reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Kiniusia, Noelka ja też zrobiłam obiad (ziemniaki, fileta z kurczaka, pomidory z cebulką) - ale mnie zupełnie nie bierze... Natomiast w zamrażarce mamusine pierogi z kapustą:D:D:D

Ja do tej pory 3-4 kilo na plusie. Dużo :angry: Ale tłumacze sobie, że połowa z tego to na pewno dlatego, że rzuciłam papierosy z dnia na dzień jak zrobiłam test. A paliłam nie mało:(
 
reklama
hej

Co do wagi w ciązy to jestem -2kg póki co ale jestem świadoma, że jest to wynik wymiotów i nudności, które nie daja mi zyć:-(.W ciązy z Jagodą sytuacja była taka sama na poczatku wymioty itd i - 4 kg. W rezultacie miałam 13 kg na plusie a 3 dni po porodzie nie wiem jakim cudem -7kg reszta spadła podczas karmienia ale szczuplutka nie jestem wiec nie musze wiele przytyć, zreszta byle bobas byl cały i zdrowy.
A w czwartek byłam u ginka na kontroli i mój Bąbelek sobie pływał w brzusiui miał 35 mm heheh.Niestety krwiak jest tam gdzie był torbielka tez wiec wciąż musze bardzo uważać.

milego wieczorka
 
trytytka - ja też rzuciłam palenie z dnia na dzień, a generalnie z minuty na minutę. jak zobaczyłam , wynik badania Beta HCG wyrzuciłam połowe papierosa. Pewnie psychika bo palic mi sie w ogóle nie chce , jakby te 11 lat palenia paczki dziennie nigdy nie wystąpiło w moim życiu. I chyba tez dlatego sporo podjdam, wiecznie jestem głodna, tak mniej więcej co pół godziny musze cos przekąsić. Na szczęście nie jem dużo a najczęściej przekąskami sa owoce lub marchewka. Na razie przytyłam 0,5kg czyli niewiele, ale brzuchol wywaliło mi okropnie i mam tak od dnia spodziewanej miesiączki. Brzuch mam nabrzmiały jak balon i nie chce się zmniejszyć wręcz odwrotn ie mam wrażenie , że rośnie:-D milimetrami ale jednak :-)
 
kaso82 tez mam krwiaka troszke wiekszego od kruszynki. A twoj jest tez duzy? ja mialam na poczatku torbiel na jajniku, ale sie wchlonela. widze, ze mamy podobne problemy.
co lekarz zaleca ci na krwiaka? lezenie?
moj jak na razie sie nie zmniejsza i w sumie bardzo sie powiekszyl od poczatku ciazy.
 
Hej, muszę Wam trochę pomarudzić - bolą mnie plecy (siedząca praca i ostatnio brak ćwiczeń), muszę się w końcu zabrać za siebie i wrócić na jogę. Spacery z psem nie wystarczają ... Dzisiaj się nawet wybierałam poćwiczyć ale z uwagi na zamknięty tunel na Wisłostradzie oraz zamkniętą ul. Świętokrzyską, nie bardzo mam się jak tam dostać :/ Nie chciałam pół soboty spędzać w korku więc podjadę w poniedziałek, w inne miejsce gdzie istnieje dojazd. Ale teraz doszedł potworny ból w lewym barku, kompletnie nie wiem od czego, nigdy mnie nic tam nie bolało (plecy mnie często bolały jeśli nie ćwiczyłam, od kiedy ćwiczyłam to zero bólu). Boli mnie nie tylko jak leżę na lewym boku ale boli mnie cały czas, gdy siedzę, stoję czy leżę na plecach. Mam nadzieję, że przejdzie samo bo przecież teraz to żadne prześwietlenia nie wchodzą w grę :( nie wiem czy iść do lekarza bo "na oko" mi nic raczej nie doradzi.. Ale boli coraz gorzej (wcześniej bolało tylko gdy się na tym boku położyłam).. nie wiem co robić :((( oglądam właśnie "dziewczynę z tatuażem" (książka lepsza zdecydowanie, ale film ok) i z tego bólu skupić się nie mogę...
 
Ostatnia edycja:
Co do wagi to ja chyba przez ostatnie 2 tygodnie przytyłam z kilo albo ze dwa hehe:), zobaczę jutro na wizycie jak się zbadam. Mam apetyt i jest mi dobrze jak jem, jak nie jem to odrazu mdli wtedy nie mam ochoty na jedzenie ale jak się zmuszę to odrazu mi lepiej, dziwne ale tak mam. No i bardzo mi pomagają banany, chyba zapychają hehe.
U mnie na ostatnim usg dzidek był rózny tydzień młodszy nie wiem w sumie czy jest ok czy nie, bo na wcześniejszym był ponad tydzień mniejszy. Zobaczę jutro. Mam mega stresa jeszcze mąż w robocie cały dzień i chyba ocipieje...:no:
 
Witam!

Piekna niedziela, rzezki poranek, rosa i sloneczko:-) Az szkoda bedzie wracac do miasta

Krolowa, biedna jestes... Probowalas Fastum lub inne leki przeciwzapalne stosowane zewnetrznie? Zapytaj doktorka, podejrzewam ze wchlaniaja sie w minimalnej ilosci i byc moze sa dozwolone.

Dziewczyny, po ciazy waga leci jak szalona. Zatrzymuje sie duzo wody i potem to wszystko schodzi, tak 20 kg spokojnie w krotkim czasie. WYdaje mi sie, ze nie ma co porownywac i swirowac, bo kazda z nas przytyje inaczej i nie ma sensu sie tym stresowac. To nie jest czas na uwazanie na kazdy kes, trzeba tylko jesc rzeczy wartosciowe dla dziecka.
Ja przytylam 28-29 kilo i to bylo troche za duzo, jednak moja sytuacja byla dosc specyficzna: lezalam praktycznie bez ruchu i bralam TONY hormonow do 38 tygodnia. Po karmieniu zostalo mi jakies 8, na co juz tylko dietka i cwiczenia. 20-21 zeszlo samo, bez zadnego wysilku, w ciagu 4 miesiecy. To sie zdarza rzadko, taki przyrost wagi, nie podejrzewam zeby ktorakolwiek z Was tyle przytyla. Wiec naprawde nie ma co sie martwic i porownywac.

Milej niedzieli
 
kociatka, muszę sie lekarza podpytać o te maści/ żele. Chyba na razie będzie to jedyne rozwiązanie :/

dzisiaj obudziłam się na brzuchu i znów odkryłam, ku mojemu oczywistemu przerażeniu, że piersi mnie przestały boleć. Normalnie zwariuję z nimi - raz bolą, raz nie i za każdym razem gdy przestają to ja świruję...
 
reklama
To chyba faktycznie tak już jest z tymi piersiami :) mnie wczoraj od około 15 do 19 też nie bolały i oczywiście stres już był, potem ból wrócił i do teraz jest ale z bardzo różnym nasileniem ...
Zastanawiam się jak długo to powinno trwać i kiedy będzie można wyluzować i stwierdzić że to normalne :)
Ja z kolei jednego dnia mam okropne mdłości cały dzień i wymiotuje (jak wczoraj) a dzisiaj tylko trochę po przebudzeniu mnie mdliło a teraz już ok ... Czy tak to powinno wyglądać ? Wizyta u lek.dopiero w czwartek (też najchętniej bym z nim zamieszkała :p ) ze względu na moje 2 straty strasznie panikuje i mam chwile totalnego przerażenia ... :nerd:
 
Do góry