reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Noelka cieszę się, że trafiłaś na "człowieka", system systemem ale zawsze dużo zależy z kim się rozmawia i to jest chyba wszędzie, że odrobina empatii i dobrej woli potrafi zdziałać wiele.
Ja po stacie ciąży bardzo się bałam, że sytuacja może się powtórzyć, tu badań żadnych (poza histopatologią,na którą się nie zdecydowałam) nie robią a ja wyczytałam, że powodem może być np toxoplazmoza, prywatnie opcji nie ma, gdyby paszport Szczepkowi się akurat nie skończył to nawet wchodziła opcja lotu do Polski. Całe szczęście traafiłam na lekarkę, której udało się to badanie zrobić.

Basieniak, Ulkan moje dziecie już pewnie 15kg przekroczyło, co prawda na dwóch nózkach zasuwa od kiedy skończył 10 miesiący ale czasami podnieść i przytulić trzeba:-)

Marcia, wiek ciąży zawsze liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, potem ewentulanie mogę się posługiwać datą z usg
załączam link do kalkulatora ciażowego
http://parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mnie pomiędzy wyliczeniami według daty ostatniej miesiączki, a wiekiem ciąży wg USG wyszło 5 dni różnicy...I też mam wątpliwości, którą datą się posługiwać. Choć to mała różnica, to zawsze ma znaczenie ;-)
 
wiecie co - chyba lepiej się trzymac daty z OM - no bo jednak nigdy nie wiadomo kiedy była owu itp...

Marcia - lekarz po prostu zmierzył dziecko na USG i tak mu wyszło - że to 7t6d.... może rzeczywiście owu była później....
dlatego zawsze +/- 2 tyg od terminu porodu jest ok....
u mnie na pierwszym USG dziecko było mniejsze o 6 dni niż z OM, a na drugim juz tylko 3 dni mniejsze.... jakby tak sie człowiek sugerował to by chyba po każdym USG trzeba było zmieniac date porodu....
i ja tez jestem za wątkiem zakupowym :-)

a ja byłam u lekarza, gadałam z nim o testach PAPPa i amnio i powiedział, że 3 ciąża w tym wieku to nie jest wskazanie, zwłaszcza, że starsze dzieci zdrowe... a on jest doktor nauk medycznych... powiedział, że jak pierwsze w tym wieku to tak, ale u mnie to on nie widzi sensu.... więc na razie tylko mam skierowanie na USG i badanie przezierności - w środę....

dziewuszki - znikam do poniedziałku - na działce nie mamy netu - więc proszę się cieszyć swoim stanem i głaskać brzuszki :)
ja się staram być dobrej mysli - no bo co mi zostało.... co ma być to będzie - a zestresowanego dziecka przez moje głupie myśli nie chcę mieć ;)
 
Szczebiotka - to kawał gościa z Twojego syna!! Mój też biega i chodzi bez problemu, ale tak jakoś na mój widok mu się na czułości zbiera, więc muszę go podnieść, przytulić itd....
 
no i mam nerwa jak nie wiem co:crazy:nie wiem skad ale moj byly maz dowiedzial sie ze jestem w ciazy. napisal mi ze jestem glupia i ze z byle kim mam dziecko. nawed mojego partnera nie zna a jest lepszy 1000 razy od niego.no wiecie co.no nie wytrzymam
 
wiecie co - chyba lepiej się trzymac daty z OM - no bo jednak nigdy nie wiadomo kiedy była owu itp...

U mnie wyszła różnica 1 tygodnia w wieku ciąży- z usg (potwierdzone 2 razy- 3 tygodnie temu i wczoraj) wynika, że nasza Fasola jest o 1 tydzień młodsza niż wynika z daty OM i lekarz powiedział, że pod uwagę trzeba brać raczej wiek z usg, bo podobno do pewnego wieku wszystkie dzieciaczki rozwijają się jednakowo i dlatego pewniejsze jest określenie po usg.

P.S. Wczoraj widziałam pierwszy raz jak nasze Maleństwo się rusza! :) niesamowite :):)
 
Agula - właśnie dlatego, że nie wiesz kiedy masz owulacje albo np. masz nieregularne cykle (jak ja), to lepiej trzymać się USG;) Ja miałam tak nieregularne miesiaczki, że w ciąże zaszłam ponad trzy tygodnie po ostatniej miesiączce:| Mój gin. to właściwie nie wierzył, że ja w ciąży jestem, bo przecież KTO ma owulacje z takim opóźnieniem :D

Brzusio mnie boli i źle się czuje:/ Eh, normalnie wykończona jestem już tą ciążą... Próbuje pisać magisterkę, ale jakoś mi nie idzie:/
 
Ja cały dzień zaspokajam swoje zachcianki, aby poprawić sobie jakoś ten paskudny nastrój, ale słabo mi to idzie coś..
W ogóle dzisiaj barszcz gotowałam, ja! Ja nie jem barszczu od kiedy pamiętam go nie lubię, a tak mi się zachciało, że szok normalnie.
Co do daty z OM i USG, u mnie jest identycznie, no ale ja wiem kiedy zaszłam, bo robiłam testy owulacyjne i prowadziłam obserwacje cyklu- mierzyłam temperaturę.
Zabka byłym się nie przejmuj, nie ma po co sobie nerwów szarpać :*
 
reklama
Gosiulek przytulam mocno,to straszne co Cię spotyka, nie wiem jaki jest cel w tym:-:)no:

sunhine nie wiem poprostu co napisać, strasznie mi przykro. :-:)no:

Dziewczyny i jak tu nie wątpić?wiem że co ma być to będzie ale to jest takie niesprawiedliwe:no:
Mnie mdli od dwóch dni, wczoraj przespałam 12 godzin:sorry:od 19 do 7, bite. Masakra poprostu, miało to wszystko przechodzić a nie nasilać się, ale w sumie z drugiej strony się cieszę bo to znak że coś się dzieje. Wizytę mam w poniedziałek i już się nie mogę doczekać bo już zaczynam się stresować, masakra. Któraś ma wizytę w tym tygodniu dziewczynki?
 
Do góry