reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Dziewczyny, wpadam sie w zasadzie tylko przywitac, nie mam o czym pisac i tez jakis smutek mnie dopadl. Mama wrocila do Pl i smutno bez niej. Za tydzien troche bedziemy podrozowac wiec moze bedzie lepiej.

Kania, u nas tez wczesniej byla popudka ok 4. Ale lekarz mi poprzestawial posilki i teraz nie budzi sie na jedzenie. Zupke daje jej o 19 a na spiocha butle o 23. I spi potem.do 7.30-8.

Ile razy dziennie dajecie butle z mlekiem?
 
reklama
Królowa Dramatu to w ciągu dnia jaki ma plan jedzenia? Co je w południe zamiast obiadu/zupy? Moja pije mleko o tej 4 i czasami raz w ciągu dnia, plus kasza na mleku ale to max 120 ml. Na noc wypija 240 ml a nad ranem jakieś 180 ml.
Po obudzeniu je albo jogurt z sokiem owocowym albo kaszę, po drzemce zupę, do tego zje jakiegoś chrupka, banana między czasie a po kolejnej drzemce zjada deser lub kasza lub jogurt zależnie od tego co zjada rano.
Kanapki rzadko jada ostatnio, przez kaszel strasznie ją krztusi po bułce, chlebie.
Aaa i muszę przestać jej też miksować zupy, jak czuje grudki to coś za bardzo jeść nie chce, a teraz przy chorobie miksowałam by cokolwiek zjadła.
Jak jemy obiad to próbuje z nami to co jemy ale bez entuzjazmu, nie traktuję tego jako dodatkowego posiłku, bo są to znikome ilości.
 
Kania, jemy teraz tak: 1) rano po przebudzeniu - butla, 2) ok 10 - owoc, potem tu jest drzemka :))) 3) 13- obiad - zupa, 4) 16 - butla i znow drzemka, 5) 19- zupa, potem zabawa, kapiel i spi a o 23 daje jej butle z mlekiem. Wyciagam ja z lozka ale ona sie nie przebudza. Tak tutejszy lekarz zasugerowal by dawac i sprawdza sie bo potem spi do ok 8 (+/+ 30 min). Wczesniej budzila sie ok 4 wlasnie. A tu jest super. Moze to ze kolacja tresciwsza (tu kaszek nie ma dla dzieci) a moze to ze zaczelam rownolegle wprowadzac jej samodzielne zasypiania. Ale sie sprawdza. Za jakis czas (nie wiem kiedy bede miala odwage), utne jej ta butle o 23. Zwlaszcza jak sie wiecej zebow pokaze. A i dodam ze butle to do oporu pije - 210 ml + 7 miarek, ok 240 ml. Zostawia ok 10 ml.
A Gabi przy przeziebieniu ma apetyt? Jak Laura byla chora (ale u nas to zapalenie ukl.moczowego bylo z mega temp.) to tylko butla wchodzila w gre.
 
hej

co tam u Was. mnie jakiś wirus dopadł. pechopwo akurat na sesje..;/

Krolowa., Kuba je podobnie. ostatni posiłek ma o 23 wtedy tez kapiel. ale kuba maksymalnie zjada 230ml mleka.dostaje jeszcze kaszke 150ml i sloiczek.niestety jego dieta wciaz bardzo okrojona;/
 
Hej!
U Nas znowu jedzenie wygląda tak:
9-10 butla 240+8 mm
13-14 obiadek słoiczek
16-17 owoc albo jogurt plus mm z jakieś 150+5 mm
20 kaszka na gęsto 210 wody+7 łyżek kaszki, wychodzi cała miseczka i śpi do rana (8-9)
 
u nas 7-8 pije mleko
ok 9 kanapke
ok 10-10,30 dzemka
12-13 obiad ok 15 drzemka
16-17 podwieczorek,owoce lub jogurt
19 -20 kapiel i butla 280 + kaszka.idzie spac ostnio po 21.
z kubka niekapka za cholere pic nie bedzie ale jak widzi nasze kubki z piciem to pierwszy jest:)
 
