reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mazurskie mamy !!!

Nineczka, bardzo dziękuję za miłe powitanie i słowa otuchy. Jak ja Ci zazdroszczę, że to już Twoje drugie dziecko :-) Już myślałam, że jak tylko pojawiłam się na forum, to wszystkie zniknęłyście na dobre ;-)
Jutro idę do mojej dotychczasowej doktor i po tej wizycie podejmę decyzję czy zmieniać gina. Gdyby któraś z Was miała jakieś przemyślenia na temat dobrego gina i szpitala fajnego do rodzenia w Olsztynie lub okolicach, to będę wdzięczna za wieści.
Pozdrowionka
Kamila
 
reklama
witam cieplusioooooooooooooo

kurcze od jakiegoś czasu mam problemy z wejściem na bb:baffled: ale nic jestem i melduje sie posłusznie obecna ciałem i duchem :-)
Kurcze strasznie sie ciesze Kamigor że dołączyłas do nas jupiiiiiiii!!!!!! a jeszcze bardziej z powodu fasolki w brzuszku:-) Gratulacje moja droga tak trzymać. Jak się czujesz kochana ? Ciąża piekny stan :tak: ale sie rozmarzyłam.... Co do ginekologa ja jestem z Olsztyna i powiem Ci szczerze chodziłam do Stanisława Mariaka przepisałam się po kilku wizytach do przecudownego dr Eliszewskiego bo po pierwsze nie chciałam rodzić w Szpitalu Miejskim po drugie za wysokie ma ceny. Duzy plus w Wojewódzkim jest patologia ciązy to dla mnie na wszelki wypadek było najwazniejsze. Niczego nie bede Tobie sugerowała popytaj i na pewno kogoś znajdziesz. Z tego co piszesz to dobra decyzja zmiany lekarza nie czekaj z nią.

U nas obłedne czay Mała zaiwania po całym mieszkaniuuuuu jak perszing :rofl2::rofl2: nie ma mowy ja dogonić. Na koncie mamy juz dwa zeby i kilka upadków ale wszystko pod kontrolą;-) Z dnia na dzień nie poznaje moje kruszynki zmienia sie że szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kinga Filipek przesłodki w majteczkach. Rośnie Ci niezły podrywacz w domku :tak:

Nineczko u mnie tez rozkopuja droge kurcze stoje w korku 20min zanim wyjade do pracy:crazy: A u Hani skad ten strajk ? Piszesz o perysolu ? Co to za lek?

Kochane czas spać uciekam jutro tez jest dzień. Dobranoc

I szybciutka focia z tesciową


 
Ostatnia edycja:
Kucia dziękuję bardzo za informacje i miłe słowa :-) I gratuluję ślicznej i samodzielnej już bardzo jak widzę ze zdjęć i opisu Pociechy ;-)

Ja czuję się świetnie, oprócz wzdęć i zgag, które miałam przez pierwsze 6-7 tygodni, teraz mam mdłości po kilka razy dziennie, ale jakoś mi to nie przeszkadza, tak się cieszę z Malucha, ze wszystko zniosę :-) Na samym początku zaczęłam szybko tyć, ale teraz też już mi przeszło.

