reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

moja też jak się obudzi- to rano pociągnie może dwa razy i nie chce jeść..
nie wiem już od czego to zależy ale czasem prześpi od 19- 3 a czasami tylko do 23.00 lub 3.00 albo 5.00, ostatnio znow dawałam mleczko w nocy bo zaczeła się przebudzać,więc nici z mojego planu,ale będę twardo probowała ;-)
 
reklama
jaką dajecie kaszkę manną??bo ja jeszcze nie dawalam a już od dłuższego czasu się zastanawiam??nie mogłam znaleźć w sklepie- Bobovity albo innej firmy??czy może kupić dowolną i zrobić?na mleku czy wodzie???
 
moja córcia już 3 dzień nie che jeść obiadków które jej robie:no: sama nie wiem co ją napadło:szok: z desperacji dzisiaj jej troszeczę posoliłam:zawstydzona/y: i zjadła wszystko ale mało chętnie raczej tak na siłe:zawstydzona/y:
 
Agutek, a jak długo się daje 2 łyżeczki? Też przez 2 miesiące?


W poradniku Nutricii, który dostała kilka dni temu napisane jest tak:

- etap I "ekspozycja na gluten" - dla dzieci karmionych piersią po 4 miesiącu życia, dla karmionych mlekiem modyfikowanym po 5 miesiącu życia. Proporcja wynosi 2-3g produktu glutenowego na 100ml posiłku

- etap II "zwiększenie ilości glutenu po 2 miesiącach ekspozycji" - dla dzieci karmionych piersią po 6 miesiącu, dla karmionych mlekiem modyfikowanym po 7 miesiącu życia koniecznie po 2 pełych miesiącach ekzpozycji- dawkę produktu glutenowego w przypadku gdy niemowlę karmione jest mlekiem modyfikowanym zwiększa się do 6g w propocji na 100ml produktu: zupki, obiadku, przecieru owocowego lub mleka. Niemowlętom karmionym piersią, jeśli prawdłowo został przeprowadzony pierwszy etap ekspozycji na gluten, można podawać zamiennie posiłki glutenowe i bezglutenowe (nie ma ograniczeń).

- etap III "gluten bez ograniczeń" - po 9 miesiącu zycia - po 9 miesiącu życia kiedy organizm dziecka nauczy się przyswajać gluten - ale zawsze koniecznie po pełnym, 2-miesięcznym okresie ekspozycji!- ilość produktów glutenowych w diecie można zwiększyć zgodnie z możliwościami i aptetytem dziecka. Zasada ta dotyczy zarówno maluszków karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym.


Czyli ja to rozumiem tak, że konieczne jest podawanie przez 2 miesiące tej minimalnej ekspozycyjnej dawki 2-3g glutenu na 100ml pokarmu. Potem maluszki na piersi mogą już dowolnie jeść glutenowe produktu bez ograniczeń. Te na mleku modyfikowanym przechodzą na dawką podwójną, ale tu nie mówi się już o konieczności podawania tej dawki przez 2 miesiące. Jednakże jeśli gluten wprowadziło się zgodnie z zaleceniami to ta dawka podwójna też wypada do podawania przez 2 miesiące (8 i 9 miesiąc życia). A jak skończą 9 miesiąc życia to już też dowolnie spożywają gluten.

Ja gluten wprowadziłam troszkę później, bo gdzieś jak mała miała 5 miesięcy i 2-3 tygodnie, czyli powinnam podawać ekspozycyjną dawkę do prawie 8 miesiąca życia - gdyby wziąć pod uwagę, że w szpitalu nie dostawała glutenu, więc była przerwa. A potem chyba już tylko miesiąc te 6g glutenu i potem już normalne spożywanie bez ograniczeń. Tak to rozumiem :sorry:
 
W poradniku jest jeszcze takie coś:


2-3g produktu glutenowego = 1 płaska łyżeczka kaszki pszennej z bananami Bobovita = 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki manny Bobovita

6g produktu glutenowego = 2-2.5 płaskiej łyżeczki kaszki pszennej z bananami Bobovita = 4-5 płaskich łyżeczek mlecznej kaszki manny Bobovita = 4-5 płaskich łyżeczek kaszki mleczno-pszennej wieloowocowej Bobovita
 
Czyli na 200 ml mleka (180 ml wody + 6 miarek mleka, to wychodzi 200 ml) powinnam dawać 4 łyżeczki tej manny? A ja daję jedną kopiastą, czyli ok. 2 płaskich. To źle??

Wg nich dawka glutenu powinna proporcjonalnie wzrastać, ale powiem szczerze, ze ja tego nie robię :no: Na 150ml mleka dawałam 1 łyżeczkę glutenu...teraz od poniedziałku dopiero daję prawie całą miarkę od mleka, a ona wychodzi coś prawie jak półtorej łyżeczki.
 
Witojcie...

Sluchajcie mamuski!mama pytanko-moze glupie,ale kazdy radzi co innego:
Otoz:

w styczniu bede sie musiala "odseparowac" od Hanulki na 2 tyg. i juz teraz chyba powinnam zaczac wprowadzac jej mleko modyf.(po kilku probach tego rodzaju mleka wybrala Bebiko)wybredna po tatusiu:) :) daje jej wiec to mleko (180ml-max wypija)ok.22ej ale juz chyba powinnam czesciej jej w ciagu dnia je podawac,(a tak mi milo jak mala ciagnie cyca!-boje sie ze juz niedlugo nie bede jej juz karmila piersia tylko butla,bleee,ale nie o tym...
napiszcie mi jak czesto dajecie maluchom mleko i co oprocz tego powinno dziecie zjadac w ciagu dnia?bo moje dziecko nie chce jesc zupek i dan miesnych, bezmiesnych tez nie, tylko jadlaby ciagle deserki owocowe(skubana). Czytalam, ze zageszczacie mleko kleikami i kaszkami-ile tego sypiecie ? bo ja juz glupieje i wydaje mi sie,ze cos zle robie!
caluski
 
reklama
Bogda, według mnie to powinnaś konsekwentnie próbować z zupkami, bo dziecko w tym wieku powinno już jeść mięso i warzywa, inaczej grozi mu anemia. Kaszki i kleiki nie są niezbędnie potrzebne do życia, ale jak chcesz to możesz zagęszczać - ja daję 2 miarki kleiku na 160 ml mleka.
 
Do góry