reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Kaniu, dziekuje za pamiec. Synek zaczal jesc jak czlowiek dopiero wczoraj, dlugo nam wychodzil z tej anginy... Biegunka poantybiotykowa jeszcze troche meczy, ale dajemy probiotyki i Enterol i zaczyna sie poprawiac. Ja sie czuje dobrze, choc zdaje sobie sprawe, ze ostatnio moze troche za bardzo sie przeciazam. Mam jednak sporo do zalatwienia przed koncem roku, min musimy zlozyc pozew o odszkodowanie, ktore nam sie zgodnie z prawem nalezy i ktorego wyplaty nam odmowiono. Szczegoly niewazne, jest z tym sporo pracy. Poza tym, musialam odbyc szkolenia zawodowe, bo konczy sie okres rozliczeniowy, a ja nie chce stracic uprawnien... Sprzatalam tez troche, zeby nie zostawic wszystkiego na styczen i luty. I tak zeszlo...

Slyszalam, ze bylas w szpitalu:szok: Czy czujesz sie juz lepiej? Uwazaj na siebie... Musisz lezec, Kochana, nie ma innego wyjscia. Masz kogos, kto moglby pomoc przy malutkiej?
Oliwka zdrowa? Tyle dzieciakow ostatnio choruje, ale coz sie dziwic - w Krakowie nomy skazenia pylem przekroczone osmiokrotnie:eek:

Szczebiotko, Ty tez przeziebiona? Zdrowiej szybko i przylatuj na Swieta:tak:

Truskaffka, nie szalej z przygotowaniami, tylko wiecej odpoczywaj. Najwazniejsze to donosic, a nie zrobic idealne Swieta:-)

Kochane, nie wiem, jak czesto bede wpadac, bo mam naprawde urwanie glowy - ale mysle o Was i serdecznie Was pozdrawiam
 
reklama
betina ja rowniez nie zmieniam igiel za kazdym razem. codziennie zmieniam do zastrzykow z insuliny. 2 stycznia mam egzamin na prawko. dzis jezdzilam troszku i mnie brzuch boli. za dlugo siedzenia w samochodzie. maly myslalam ze mnie rozsadzi od srodka:)
 
betina mnie tez jak dluzej postoje to brzuch twardnieje. oszczedzaj sie lepiej. fajnie ze koncert


krolowadramatu wspolczuje bolu, oby sie nie powtorzyl

zabka mnie tez kostki puchna, ogranicz sol

anka zdrowka! ja tez dzis posciel pozmienialam.


kania daj znac co powiedzial lekarz. wspolczuje opuchnietej reki, mam nadzieje ze anemia ustapi


szczebiotka super ze malemu przechodzi i Tobie powoli tez. tak myslalam ze lekarz.


alfa mnie tez katar w nocy dokucza. spray polecam do nosa. super sprawa


wybaczcie ze nie odpisze wszystkim, ale jestem zabiegana. m. ciagle w pracy, ja staram sie cos ogarnac przed swietami. mala rozrabia pelna geba. trzymajcie sie laski
 
Witajcie!
Nie było mnie tu od piątku. Więc szybciutko Wam napiszę że u lekarza prawie wszystko ok.
Dowiedziałam się że mam miękką szyjkę i muszę się oszczędzać,
zero seksu aby dotrzymać tylko do 35 tygodnia.
Wychodzi na to że mogę nawet urodzić w lutym.
To tyle u mnie. Teraz póki co muszę się brać za zakupy dla dzidzi bo nie wiadomo kiedy się "rozsypiemy";-)
 
Hej dziewczyny. Mnie zaczęły łapać skurcze rąk i nóg, faszeruję się magnezem. Katar znów mnie w nocy dopadł, podgrzałam sobie mleczko. Dwa w jednym - katar przeszedł i po mleczu zasnęłam :-)
 
Dzięki Dziewczyny. Pojęcia nie mam co to za ból ale dzisiaj jak kichnęłam to myślałam, że mi coś w środku pękło tak zabolało. Odkaszlnąć głębiej nie mam odwagi. Jutro lekarz a nawet lekarzy dwóch ;) liczę, że któryś coś zaradzi. A tak w ogóle to w czwartek zaczynamy szkołę rodzenia :))))) Nie mogę się doczekać.
 
Dziewczyny nie dajcie się choróbskom! Dużo zdrowia.

U mnie tak - ból pleców minął, za to trzyma i pogłębia się ból z przodu, pod prawym żebrem. I boli bez względu na to czy siedzę czy leżę. Wczoraj aż się poryczałam, myślałam że zwariuję. NomiMalone u Ciebie wiadomo skąd ten ból? Chyba mamy podobnie :/ Dobrze, że jutro wizyta u lekarza.
Miłego dnia!!!

