reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

No to pocieszające :tak:

Tigger moze nieprezycyjnie sie wyraziłam, chodziło mi o to, że w wnyniku skazy można mieć AZS przynajmniej tak gdzies przeczytalam :tak:

moze ja tez sie nieprecyzyjnie wyrazilam:-)bo prawda jest, ze terminow skaza bialkowa i atopowe zapalenie skory uzywa sie czesto jako synonimow:tak:
a chodzilo mi tylko o to, ze skaza bialkowa jest choroba typowo niemowleca, czesto spotykana i jest alergia pokarmowa, a atopowe zapalenie skory moze dotyczyc osob w kazdym wieku i moze byc zwiazane z alergia roznego typu, niekoniecznie pokarmowa
i dlatego mnie to troszke irytuje (to zamienne uzywanie tych terminow przez lekarzy), bo czasami wprowadza to ludzi w blad, np. mogloby sugerowac, ze wasze maluszki maja chorobe skory, z ktora beda sie meczyc przez cale zycie (tak jak ja;-)), a wcale tak nie jest:-)
 
reklama
malaga ale pomiędzy tymi butlami normalnie Piotruś je cały czas z piersi tak? to naprawdę niezłe zapotrzebowanie ma ;-)
Tak, normalnie :confused: Ja chyba naprawdę mam mało pokarmu, albo już sama nie wiem :eek: Po południu mały ssał cyca jednego, drugiego i przysnął.. Obudził się marudzący, więc dałam mu Bebiko, zjadł ok. 60 ml, odpoczął, odbiło mu się i przyssał się bardzo chętnie do piersi, najpierw jednej, potem drugiej :confused: Potem znowu przysnął (miał dziś senny dzień, prawie cały czas ucinał sobie drzemki) i po pobudce do cyców.. Wieczorem po kąpieli dałam mu Bebiko 90 ml, odbiło mu się i przyssał się do cyca jednego, potem drugiego i usnął :confused:
Jutro będę zapisywać kiedy, co i jak długo/ile ml je.. Bo dziś miałam wrażenie, że ciągle je, a to z cyca, a to z butli... :confused:
 
Malaga u mnie kiepsko z pokarmem:-( mała przez dwa dni je z piersi tylko rano:-( a Bebiko idzie jak woda:szok:
 
Wieczorem po kąpieli dałam mu Bebiko 90 ml, odbiło mu się i przyssał się do cyca jednego, potem drugiego i usnął :confused:

malaga może lepiej rób na odwrót - najpierw piersi a potem dopiero butla, jeśli chcesz jeszcze nadal karmić piersią jakiś czas. Jeśli najpierw dasz butlę, a potem Piotruś tylko będzie dojadał z piersi to dostaną sygnał, że potrzebne jest teraz mniej pokarmu i tylko tyle wyprodukują następnym razem :-(

U nas mała wczoraj pod wieczór jadła co chwilę z cycków, ale za każdym razem tylko troszkę pociumciała i koniec, a za godzinę znowu chciała. Efektem tego obudziłam się w nocy cała zalana, jeszcze nigdy nie byłam tak mokra jak dziś :baffled:
 
dzisiaj rano Natalcia obudziła się o 6 a tu w jednej piersi mleko a druga pusta:szok: oj coś mi się wydaje że to będzie na tyle jeśli chodzi o karmienie piersią:-( może dzisiaj popróbuję małą poprzystawiać to coś się ruszy:confused:
 
Pisałam posta, ale mi go wcięło, wywaliło mnie z bb :wściekła/y:

Agutek - a z czym ten kryzys jest związany?? :zawstydzona/y:

Co do karmienia, to robię, jak mówisz - najpierw cyc, potem butla :tak: Wczoraj po kąpieli z premedytacją zrobiłam na odwrót.. Myślałam, że mały więcej poje i dłużej pośpi.. Ale i tak obudził się o 1 :-p Poza tym miałam mało pokarmu, bo dopiero co karmiłam, no i przy cycu mały szybciej zasypia po kąpieli, przez co zjada mniej (tak mi się przynajmniej wydaje).. Stąd ta butla przed cycem.
 
Ponoć kryzysy występują w 3 i 6 tygodniu oraz 3 i 6 miesiącu.
Polegają na tym, że dzieci nagle zaczynają więcej potrzebować jedzonka bo wchodzą w jakiś etap szybkiego wzrostu i cycusie potrzebują trochę czasu, żeby "zakumać", że teraz mają więcej wyprodukować, a dzieci wtedy wyglądają na ciągle głodne :-)
 
Ponoć kryzysy występują w 3 i 6 tygodniu oraz 3 i 6 miesiącu.
Polegają na tym, że dzieci nagle zaczynają więcej potrzebować jedzonka bo wchodzą w jakiś etap szybkiego wzrostu i cycusie potrzebują trochę czasu, żeby "zakumać", że teraz mają więcej wyprodukować, a dzieci wtedy wyglądają na ciągle głodne :-)
Aaa, te kryzysy :-) O tych słyszałam, myślałam, że są jeszcze jakieś inne..

Bardzo możliwe, że o to chodzi, wcześniej też tak bywało i mały całymi dniami wisiał na cycach :tak:

Nie wiem, czemu teraz wolę mu dać butlę niż próbować walczyc o pokarm :zawstydzona/y: Chyba już jestem zmęczona tą ciągłą dietą, uważaniem na wszystko, odmawianiem sobie wielu pyszności :zawstydzona/y:
Z jednej strony chciałabym bardzo karmić piersią, bo wiem, że to jest dla dziecka najlepsze, i czuję się jak wyrodna matka... A z drugiej strony już mi się nie chce... :rolleyes:

Chyba spróbuję go częściej karmić piersią i nie podawać butli.. Zobaczymy..

Agutek - o jakiej porze podajesz Toli flachę?? Zastępujesz nią jedno karmienie??
 
reklama
Między 12 a 14, zależy jak nam wypadnie karmienie. Nie podaję właśnie wtedy cyca tylko butlę :tak: Teraz karmienie będzie właśnie z butli a prawy cycuś musi poczekać sobie na następne karmienie ;-)
 
Do góry