reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

A ja wczoraj do jabłka dodałam ugotowaną i zmiksowaną dynię ( pół na pół ) i jak się skończyło to był płacz straszny.
mam taką książke o przetworach na zimę i tam jest napisane,że owoce można robić bez żadnych dodatków, tylko trzeba je gotować w słoikach ok pół godziny i przechowywać można tylko kilka miesięcy. I ja własnie tak robię dynię dla małego, bo potem już nie będzie. Zrobiłam też jagody i maliny ( ale do nich dodała pół łyżeczki cukru)
A kaszka z tartym jabłkiem to u nas HIT, Justine myśle że tu chodzi o to jabłko a nie o mleczko
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje pomocy,

od kilku dni Piotruś budzi się w nocy niemalże co 2h, a czasem co 1h:eek: i ciągle chce jeść:baffled:.
Chodze już nieprzytomna:no:,
co mogę wprowadzić do jego diety np. na noc: mleko, czy kaszkę, czy muszę skonsultowaćto z lekarzem?

Mam wrażenie, jakby był głodny, chociaż nie płacze, tylko mlaska, a jak go biorę na ręce, to próbuje się dostać do cyca:rofl2:.
 
a masz wrazenie ze sie najada? jak jest w dzień?
Objawy podobne jak u nas i musielismy wprowadzic troche mleczka
mi połozna kazała nakarmis z obu piersi tak do konca a potem podac ok 60ml mleka, jak wypije tzn ze sie nie najada
Jezeli bys musiała dokarmiac a chciała karmic piersia dalej to musi byc taka kolejnosc, najpierw piers a potem butelka
choc ja robie tak: najpierw piers i maly zasypia, potem druga a jako 3 butelka.
Maz sie smieje ze Ignacy je z 3 piersi
ale jak masz obawy to poradz sie lekarza
aha, jak mleko to na poczatek te z nr 1, bo jest delikatniejsze
 
Jedynka ma delikatniejsze białko i jeżeli mały jeszcze nic nie dostawał z mlekiem, to może brzuszek boleć
Jak będzie pił kilka dni mleczko to możesz mu na wieczór dodać kaszki do niego, będzie dł€żej syty
 
a ja juz dałam Wiktorii oczywiście w małych ilościach chrupki kukurydziane, i skórke od chleba. Ja idę starym schematem (poza skórka oczywiście- to był wyjatek) i mleko 2 już daje tylko musi byc zageszczone kaszka lub kleikiem bo moja wika sie nie najada samym. a wcina 210-240ml.
 
reklama
Moja Madzia też uwielbia skórkę od chleba ale zawsze uważam jak sobie szama:tak:
Też idziemy raczej starym schematem bo mi lekarka powiedziała, że jak dziecko ma skłonności alergiczne to powinno się wolniej wprowadzać nowe pokarmy. Ale kilka smakołyków ma już za sobą i jest ok.:tak:
 
Do góry