Co do lekarzy, to dr Eliszewski jest z wojewódzkiego, tak? Mogłabyś napisać o swoich doświadczeniach z porodu tam. Czy miałaś wynajętą dodatkowo położną? Jak oni tam podchodzą do porodów rodzinnych, nacinania krocza? Czy jest miło i po ludzku? Bo ja się najbardziej boję kiepskiej atmosfery i złego traktowania. Byłam na operacji u Malarkiewicza i spotkałam istnego potwora w postaci dr Cytry. Ich lekarz nie wykrył u mnie ciązy pozamacicznej (dr Dywański) i dzień później po usg u niego trafiłam na blok operacyjny z krwotokiem do jamy otrzewnej. Akurat wtedy nie miałam ubezpieczenia i musiałam za zabieg zapłacić, oczywiście nie miałam przy sobie 2 tysięcy. Dr Cytra oskarżyła mnie, że ucieknę ze szpitala i nie zapłacę! A ja leżałam ze szwami na brzuch, załamana i ruszyć się nie mogłam po operacji. Dopiero interwencja dr Malarkiewicza, który zachował się z dużą klasą ostudziła trochę tę paskudę. Nie chciałabym żeby przy tak cudownej okazji jak narodziny dziecka spotkało mnie znowu coś przykrego, dlatego tak pytam wszystkich o te szpitale. Zastanawiam się nawet nad porodem w prywatnym Swissmed w Gdańsku (4,5 tys niestety), ale to tylko pod warnkiem, że kolejne badania potwierdzą, że z dzieckiem jest w 100% wszystko ok.
I jeszcze o tym Mariaku, to że drogo to wiem, bo już dzwoniłam zwykła wizyta 70zł, full wypas 150zł, ale póki pracuję, to na gina oszczędzać nie będę. Dlaczego zrezygnowałać, był niekompetentny, niemiły czy co?

Czy w Olsztynie jest USG 4D? Wie ktoś?

Ja dzisiaj idę do swojej doktor, bo jakoś muszę jej powiedzieć, że nie będę do niej chodziła. Nie chcę jej obrazić, bo to bardzo miła osoba i długo ją znam, ale muszę zmienić lekarza na jakiegoś powiązanego ze szpitalem, w którym chcę rodzić.

Buziaki i pozdrowienia dla wszystkich Mam Mazurskich :-)
Kamila
 
Hej Dziewczyny :-)
A z nowości to właśnie wróciłam od gina, dzieciaczek ładnie mi rośnie, jestem w 1 dniu 9 tygodnia a moje maleństwo ma 2,44 cm :-) serduszko bije, ale posłucham dopiero w 12 tygodniu. Wyniki badań krwi i moczu mam wszystkie super! Dzisiaj jestem absolutnie szczęśliwa i wszystkim życzę równie wspaniałych powodów do radości :-)

Jednak nie zmienię ginekolog, bo ufam tej kobiecie, dodatkowo dzisiaj ustaliłyśmy, że oprócz badania u niej dostanę skierowanie na badanie usg do szpitala wojewódzkiego do dr Hoppe i jeśli będę chciała tam rodzić, to na 100% mi się to uda :-) Także moja Pani Doktor ma wielkiego plusa i zostaje w drużynie :-)
Buziaczki i uściski dla Wszystkich Mam Mazurskich :-)
 
Kamigor uściski od nas !!!!!!!! Super że nasza Mazurska Fasolka rosnie i wszystko jest w porządeczkuuuuu!!!!!!!!!! Tak trzymac dalej:-):-):-) ]

W takim razie jak zostajesz u swojej gin nie bede Ci mieszała . Ale po tym co przeszłaś z dr Cyta przechodza mnie dreszcze :angry::angry::angry:buuuuuuuuuuuuu:angry::angry::angry: Ja pitole rece opadają dobrze że macie to za sobą. I najwazniejsze wszytko w jak najlepszym porzadeczku. Uściski dla burzusia:-):-):-):-):-)

aaaaaaaaaaa co do usg 4d tez skorzystałam z dr Hoppe wspanaiały lekarz, i dokładny w badaniu nie mam zastrzeżeń. I co najwazniejksze płyta z badania- BEZCENNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hejka dziewczyny!
sorki że rzadko pisze teraz ale brak czasu!!!:szok:masakra.
musze poczytać co tam u was... ale nie obiecuje że odpisze od razu bo już padam na cycki.

