reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

Bylismy dzisiaj u lekarza. Chlopkaki waza:Kajtek 7300g, a Tymek 7000g. Morfologia w porzadku. Lekarka poradzila, zeby gluten wprowadzac dopiero w 7 miesiacu ze wzgledu na ta skaze, ktora nas zaatakowala dopiero niedawno. Chyba tak zrobie dam sobie jeszcze miesiac. Tylko ze nie wiem co Tymkowi dawac do tego ochydnego mleczka, zeby jadl, bo strasznie mu nie smakuje :no:
 
reklama
Andariel...ja mam własnie płatki owsiane podawać do zupek i deserkow ze względu na zaparcia Julii. dzis kupiłam te płatki ale one takie duże są! Mam je najpierw jakoś ugotować i dodać potem do dania ze słoiczka czy jak je zrobić? Bo jeśli dobrze zrozumiałam Ty od razu gotujesz w zupce ale ja podaję słoiczki więc nie wiem :-)
Myślę, że raczej na pewno najpierw ugotować - wg przepisów, które posiadam, płatki gotuje się aż 35 min. Jeszcze może je zmielić na drobno i potem tylko zalać wrzątkiem (albo najpierw zalać, a potem zmiksować), ale czy to wystarczy dla delikatnego żołądka dziecka? nie ryzykowałabym;
a może ten słoiczek podgotować 35 min.:eek: oj, wymyślam już...

ludzikruda - ale dorodne bliźniaki! brawo:)

Silva - współczuję... oby Szymek z tego prędko wyrósł! i byście znaleźli swoje skuteczne rozwiązanie;
 
Ostatnia edycja:
Tymcio jest uczulony na sok jabłkowy - jadł same jabłko gerbera było ok, jadł samą marchewkę gerbera było ok ale jak już dałam marchewkę z jabłuszkiem i tez gerbera dostał rumień na polikach i strasznie szorstką skórę i delikatną wysypkę na nóżkach, okazało się że w marchewce + jabłuszku jest sok jabłkowy a wcześniej go nie jadł, sprawdziłam to też podając mu kilka łyżeczek soczku 100% jabłkowego też gerbera i to samo miał, kurcze a ja tak lubię sok jabłkowy
 
Ostatnia edycja:
madziolka
tez mam taka, mozesz dodac do obiadku lub owocu ale ciepłego by sie "rozpusciła" co do ilosci to Aestimie bobovita mailem podała, ze 1 łyzke stołowa na 100 ml
 
dzięki mgordon :) to od jutra dodam już łyżke stołową bo dziś dałam te pół łyżeczki z rozpędu... a rozrabiać to jakoś wcześniej np w wodzie czy nie ? bo jakoś słabo się to chciało rozpuścić w zupce jarzynowej...
 
Madziolka, ja do ciepłej zupki dodaję i jest ok, choć widać takie białe wióreczki w zupce. Mrsmoon rozpuszcza w łyżce ciepłej wody i dopiero dodaje- możesz tak spróbować. Najlepiej mi wychodzi jak dodaję do swojej zupki ugotowanej, takiej jeszcze b ciepłej, bo tych ze słoika tak mocno nie podgrzewam i faktycznie niecałkiem się rozpuszcza. Co do ilości to 1 łyżka stołowa tej kaszki odpowiada ok.3 g glutenu a nam lekarz właśnie tyle zalecił podawać:)
 
reklama
U nas od ponad tygodnia jest kaszka Bebivita: Bebivita Milch- und Getreidebreie, Energie und Nährstoffe, optimale Entwicklung, Kindergartenalter. Produkte. (nie wiem czy w PL jest), probowalam inne ale plul nimi, dopiero jak dodalam banana lub jablko to cos zjadl. Ta owocowa mu smakuje, je wieczorem ok 100ml (60ml wody i dwie lyzki kaszki). Mialam nadzieje, ze go nasyci lepiej na noc, ale dalej po kaszce chce dalej cyca i w nocy karmie zwykle 3 razy.
Wprowadzenia tego glutenu nawet nie wyczul, nie widze zadnej roznicy. :tak:
 
Do góry