No ja właśnie dzisiaj idę do lekarza na 18:45 na USG jamy brzusznej. Zobaczymy co tam wyjdzie. Najgorsze, że ostatni posiłek mogłam zjeść o 13:00 (a obudziłam sie o 12:00 :szok: ) zjadłam porządne śniadanie, 5 mandarynek ,wypiłam Inkę i herbatę. Teraz moge pić jedynie wode czystą niegazowaną , ale z tym tez nie chce przesadzać bo co troche do WC, jest prawie 17:00 a ja głodna jestem i pewnie zjem coś dopiero po 20:00 jak wróce od lekarza.

Poza tym troszkę się martwię , wcześniej tak nie miałam. Mała normalnie kopała lub rozpychała się i czułam to w brzedniej części brzucha. I to dośc często. Dziś już drugi dzień jak czuję jej czkawkę i to taką przytłumioną, a ruchy czuję rzadko a jak są to tak jakby siły nie miała na kopniaka. Nie wiem może sie jakoś inaczej ułożyła dlatego ruchy sa tak mało wyczuwalne i czuję je sporadycznie. Troszkę sie przejęłam , bo gdzies tam wyczytałam , że teraz już można liczyć ruchy dziecka i powinno sie je czuć minimum 5x na godzinę , a ja np wczoraj czułam może 4-5 ale czkawek , kopniaków w ogóle. Dziś kilka razy poczułam , że się poruszyła ale to nie to samo co wcześniej , no i nie czuję już tych nocnych szaleństw i gibańców w moim brzuchu. Mam nadzieję , że to kwestia ułożenia dziecka.
 
Kania dzieki za pamiec.
Jutro maz odbiera klucze z domu :)
Ale nie jest to ten dom o ktorym pisalam wczesniej.
W sobote maz byl ogladac dom ktory jest do rozbiorki i przybudowke w ktorej sa 3 pokoje, 2 lazienki, kuchnia. Oczywiscie kawalek ogrodka :)
Zdecydowalismy ze bedziemy budowali nowy dom. Ten stary sie rozbierze i postawimy sobie taki jaki chcemy.
Na ten czas zamieszkamy w tym malym domku ktory stoi na tej dzialce:tak:3 pokoje to dla nas wystarczajaco:tak:
My bedziemy mieli wlasna sypialnie a dzieciaczki swoj pokoik:rofl2:

Barbia odpoczywaj!!! oszczedzaj sie i trzymaj w kupie :)
Alfa kuruj sie za wczasu
Herbata chyba zesmy sie umowily :D Ja juz popralam:rofl2:
Zabka odpoczywaj, ja czasami jak za duzo robie mam tak samo, bede o Tobie myslala -2.1 ladna data:tak:
Truskaffka taki chyba urok marcowek. Bedziemy mialy energiczne dzieciatka:tak: Ja ostatnio zauwazylam ze pobolewa mnie krocze i wtedy nie moge za bardzo chodzic:eek:
Betina napewno malemu sie podobalo :)
 
NomiMalone pewnie córcia inaczej się ułożyła, ma jeszcze dużo miejsca. Kilka dni temu swoją słabiej czułam i też się martwiłam. Przeczytałam gdzieś, że to może być ułożenia ale też, że maleństwa są już małymi ludźmi i czasem zwyczajnie mają mniej energii czy ochoty na ruchy :) Jeśli się martwisz, to poproś na usg by Ci lekarz sondę do brzucha przyłożył na chwilę. Daj znać jak po badaniu, mi na usg nic nie wyszło ale to było ponad miesiąc temu, teraz boli bardziej i częściej.
Przypomniało mi się, że przed tym badaniem kazali dużo pić wody (gdy czekałam na badanie myślałam, że pęcherz mi pęknie)
 
reklama
Ja wiem, że ruchów powinno być minimum 10 na godzinę, liczyć w tych kiedy maleństwo zazwyczaj się rusza. Może się inaczej ułożyła, albo ma słabszy dzień, nie przejmuj się na zapas! Ja staram się pamiętać o tych ruchach, ale wiadomo jak to bywa. Poza tym czytałam w jakimś artykule, że liczymy trzy razy dziennie, w innym że dwa razy. Rano-popołudniu-wieczorem, albo rano-wieczorem. I wtedy ma być min. 10 jakichkolwiek ruchów. Czy to kopniaki czy jakieś przelewanie. Moja np mało kopie, więcej się rozpycha. Głowa do góry!
 
Do góry