Hej dawno sie nie odzywalam, ale czytam na bieżaco ;-) moj Kacper wazy 10 kg, cały dzień zasuwa na raczkach, wstaje przy wszystkim, na chwile sie puszcza i stoi sam. Miedzy nim a córką jest 2 lata różnicy i strasznie się kłóca, dosłownie o wszystko, o zabawki, o kubek, o łyżeczkę itd. Tlumaczę, tłumaczę i nic, biją się, szarpią ona mu wyrywa a on tak mocno trzyma, piszczy ona go popycha i musze byc w pogotowiu i to szybko. Ja nie wiem co to dalej bedzie. Ona przyzwyczajona , ze wszystko do tej pory bylo jej a teraz trzeba sie wszytkim dzielic. Nawet mamę ściągnęlam z Polski do pomocy, bo ja mieszkam w UK na jakies dwa miesiace, takze teraz super bo dodatkowe rece do pomocy ;-) A moj cwaniak nie chce jesc zup, musze go zagadywac żeby zjadł. U mnie karmienie wyglada tak o 5 rano mleko ze 150 ml , o 8 słoiczek z owsianka, o 11 zupka,drzemka, o 13 banan skrobie mu łyżeczka zje calego, ok 15 drzemka,17 mleko albo zupka jak zje malo, o 19 mleko o 23 mleko do tego daje mu jakiegos chrupeczka, albo ciasteczko czy biszkopcik, czasami jogurcik, uwielbia suchą bułke, lubi tez bardzo tosta z maslem, pije dużo wody, daje mu czasami rumianek, albo zaparzony majeranek jest bardzo dobry przy przeziębieniu i tez mu smakuje ;-) pozdrawiam Was wszystkie serdecznie.
 
Żabko moje menu podobne do Twojego, obiadek dajesz mi 2 daniowy, czy raczej zupka warzywno-mięsna?
I na noc dajesz mu mleko 280 ml? plus dosypujesz mu do tego mleka kaszki? Czy osobno jeszcze kaszkę?
Asinka Ninka po kąpieli grzecznie siada i je kaszkę? Podziwiam, mój chyba by się zapłakał ... On tylko marzy o butli wtedy i do spania. Ale nie śpi do rana. :(

Nasze menu:
Niestety często karmienie nocne, około 4.
ok. 9.00 kaszka 150 g (Nestle owocowa, malinowa, biszkoptowa), albo jajecznica z chlebkiem.
W międzyczasie przeważnie podjada coś z mojego śniadania typu kromka z chlebkiem, albo jakiś deserek.
ok. 13 obiadek (czasami jednodaniowy zupa mięsno-warzywna, a czasami zupa bardziej płynna, wtedy za około 2 godziny drugie danie)
raczej gotuję sama
ok.17 deser owocowy,albo jogurcik Nestle,albo mleczno- owocowy (słoik hippa)
ok. 19.30 240 ml mleka modyf. bebilon dobranoc (8 miarek)
Czasami prześpi do rana wtedy pierwsze mleko około 6-7 a czasami nie.
Do tego biszkopty, chrupki kukurydziane, ciasteczka ryżowe z Hippa, próbowałam naleśniki, raczuszki,ale nie chciał. Budyń na mleku modyfikowanym nawet zjadł
 
Ostatnia edycja:
Patula daje mu na noc mleko z kaszka. Na obiad zupka warzywa+miesko. Wczoraj mu zrobilam pulpecika z krolika do tego warzywa i ziemniaczek. Ja już nie kupuje sloiczkow. Chrupki i ciasteczka też je. U nas też grzecznie je przed spaniem kaszke jak nie jest zmęczony to lyzeczka a jak mu się oko zamyka ton butla w ruch :) no i dziubnie też z naszego talerza co nieco. Jajek nie lubi.
 
reklama
O Matko moje dziecko jeszcze nigdy nie wypiło powyżej 180 ml mleka czy kaszki... Robi parę łyków i zaczyna gryźć smoczek, potrząsać butelką tak że ma cała buzię w kropkach mlecznych i się chichra...

Zuzkon o 23 kąpiel??? To o której spanie??? Nie jesteś wymęczona?? Przecież Ty nie masz w ogóle chwili dla siebie żeby odetchnąć...

U nas wygląda to tak:
9-9.30 - kanapeczka albo jogurt albo kaszka (60-90 ml)
11 - drzemka
12 - herbatniki, sucharki, jakiś owoc w zależności od dnia
15 - obiad zupka lub ziemniaczki z mięskiem
15.30 - drzemka
16.30 - próbujemy wtłoczyć mleko :)
19 - kanapeczka + mleko 150-180 ml
20-21 - spanie
i później różnie... 2-3 pobudki i małe ilości mleka 90-120 ml
 
Do góry