Kamila
witaj!
Kucia JENY ALE TWOJA CÓRA WYROSŁA!! Już zaraz roczek skonczy?!! szok no :))) śliczna!

pozdrawiam
i melduję że żyje ! ;-)


foteczka moja z synusiem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kami - to straszne co cię spotkało ze strony ludzi, którzy przysięgali nieść pomoc innym :baffled: Jeżeli ufasz swojej lekarce to po co ją zmieniać. Z trafieniem do szpitala, w którym pracuje twój prowadzący ciążę też może być problem. Jeżeli nie będzie miał akurat dyzuru (a wiadomo pory porodu nie przewidzisz) to mogą cię odsyłać gdzie indziej np z powodu braku miejsc. Jeżeli masz możliwość urodzenia bobasa w prywatnej klinice to czemu nie? Komfort w takim miejscu jest na pewno nieporównywalny. A ile jest do Gdańska od ciebie? Zdążysz dojechać?
Mój ginekolog bierze 50 zl za wizytę z badaniem (w tym ewentualna cytologia jak już czas) i dodatkowe 50 za ew usg. Słyszałam, że jeśli prowadzi ciążę to zmniejsza kobitkom opłaty, żeby nie poszły z torbami. AHa - jeszcze w ciąży nie jestem - finanse nam nie pozwalają - nie mogę sobie pozwolić na wychowawczy, babcie za młode a dziadek ma wystarczająco dużo zajęcia z Hanką. :-(

Kucia - mała bomba! Ślicznota ci rośnie, nie ma co :tak: Najpierw czekamy na pierwsze samodzielne ruchy a potem czekamy aż usiądzie na chwilę ;-):-D
Pomyliłam nazwy - ten syrop to peritol. Niby antyalergiczny ale skuteczniejszy jako środek na pobudzenie apetytu - stosowany np. w leczeniu anoreksji :baffled: Ale działa a skutków ubocznych nie widać - nie licząc wracających fałdek w końcu. W poniedziałek (i tak przez 4 tyg) muszę oddać siuśki małej do badania, bo po ostatnim badaniu coś tam znowu nie tak.

Kinga - odzywaj się co u ciebie, u was. Cycki w górę i marsz do pisania!
 
Hej Dziewczyny :-)
Ale macie śliczne dzieciaki Kucia, Kinga - super, jak ja Wam zazdroszczę, już się doczekać nie mogę :-)
Z tym ginem to jest tak, że póki co wszystko u mnie jest ok, więc wolę chodzić do kogoś, kto jest blisko, kogo znam i ufam. Tak jak piszesz Nineczka, nawet jak lekarz prowadzi ciążę, to musi mieć dyżuru akurat wtedy, gdy ja będę rodziła. A ze szpitalem to jest tak, że ja mam ciążę określoną jako wysokiego ryzyka ze względu na poprzednie wydarzenia i moja doktor powiedziała, że jak się zacznie, to mam jechać do tego szpitala który wybrałam i nie dać się za nic wywalić i oni po prostu nie będę mogli mnie odesłać. Już ja i mój mąż się o to postaramy ;-)
Co do Gdańska to mam bardzo daleko więc musiałabym tam pojechać jakoś wcześniej i pomieszkać trochę albo u nich, bo maja pokoje gościnne, albo gdzieś na własną rękę. Trochę mi szkoda kasy, bo w sumie płacę tylko za swoją wygodę a za 4,5 tys można dużo rzeczy dla dziecka kupić, w państwowym szpitalu opieka też jest dobra, może nie skaczą wokół rodzącej, ale sprzęt zawsze lepszy niż w prywatnym. Jednak myślę o wojwódzkim w Olsztynie, bo tam jest najlepszy sprzęt do ratowania życia mamy i dzidzi jakby coś tfu tfu było nie tak i w 40 minut tam dojadę z domu. Chociaż koleżanka nie dojechała i dzidzia urodziła się w drodze ;-) Takiej to dobrze, bo po 20 minutach było po wszystkim a dziecko super zdrowie i w ogóle :-) Tylko trochę strachu się najadła, mąż zatrzymał karetkę na trasie i oni ją już zabrali do szpitala z dzieckiem.
Życzę Wam wszystkim miłego weekendu, pogoda całkiem ładna więc idę na spcerek :-)
Kamila
 
Witam wszystkie warmińsko-mazurskie mamy,
Jestem z Ełku, mam 22 lata i jestem mamą Kacperka. Jaki widać na moim suwaczku i tez jestem w ciąży. Poszukuje dobrego lekarza gina może, któraś z was jest z Ełku i mogła by mi kogoś polecić? :-)
 
reklama
Do góry