reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

reklama
u nas dalej bunt dzisiaj jeszcze wiekszy
nic nie chiala jesc
na dodatek obudzil sie o 3 i nie spal do 7
dobrze ze u mamy jestem to przejela malego a ja pospalam troche
ugotowalam mu dzisiaj zupe z marchewki ,pietruszki, ziemniaczka ,pora na maselku . zmielilam w blenderze i to na tyle bo lyzke wzial i to tez plul.dawalam mu owoce i tez niechcial . oj naskakalam sie ja dzisiaj z tym zarelkiem:rofl2:
 
No to mam jeszcze jedno pytanie :happy2:
Jak się zapatrujecie na nowość w schemacie żywienia dotyczącą podawania glutenu?



Ja się trochę zastanawiam, którą drogę obrać, ale chyba jednak tę najnowszą. Czekam tylko kiedy w końcu producenci odżywek dziecięcych zmodyfikują swoje produkty zgodnie z nowymi zaleceniami, bo niedługo nasze dzieci skończą "krytyczny" wiek a na rynku nic nie ma odpowiedniego do kupienia :eek:
Owszem, w najgorszym przypadku trzeba będzie samemu kombinować, ale jest to troszkę problematyczne:-p

A wy jak? Idziecie wg nowego schematu czy może starego?
 
agutek- jak daję zupkę Wiktorii to słoiczek ma 135 lub 150 i do tego po niej daje trochę soczku i za 2 godziny słoiczek z owocami. Także jak daję zupkę koło 12 to normalnie o 16 daje mleko. Te dwa słoiczki traktuje jako jeden posiłek.
 
u nas dalej bunt dzisiaj jeszcze wiekszy
nic nie chiala jesc
na dodatek obudzil sie o 3 i nie spal do 7
dobrze ze u mamy jestem to przejela malego a ja pospalam troche
ugotowalam mu dzisiaj zupe z marchewki ,pietruszki, ziemniaczka ,pora na maselku . zmielilam w blenderze i to na tyle bo lyzke wzial i to tez plul.dawalam mu owoce i tez niechcial . oj naskakalam sie ja dzisiaj z tym zarelkiem:rofl2:

Dzień Dobry Wszystkim,

Współczuję ci bardzo:sick:, ja też przeżywam, gdy mój Piotruś nie chce jesć, a karmięgo tylko i wyłącznie piersią:crazy:. Zawsze gdy nie chce mi jeść, to myślę sobie, że przerzucę go na modyfikowane mleczko i jedzonko:baffled:, ale jak czytam tu, to nie jest tak, że dzieciaczki jedzą chętnie, też są problemy:-(.
 
Dzień Dobry Wszystkim,

Współczuję ci bardzo:sick:, ja też przeżywam, gdy mój Piotruś nie chce jesć, a karmięgo tylko i wyłącznie piersią:crazy:. Zawsze gdy nie chce mi jeść, to myślę sobie, że przerzucę go na modyfikowane mleczko i jedzonko:baffled:, ale jak czytam tu, to nie jest tak, że dzieciaczki jedzą chętnie, też są problemy:-(.

Ewelino a kiedy zamierzasz wprowadzić kaszki. Bo ja też karmiłam tylko piersią od miesiąca bo wcześniej dawałam mleko modyfikowane i teraz kupiłam pierwszą kaszkę. Moja Madzia skończyła 4 miesiące więc chyba mogę już jej podać bo moim mlekiem na pewno się nie najada:-(
 
Agutek, ale są przecież jakieś kaszki pszenne, nie? Ja pewnie wprowadzę koło 7-go miesiąca.

Owszem są, ale po 9 miesiącu życia i zawierają znacznie większą dawkę glutenu niż ta, która zalecana jest jako "szczepionka" dla dzieci młodszych.
Jeśli chcemy wprowadzić wg nowego schematu wcześniej gluten to tylko 2-3g na dzień i przed ukończeniem 6 miesiąca życia (dla dzieci butelkowych) lub 5 miesiąca życia (dla dzieci piersiowych), w innym przypadku trzeba czekać do skończenia 9 miesiąca (czyli idzie się wtedy starym schematem).

Podsumowując obecnie na rynku wszystkie produkty przystosowane są jeszcze do starego schematu, zatem te glutenowe posiadają zbyt dużą ilość glutenu dla dzieci 5/6-miesięcznych :eek:
 
reklama
Gdyby się pojawiło coś nowego z glutenem w dawce dopuszczalnej dla dzieci młodszych to ja bym podała wcześniej :tak: A tak to pewnie będziemy czekać dłużej...

W sobotę mam zamiar zakupić troszkę słoiczków z daniami mięsnymi :-)

A dziś próbujemy zupkę jarzynową Hippa :tak:
 
Do góry