz czula po locie, a opieka lekarska jest tam tragiczna. Lekarze na kazda chorobe daja to samo i to autentycznie, moj tata jak mial grype dostal takie cos do rozpuszczania i potem jak mamie sie zrobil gozek w miejscu intymnym tez dostala to samo:p
 
Umi- Kochana własnie to wiem ze mam niunie donoszoną :tak: tylko mi chodzi o poród :no: nie wiem kompletnie co mnie czeka z Oliwią miałam cesarkę a tu mnie tak brzuch boli kolejny dzien :-( i nie wiem jak to wszystko będzie :-(
 
Natalia22 jedno jest pewne... bedzie dobrze:-) jak nawet bedzie bolało to szybko zapomnisz ten ból ;-) a wasz drugi skarb ci poród wynagrodzi :-)
Ja na swojego Mikusia nie mogę przestac patrzec :-D jest takie słodki i wogóle..... ehhh :-D
 
reklama
Violett i umi2 kochane wiem właśnie dlatego chce mu dać czas i tak jak umi powiedziała, nie wykluczone że kogoś poznam i sie zakocham.. Ale nie widomo co będzie kiedyś ja uważam że Janek jest odpowiedzialny i dorosły. Ale stawiam sie w jego sytuacji i nie dziwie się wcale że boi sie, bo to jest duże wyzwanie tak naprawde. I ja to dobrze rozumiem, mi ciężko będzie, ale zwykłe rozmowy z nim znaczą dla mnie bardzo dużo.. A myśle że kiedy będziemy starsi, on sie statkuje (bo narazie to lubi sobie pobalować, ale to nie taki wiek co lata jak fus tylko jak kazdy w tym wieku) i umi świetnie powiedzialaś, ja musialam od zaraz sie ustatkować, on od początku nie musiał, i ja nawet myśle że po co ma miec jak ja, niech korzysta z życia, póki nie ma rodziny i takich obowiązków. Sama gdybym nie miała dziecka to napewno bym tak jak i on korzystała z życia.
Ale ciesze sie ze przyjaźnimy sie dalej!
I dzis z nim rozmawiałam i powiedział ze jak najbardziej chce iść ze mną na te wesele.
Jeśli chodzi o nas jeszcze to powiem tak że jutro idziemy na dzialke na grila i piwko jakies. W nastepny weekend tez jedziemy, a pod koniec wakacji wybieramy sie w sierpniu pod domek :) Ma porozmawiać z moimi rodzicami..
Ja rozmawialam juz z mamą ten domek to jest mojej prababci, ona ma dzialke pod wawą w Żołędowie i ma pekny duzy dom i barak, babcia w baraku spi a ja z Janem będe w domu bo maluszek nie moze w zimnym baraku spać.
Poza tym ja z mama rozmawiałam i powiedziala ze moge robic co chce ale pod warunkiem ze pojde do ginekologa i bede brac tabletki nawet jesli nie planuje nic..
Rodzice boja sie zeby sie nie powtorzyla sytuacja. Ale ja z Jankiem napewno nie bede spac ;P Ten wyjazd ma byc czysto przyjacielski na wakacje i tyle.

Mój Michaś od wczoraj płacze. Wczoraj godzine wył non stopem i kolkowal. Dzis marudny mega (albo po szczepionkach,albo to ze ma odparzone jajeczka, albo kolka a to najprawdopodobniej bo przed chwila skonczyl plakać po plantexie mu przeszlo, no ewentualnie zabki! Bo pcha rece a slini sie tak ze dzis jak zdjelam mu koszule to mial cala mokra! A jak na brzuchu go na rekach trzymam to leje sie slina na podloge niesamowicie)
Poza tym wszystko ok, schudlam jeszcze pol kilo dzis kupilam tabletki na odchudzanie. Pije czerwona herbate. Tylko teraz problem bo jak do wesela schudne za duzo to sukienka ze mnie zleci ;P hehe.

Jutro kupujemy lodowke bo ta co mamy juz 14 lat chodzi na pelnych obrotach przez 24 na dobe a rachunki za prąd wynosza przez to 480zl!!!!


A no i sie nie wysypiam.. Ale to Janka wina! :p Hehe nie moge usnąc a jak juz usne to mlody na papu sie budzi i potem sie mecze kolejne 2 godziny usne, a za 2h znowu jesc.
Wczesniej jadl 170ml co 5godzin, teraz co 4h je tyle. Niedlugo 200 bedzie jadł hehe :p




Jeszcze jedno male pytanie.. Miałyście takie hm.. Dziwne uczucie i aż wstyd mi mówić.. Taką niechec do opiekowania sie dzieckiem? Tzn że np nie macie ochoty wstac w nocy do dziecka, kochacie je ale np tak odechciewa sie wszystkiego..
Ja mam tak od niedzieli...
 
Do góry