reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

potrzebuje przepisu na jakies przetwory dla małego z brzoskwiń

własnie dostałam cala torbe niepryskanych i słodziutkich brzoskwiń i zastanawiam sie co oprócz kompotu pasteryzowanego moglabym zrobic małemu na jesień :-)
 
reklama
ironia, może przecier? Rozgotuj te brzoskwinie, zasyp cukrem, zmiksuj, nałóż do słoiczków i zapasteryzuj :) żeby nie były mdłe, można dodać jakichś kwaśnych owoców, na przykład porzeczek (oczywiście przetartych przez sitko) albo wiśni wypestkowanych :)

Co do przesypiania nocy, to mała już 8-9 godzin przesypia. Od 22 do 6-7 rano. Niczym jej nie dokarmiam, po prostu wieczorem wypija mleko z obu piersi. Mamy tez specjalny rytuał zasypiania. Najpierw kąpiel, później przebieranie, smarowanie kremikiem buzi, kropelki na gazy i jedzonko. Zasypia przy cycu i przekładam ją do łóżeczka. Jak się rozbudzi to smoka w paszczkę dostaje i zasypia sama :D Rano budzi się, jak mąż do pracy wstaje. tatuś ją przewija a ja w tym czasie szykuję cyca do karmienia. Fajnie się do tego przyzwyczaiła i to dość szybko.
 
Ostatnia edycja:
heja juz niedługo pewnie zaczniemy wprowadzac pierwsze posiłki :)

mam takie pytanie do doświadczonych mam :)

- ktora firma z jedonkami jest dobra i nie zabójczo droga?
- czy na 5 posilkow 3 mleczne plus kolacja kaszka na mleku jest ok ?
 
Ironia
My planujemy zaczac od warzyw i owoców ale pierw soki a potem przetwory, no i tez kaszki. Co do ilosci posilkow to pamietaj, ze maluszek najpierw bedzie tylko smakował, wiekszosc wypluje (i to nie dlatego, ze mu nie smakuje:-) nie bedzie w stanie najesc sie w ten sposob. Z Amela bylo tak, ze pierw wprowadzilismy niby obiadek zamiast mleka, ale i tak na poczatku po tym niby jedeniu byla jeszcze porcja mleka, Z czasem wiecej owoców/warzyw trafiało do brzuszka i porcja mleka wypijana po sie zmniejszała.

Ok 6 miesiaca Amela jadła juz w miare ładnie śniadanie-kaszka (nie z butelki)i herbatka, 2 sniadanie mleko (przed dziennym spaniem), potem cos obiadkowego i soczek, podwieczorek -owoc/warzywo (czasem mały danonek), kolacja mleko z kleikiem ryzowym.
Dodam, ze do 8 miesiaca nad ranem budziła sie na mleczko z cyca.

Wiem, ze nawet na opakowaniu mm jest podane by ilosc posiłkow mlecznych w 6 miesiacu byla wieksza, ale jak mała posmakowała inne rzeczy to mleko tylko przed spaniem (dziennym i nocnym) chciała. No kaszka tez jest posilkiem mlecznym.
 
Ostatnia edycja:
Ironia mi się obiło o uszy że najlepsze są słoiczki Hipp i cenowo ponoć też troszkę tańsze niż np. Gerbera ale nie wiem ile w tym prawdy :)
 
ja karmilam mloda Hippem (tu sa bardzo cenione i chyba najdrozsze) i Baby Dream z Rossmanna (te jej nawet bardziej podchodzily i duzo tansze).
 
Witam sie na minutke :))

Chcialam sie pochwalic ze wczoraj dalam Viktorowi odrobine marchewki z ziemniaczkiem...hehe ale mial mine, narazie wszystko ok wiec moze startujemy:-D

Kto da wiecej :))
 
reklama
Ironia, moj maly jest od 6go tyg na mleku z dodatkiem skrobi kukurydzianej a potem ryzowej bo te mieszanki ar tak maja wiec jak bedzie chcial jesc to mu dam ale to i tak odrobinka narazie, o ile nie bedzie problemu z brzuszkiem i bedzie mi spal jak dzisiejszej nocy 9h rekord to widac potrzebuje tego. A ja we wtorek mam szczepienie to tez porozmawiam z lek choc tutaj nie spodziewam sie za duzo info i co lekarz to inna teoria. A przez to ze maly ma lekko plaska glowke a naczytalam sie mnostwo o przedawkowaniu d3 to sama nie wiem co robic z tym fantem hmm wiec dzis tez bedzie troszke zupki juchu!!!
 
Do góry